AGENDA 2030

ROCKEFELLER, ROTHSCHILD I PODWALINY ”WIELKIEGO RESETU” – CZYM PRZEZ LATA ZAJMOWAŁ SIĘ KRÓL KAROL ?

ROCKEFELLER, ROTHSCHILD I PODWALINY ”WIELKIEGO RESETU” – CZYM PRZEZ LATA ZAJMOWAŁ SIĘ KRÓL KAROL ?

W ciągu ostatnich około 50 lat Karol był bardzo zajęty, tworząc sojusz organizacji o nazwie The Prince’s Charities, który opisuje siebie jako “największe wielocelowe przedsięwzięcie charytatywne w Wielkiej Brytanii”.

Te organizacje rozprzestrzeniły się również za granicą, tworząc oszałamiającą globalną sieć trustów, fundacji i funduszy.

Aby uprościć sprawę, skupimy się tutaj na kilku bardziej znanych organizacjach, zaczynając w Wielkiej Brytanii od Business in the Community.

Organizacja ta określa się jako “największa i najdłużej działająca organizacja członkowska zajmująca się odpowiedzialnym biznesem”, założona w 1982 roku jako The Prince’s Responsible Business Network.

Jej program jest bardzo zgodny ze wszystkimi kluczowymi elementami Wielkiego Resetu.

Deklaruje ona na przykład: “Business in the Community (BITC) współpracuje z biznesem w celu przyspieszenia tempa i skali działań na rzecz realizacji Globalnych Celów Organizacji Narodów Zjednoczonych, znanych również jako Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDGs)”.

Wspaniałą wiadomością dla kochającej pieniądze świty Charlesa jest to, że “prowadzenie biznesu w sposób odpowiedzialny” zgodnie z UNSDGs “otwiera również możliwości rynkowe dla biznesu”.

Business in the Community może pochwalić się własnym “Future Leaders Board” w stylu WEF i już w 2017 roku nalegał, podobnie jak Klaus Schwab, że “biznes musi zapewnić inkluzywną rewolucję cyfrową”.

Jego raport zatytułowany “A Brave New World?” zawiera wszystkie znane “priorytety” Wielkiego Resetu, takie jak inkluzywność (“Buduj dostęp cyfrowy, zdolności i zaufanie, aby umożliwić wszystkim korzystanie z gospodarki cyfrowej”) i uczenie się przez całe życie (“Przygotuj pracowników. Zapewnienie umiejętności cyfrowych i uczenia się przez całe życie w celu stworzenia elastycznej siły roboczej”).


Wybiega w przyszłość ku Czwartej Rewolucji Przemysłowej (“Przewiduj automatyzację. Twórz nowe role, w których technologia uzupełnia człowieka, i wspieraj społeczności w zarządzaniu transformacją”), której celem są oczywiście większe marże zysku (“Przejdź na nowe modele biznesowe, które ograniczają marnotrawstwo i zwiększają produktywność aktywów”).

Jest tam wczesna wzmianka o frazie “śledzić i wyśledzić”, która stała się tak znana podczas blokad (“Śledź, wyśledzić i rozwiązać”) z wtyczką dla Blockverify, “londyńskiego start-upu, który wykorzystuje technologię do śledzenia, rejestrowania i weryfikowania produktów w sposób, który jest trwale zapisany w blockchainie… Blockverify pilotuje rozwiązania z firmami farmaceutycznymi i kosmetycznymi”.

Raport promuje inteligentne rolnictwo w postaci Unilever’s Marcatus Mobile Education Platform, “współpracy pomiędzy Unilever, Oxfam i Ford Foundation w celu szkolenia drobnych rolników na obszarach wiejskich”, która ma na celu “dodatkowe przychody z gospodarstw rolnych w wysokości 1,5 biliona funtów do 2030 roku”.

Na zakończenie przekazuje “podziękowania dla naszych partnerów korporacyjnych, Barclays i Fujitsu, za wsparcie naszego programu prac nad stworzeniem inkluzywnej rewolucji cyfrowej”.

Grupa Prince’s Trust rozszerza ten sam program na całą Wspólnotę Narodów, rozległą strefę wpływów znaną wcześniej jako Imperium Brytyjskie.


Opisuje siebie jako “globalną sieć organizacji charytatywnych” realizującą “projekty edukacyjne, zatrudnieniowe, przedsiębiorcze i środowiskowe, które umożliwiają młodym ludziom i społecznościom rozwój”.

Wydaje się, że chodzi o “przekształcanie życia i budowanie zrównoważonych społeczności”.

Jeden z jej raportów mówi nam: “W latach 2020/21 wraz z naszymi partnerami wspieraliśmy 60 146 młodych ludzi w 16 krajach w całej Wspólnocie Narodów i poza nią: Australia, Barbados, Kanada, Ghana, Grecja, Indie, Jamajka, Jordania, Kenia, Malezja, Malta, Nowa Zelandia, Pakistan, Rwanda, Trynidad i Tobago oraz Wielka Brytania. Rozpoczęliśmy również pracę w St Lucia i USA”.

Do Prince’s Trust dołącza w tym zadaniu inny ważny węzeł sieci Karola, British Asian Trust, o czym wkrótce się przekonamy.

Imperializm wpływu

Przemysł wpływu jest złowrogą istotą, którą w ciągu ostatnich kilku lat badań znaleźliśmy czającą się pod każdym podejrzanym kamieniem, który obróciliśmy.

Wpływ spekulacji jest bardzo mocno związany z Wielkim Resetem i jego Czwartą Rewolucją Przemysłową, która ma na celu stworzenie infrastruktury, dzięki której ta nowa forma cyfrowego poddaństwa może zostać narzucona.

Nieuchronnie agenda wpływu jest obecna w całym imperium Karola, nawet jeśli jest nieco ukryta przed zwykłym widokiem.

Czasami już samo słowo zdradza, o co chodzi.

Na przykład Business in the Community twierdzi na swojej stronie, że współpracuje ze swoimi członkami “w celu ciągłego doskonalenia ich odpowiedzialnych praktyk biznesowych, wykorzystując zbiorowy wpływ na korzyść społeczności”.

“Wpływ” pojawia się trzy razy na stronie wstępnej.

Pojawia się ponownie na stronie poświęconej całkowicie przewidywalnemu zaangażowaniu BITC w Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ, te kamienie węgielne kapitalizmu wpływu. Termin “pozytywny wpływ” jest tutaj powiązany z innym pokrewnym słowem kluczowym – “cel”.

Motyw wpływu jest również bardzo mocno zaakcentowany przez The Prince’s Trust, który bardzo chętnie stosuje “programy cyfrowe i mieszane” oraz “internetowe gry symulacyjne dla biznesu”.

Zgodnie z Wielkim Resetem promowanym przez jej założyciela, wykorzystała ona Covid do realizacji hiperprzemysłowego programu, opisując w jednym z postów, jak mierzyła swój “cyfrowy wpływ”.


Z zadowoleniem przyjęto informację, że 61% respondentów stwierdziło, że “uczenie się przez Internet pomogło im dokonać zmian w życiu, a większość z nich rozwinęła nowe umiejętności i stworzyła plany na przyszłość”.

Jednym z narzędzi, które Trust wykorzystuje do tego, co niepokojąco nazywa “programowaniem cyfrowym”, jest coś, co nazywa się Vibe Check.

Ten program na zamówienie, skierowany do młodych ludzi, jest “darmowym (fancy that!) interaktywnym narzędziem rozwoju osobistego dostarczanym przez WhatsApp, który tworzy bezpieczną i wspierającą przestrzeń online dla nich, aby rozwijać kluczowe umiejętności życiowe”.

Program pilotował w Barbadosie i Ghanie w 2020 i na początku 2021 roku, wykorzystując innowacyjną technologię automatyzacji, aby dostosować doświadczenie każdej młodej osoby z usługą.

“Zaprojektowany dla potrzeb młodych ludzi w każdym kraju, w którym się rozwija, Vibe Check koncentruje się na pewności siebie, komunikacji i zarządzaniu uczuciami na Barbadosie oraz samozatrudnieniu i przedsiębiorczości w Ghanie”.

Ta obsesja na punkcie rozwijania “nowych cyfrowych procesów gromadzenia danych”, ukryta za fasadą czynienia dobra, to klasyczne myślenie o wpływie.


Rzeczywiście, Prince’s Trust International szczyci się swoim własnym szefem ds. wpływu, Diletta Morinello, profesjonalnym “miernikiem wpływu”.

W styczniu 2020 roku, tuż przed momentem Covid, Morinello rekrutowała analityka danych, “ponieważ rozpoczynamy naszą ekscytującą nową 5-letnią strategię” i “znacząco zwiększamy skalę naszych działań”.

Rola miała “zapewnić, że nasze dane są solidne i wspierają naszą zdolność do dokładnego i skutecznego monitorowania naszego wpływu na doświadczenia młodych ludzi [sic] w zakresie edukacji i zatrudnienia, a także naszych wyników finansowych i zbierania funduszy”.

“Wpływ będzie musiał być mierzony w ramach wielu programów lub interwencji, z udziałem wielu interesariuszy na całym świecie”.

Wpływ, dane, interesariusze… trzy terminy z tej samej znajomej kalki.

Jednak to w przypadku British Asian Trust Charles najpełniej ujawnia swoje zaangażowanie w podstępny świat imperializmu wpływu.

Organizację tę założył w 2007 roku wraz z grupą dobrze powiązanych brytyjskich azjatyckich biznesmenów.

Chociaż British Asian Trust preferuje termin “finansowanie społeczne”, niewiele robi, by ukryć swój program oddziaływania.

Na jej stronie internetowej dumnie widnieje nawet rekomendacja od “ojca” wpływu inwestycji Ronalda Cohena, który deklaruje: “To, co British Asian Trust robi w zakresie finansów społecznych, jest naprawdę przełomowe: jest w stanie zapewnić istotną poprawę społeczną na dużą skalę”.


Rzeczywiście, jak wcześniej informowaliśmy, Cohen daje aprobującą wzmiankę Karolowi i British Asian Trust w swojej książce z 2020 roku
Wpływ: przekształcenie kapitalizmu w celu napędzania prawdziwych zmian.

Trust, oczywiście, twierdzi, że “poprawia” życie dzieci i młodzieży w Azji “zgodnie z celem 4 Zrównoważonego Rozwoju ONZ dotyczącym jakości edukacji”.

Mówi: “The Quality Education India Development Impact Bond (QEI DIB) jest innowacyjnym mechanizmem finansowania opartym na wynikach, który ma na celu poprawę wyników nauczania dla ponad 200 000 dzieci ze szkół podstawowych”.

A następnie dodaje: “W miarę postępów QEI DIB, dążymy do stworzenia karty stawek edukacyjnych, określającej koszty dostarczenia konkretnych wyników na dużą skalę. Taka karta może być wykorzystywana przez rząd i fundatorów do podejmowania świadomych decyzji dotyczących polityki i wydatków oraz poprawy edukacji w całym kraju”.


Na tym właśnie polega wpływ. Oblicza się “koszt” realizacji UNSDGs, a “interesariusze” przejmują ten koszt z kasy publicznej. Jeśli “wyniki” spełnią wszystkie kryteria, otrzymają zwrot kosztów, a także niewielki dodatek, który sprawi, że ich “inwestycja” będzie opłacalna.

W międzyczasie życie tych dzieci, połączone razem “na dużą skalę”, jest przekształcane w towary finansowe – jak pakiety długów hipotecznych sub-prime, które spowodowały krach w 2008 roku – które mogą być śledzone, namierzane i przehandlowane w czasie rzeczywistym poprzez 5G/6G i “integracyjny” globalny panoptykon cyfrowy.

Spekulanci mogą stawiać na “sukces” życia tych dzieci lub przeciwko niemu – nie ma to większego znaczenia, tak długo jak są one dostępne jako produkty dla tego ogromnego, nowego, dochodowego rynku.

LINKI DO SKOPIOWANIA
MBANK 82 1140 2004 0000 3402 8242 3503 z dopiskiem ”darowizna”
PAYPAL: https://www.paypal.com/paypalme/globalnainfo
Możesz postawić mi kawę na buycoffee.to/globalna.info.

Jak już wcześniej ostrzegaliśmy, “finanse społeczne” lub wpływowe inwestowanie redukuje istoty ludzkie do statusu potencjalnych inwestycji, źródeł zysku dla bogatych rządzących wampirów.

Jest to cyfrowy handel niewolnikami.

Potężni gracze

Jakie więc osoby i organizacje są zaangażowane w globalną sieć Karola?

Zacznijmy od Business in the Community. Ta etykieta ma zapewne wyczarować płonne obrazy malutkich sklepików na rogu w angielskich miasteczkach rynkowych (jak Grantham?) lub buddyjskich start-upów wyplatających koszyki w pseudo-tradycyjnym rozwoju Karola w Poundbury.

Ale nie. Jak można się było spodziewać po inicjatorze Wielkiego Resetu, projekt jest typową korporacyjną mieszanką sektora publicznego i prywatnego, łączącą lojalnych sług imperium brytyjskiego z ich niezwykle zamożnymi przyjaciółmi ze świata wielkiego biznesu i wysokich finansów.

Na zniechęcająco długiej liście członków BITC znajdują się takie firmy jak Accenture i Unilever (obie okrzyknięte przez Cohena za udział w jego nikczemnym oszustwie dotyczącym wpływu) oraz Big Pharma: AstraZeneca, GlaxoSmithKline i Pfizer.

Podczas gdy BBC, Sky, Facebook i Google prawdopodobnie stanowią skrzydło propagandy i cenzury, British Airways, easyJet, Heathrow Airport Limited, Shell UK i BP bez wątpienia zostały uwzględnione za ich szczególny wkład w zrównoważony rozwój środowiska.

Pasja Karola do zdrowia wdzięcznych poddanych jego rodziny znajduje odzwierciedlenie we włączeniu do programu, obok producentów szybkich zup Knorr – Unilever, firm Greggs i PepsiCo UK.

Znajdziemy tam również takie firmy jak Bank of America, McKinsey (amerykańska firma doradcza kontrowersyjnie zatrudniona przez Emmanuela Macrona we Francji) i Morgan Stanley (partner WEF i inwestor wpływu pamiętany z finansowania zarówno Hitlera, jak i Mussoliniego).

Innymi członkami Business in the Community są handlarze bronią Rolls Royce i Thales Group, doskonałe przykłady tego, co Karol ma na myśli mówiąc o “odpowiedzialnej” działalności biznesowej.

Organizacja jest zarządzana przez Radę Dyrektorów Powierników. Przewodzi jej Gavin Patterson, prezes i dyrektor generalny Salesforce, firmy zajmującej się przetwarzaniem w chmurze, na czele której stoi miliarder Marc Benioff, właściciel magazynu Time i inauguracyjny przewodniczący Centrum Czwartej Rewolucji Przemysłowej WEF w San Francisco.

Innym dyrektorem jest Dame Vivian Hunt, starszy partner, Wielka Brytania i Irlandia, ze wspomnianego McKinsey. Członek tajnej Komisji Trójstronnej, jest byłą przewodniczącą British American Business, ekskluzywnej transatlantyckiej grupy networkingowej dla biznesu.

Jednym z wiceprezesów jest Sir Mark Weinberg, “urodzony w RPA brytyjski finansista, który był współzałożycielem J. Rothschild Assurance, który później stał się St James’s Place Wealth Management, i jest prezesem firmy blockchain Atlas City Global”.

W radzie doradczej zasiada Sir Ian Michael Cheshire, były przewodniczący Barclays UK, a obecnie przewodniczący Menhaden plc z jego “strategią inwestycyjną long only, multi-asset, która stara się zapewnić najlepszą równowagę między ryzykiem i nagrodą w ramach kapitału własnego, kredytowego i prywatnego wszechświata”, oferując “asymetryczne korzyści z ryzyka”.

Obok tego bankiera siedzi nie kto inny jak Frances O’Grady, sekretarz generalny brytyjskiego Kongresu Związków Zawodowych (TUC). Jak przystało na przedstawicielkę brytyjskiej klasy robotniczej, O’Grady jest również dyrektorem niewykonawczym w Banku Anglii.

Wreszcie w Radzie Przywództwa Społecznego BITC znajdziemy nikogo innego jak Owena Marksa z ulubionego przez wszystkich producenta szczepionek, firmy Pfizer.

Uosabia on uderzające nakładanie się świata Big Pharma i świata “obudzonej” intersekcjonalności, współprzewodnicząc Pfizer UK Inclusive Diversity Group, skupiającej się na “OPEN (LGBTQ), etniczności, płci, niepełnosprawności oraz mobilności międzypokoleniowej i społecznej”.


Przejdźmy teraz do The Prince’s Trust Group, globalnej sieci organizacji charytatywnych założonej przez Karola w 1976 roku.

Brytyjska jednostka angażuje bardzo podobne osoby, co Business in the Community.

Jej radzie przewodniczy John Booth, “przedsiębiorca i filantrop”, który może pochwalić się “szeregiem interesów venture capital w e-commerce, mediach i telekomunikacji”.

Zasiada w niej dwóch byłych partnerów w Goldman Sachs: Michelle Pinggera i Ian Mukherjee, którzy przeszli do założenia Amiya Capital, “globalnego funduszu rynków wschodzących”.

Jest też Suzy Neubert, była szefowa globalnej dystrybucji w JO Hambro Capital Management, oraz Mark Dearnley, wcześniej doradca ds. “transformacji cyfrowej” w globalnej firmie konsultingowej Bain & Company.

Wiceprzewodniczącym rady jest Michael Marks, były prezes Merrill Lynch Investment Managers i partner założyciel MZ Capital oraz NewSmith Capital Partners LLP.

Pouczające jest zwrócenie uwagi na osoby i firmy, z którymi grupa Prince’s Trust jest związana na całym świecie.

W Nowej Zelandii przewodniczącym rady Prince’s Trust jest Andrew Williams, współprzewodniczący Alvarium – “Z 15 miliardami dolarów aktywów pod zarządzaniem na całym świecie, Alvarium jest współpracą między zamożnymi rodzinami, przedsiębiorcami i instytucjami w Azji, Zatoce Perskiej i obu Amerykach”.

Do korporacyjnych sponsorów australijskiego podmiotu należy Macquarie, największy australijski bank inwestycyjny, natomiast w Kanadzie Prince’s Trust jest wspierany przez Finistra (ciężko pracującego “nad przyspieszeniem bankowości cyfrowej”) oraz przez Bank of America.

Do jego zwolenników należą również Scotiabank, KPMG i handlarz bronią Lockheed Martin.

W British Asian Trust jednym z członków rady powierniczej jest Farzana Baduel, była wiceprzewodnicząca ds. relacji biznesowych Partii Konserwatywnej i założycielka/CEO firmy Curzon PR.

Pojawiła się w The Times w maju 2021 roku, aby wyjaśnić, jak bardzo kocha “pracę zdalną”, ten filar “Nowej Normy” promowanej w ramach Wielkiego Resetu.

Innym jest Varun Chandra, partner zarządzający “londyńskiego specjalisty od wywiadu korporacyjnego” Hakluyt, którego zdumiewający niedawny wzrost zysków o 12,8 mln funtów “został wspomożony przez zmniejszenie liczby podróży pracowników dzięki pandemii”, jak podaje The Times.

W słowach jednego z raportów medialnych, “Hakluyt jest ultra tajną firmą, której lista klientów czyta się jak kto w świecie biznesu, z korporacjami zatrzymującymi ich usługi dla strategicznego wywiadu i doradztwa, gdy szukają rozszerzenia operacji”.

Strona British Asian Trust mówi o Chandrze: “Wyszkolony w Lehman Brothers, poszedł na pomoc w budowaniu regulowanej firmy doradczej dla byłego premiera Wielkiej Brytanii Tony’ego Blaira”.

W zarządzie znajdują się również dr Shenila Rawal (która wcześniej pracowała dla Banku Światowego) i Ganesh Ramani, były partner w Goldman Sachs.

Ramani w rzeczywistości ma powiązania rodzinne z Big Chief Trust, poślubiając Ruth Powys, wdowa po Marku Shand, brat żony Karola, Camilla.

Wiceprzewodniczącymi są Asif Rangoonwala (opisany kiedyś przez The Independent jako “powerboat playboy, bakery baron, property plutocrat”) i Shalni Arora, która ma doświadczenie w Big Pharma z AstraZeneca i DxS Ltd i jest żoną magnata detalicznego Simona Arory z B&M Bargains.

Przewodniczącym Rady Powierniczej jest bankier inwestycyjny Lord Jitesh Gadhia, który pracował dla Barclays Capital, ABN AMRO i Baring Brothers.

Wcześniej był starszym dyrektorem zarządzającym w globalnej firmie inwestycyjnej Blackstone w Londynie. Zostając tam mianowanym w 2010 roku, zachwycał się: “Potężna sieć relacji Blackstone, dostęp do kapitału i rozszerzający się zasięg geograficzny, na rynkach rozwiniętych i wschodzących, oferuje unikalną propozycję dla klientów”.

Gadhia był również – niespodzianka, niespodzianka! – W Światowym Forum Ekonomicznym Young Global Leaders.

Banksterzy, oszuści i szpiedzy

Z każdego prawdziwie etycznego punktu widzenia działalność biznesowa osób związanych z imperium Karola jest sama w sobie powodem do niepokoju.

Ale problem sięga dalej. Ilość kontrowersji i skandali otaczających licznych uczestników jego różnych projektów każe się zastanowić, jak ktoś, kto lubi być nazywany “Jego Królewską Wysokością”, może kojarzyć się z tak wieloma przykładami tego, co większość z nas uznałaby za niskie życie.

Oto kilka ilustracji:

HSBC jest Globalnym Założycielskim Partnerem Korporacyjnym Prince’s Trust i jest chwalony w jego Raporcie Wpływu za “transformacyjną inwestycję w młodzież”, będąc określonym jako “jeden z naszych najbardziej zaangażowanych i lojalnych zwolenników”.

Nieważne, że bankierzy z siedzibą w Wielkiej Brytanii mają długą historię rozległych programów unikania podatków i działalności przestępczej, takiej jak pranie pieniędzy. Dublowani jako “gangsterscy bankierzy” zaangażowani w “ogłupiające nadużycia”, lojalni zwolennicy Karola nawet “spiknęli się z handlarzami narkotyków i terrorystami”, wyjaśnia ten artykuł z 2013 roku.

KPMG (Business in the Community i Prince’s Trust, Kanada) stanęła w obliczu “wielokrotnych oskarżeń o zaniedbania, oszustwa i konflikty interesów ciągnące się latami”, a ostatnio była zamieszana w gigantyczny “skandal z oszustwami”.

NatWest (Business in the Community) został w grudniu 2021 roku ukarany grzywną w wysokości 264,8 mln funtów za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących prania pieniędzy.

Bank of America (Prince’s Trust) stanął w obliczu wezwań do bojkotu po szpiegowaniu działań swoich klientów dla FBI w odniesieniu do protestów z 6 stycznia 2021 r. w Waszyngtonie.

PwC (Business in the Community) ma “długą historię kontrowersji” na całym świecie, nie tylko w Indiach, gdzie podobno ma “szachowaną przeszłość” z władzami podatkowymi.

Goldman Sachs International (Business in the Community, Ganesh Ramani z British Asian Trust) jest dotknięty tak wieloma “kontrowersjami”, że nawet Wikipedia poświęca im całą stronę!

Lockheed Martin (Prince’s Trust, Kanada). Firma handlująca bronią cieszy się złą sławą z powodu licznych skandali łapówkarskich.

Macquarie. (Prince’s Trust, Australia). Największy australijski bank inwestycyjny był zamieszany w niedawne kontrowersje o wartości 80 miliardów dolarów, oznaczone jako “największy skandal bankowy w historii”.

Scotiabank (Prince’s Trust, Kanada) musiał w 2020 roku wypłacić ponad 120 mln dolarów z powodu działań związanych z manipulacją cenami.

Jitesh Gadhia (British Asian Trust), darczyńca Partii Konserwatywnej w Wielkiej Brytanii, był zamieszany w skandal Davida Camerona “gotówka za dostęp” w 2014 roku, a w 2018 roku został oskarżony o konflikt interesów, ponieważ został dyrektorem firmy Third Energy zajmującej się szczelinowaniem, będąc jednocześnie dyrektorem niewykonawczym w UK Government Investments.

Shalni Arora (British Asian Trust). Jej mąż Simon trafił na pierwsze strony gazet w 2021 roku za wręczenie sobie ogromnej wypłaty w wysokości 30 mln funtów. Jego firma, B&M bargains, cieszyła się gwałtownym wzrostem sprzedaży z powodu jej “niezbędnego” statusu podczas blokad Covid.

Varun Chandra (British Asian Trust). Jego firma, Hakluyt, mówi The Times, doradza firmom z FTSE 100 i “została założona 27 lat temu przez byłych oficerów wywiadu MI6”. Artykuł w The Evening Standard opisuje firmę jako “bardzo tajną firmę z Mayfair pełną szpiegów” i “wygodny dom wypoczynkowy dla mężczyzn z MI6”.

“Firma przyciągnęła niepożądany rozgłos w 2001 roku, kiedy okazało się, że użyła tajnego agenta znanego jako Manfred, aby spenetrować grupy środowiskowe wymierzone w Shell i BP”. A Hakluyt ponownie znalazł się w centrum uwagi mediów w 2012 roku z powodu “tajemniczej śmierci jednego z jej okazjonalnych śledczych w chińskim pokoju hotelowym”.

Wreszcie sam Karol został uwikłany w różne kontrowersje na przestrzeni lat, nie tylko dotyczące jego powiązań z pedofilem z BBC Jimmym Savile’em, czy też jego roli w pomaganiu handlarzowi bronią BAE Systems w sprzedaży myśliwców Arabii Saudyjskiej.

Jak donosi szkocki The National: “Posłanka Margaret Ferrier powiedziała, że księżna Diana prowadziłaby kampanię przeciwko nalotom bombowym na Jemen, które rzekomo wiążą się z użyciem zakazanej amunicji kasetowej, i twierdziła, że Karol był częścią “wielkiego wysiłku”, aby utrzymać rynek”.

A potem, oczywiście, był ten niefortunny incydent w paryskim tunelu z powrotem w 1997 roku…

Przynoszący światło?

Szczególnie intrygującą postacią w globalnej sieci Karola jest inny człowiek, który lubi być znany jako “Jego Wysokość”, a mianowicie Aga Khan.

Khan to nikt inny jak Globalny Patron Założyciel Prince’s Trust i, jak informuje nas jego strona, “wspiera realizację działań The Trust w Wielkiej Brytanii i Kanadzie oraz poprzez lokalnych partnerów w Indiach, Jordanii, Kenii, Pakistanie, Rwandzie i na Karaibach (Barbados, Trynidad i Tobago oraz Jamajka)”.


Magnat biznesowy ma obywatelstwo brytyjskie, szwajcarskie, francuskie i portugalskie, a jego palce w wielu globalnych tortach.

Jeden profil z 2016 roku wyjaśnia: “Jako założyciel i przewodniczący Aga Khan Development Network z siedzibą w Genewie, stoi na czele organizacji, która zatrudnia 80 000 osób w 30 krajach i obejmuje pracę non-profit w dotkniętych ubóstwem i rozdartych wojną obszarach kuli ziemskiej, wraz z ogromnym portfelem bardzo dochodowych firm w sektorach od lotnictwa i energii po telekomunikację, farmaceutyki i luksusowe hotele”.

Wartość netto Khana została oszacowana na 13,3 miliarda dolarów i jest on opisywany jako jeden z piętnastu najbogatszych “króli” świata, chociaż w rzeczywistości nie rządzi żadnym konkretnym terytorium geograficznym.

Zamiast tego jest duchowym przywódcą około 20 milionów muzułmanów Ismaili, którzy przekazują mu znaczne sumy i czczą go jako “przynoszącego światło”.

Khan jest osobistym przyjacielem Karola i był przyjacielem mamy, królowej Elżbiety II, a także hiszpańskiego króla Juana Carlosa.


Mówi się również, że ma długie powiązania z brytyjskimi służbami wywiadowczymi i innymi sieciami głębokiego państwa. Khan był zamieszany w szereg międzynarodowych skandali.

W 2012 roku okazało się, że mimo iż mieszka we Francji, został “zwolniony” z płacenia podatków przez byłego prezydenta tego kraju Nicolasa Sarkozy’ego.

To, jak wyjaśnił The Daily Mail, oznaczało, że mógł chronić swoją ogromną fortunę po drugiej stronie kanału La Manche “pomimo tego, że jest wart aż 6 miliardów funtów i posiada rezydencje, jachty, prywatne odrzutowce, około 800 koni wyścigowych, a nawet prywatną wyspę na Bahamach”.

Następnie, w 2017 roku, kontrowersje wybuchły w Kanadzie, gdy odkryto, że premier Justin Trudeau spędził wakacje na prywatnej karaibskiej wyspie należącej do Khana.

Będąc tam, przeleciał się również prywatnym helikopterem przynoszącego światło.

Ponieważ fundacja Khana “otrzymuje miliony od kanadyjskiego rządu”, pojawiły się pytania o pewien konflikt interesów!

Trudeau uspokoił opinię publiczną, że nie ma się czego obawiać, ponieważ “Aga Khan jest wieloletnim przyjacielem rodziny”.


Jednak mimo to stał się pierwszym premierem Kanady, który został uznany za naruszającego prawo etyczne i został zmuszony do publicznych przeprosin.

Khan jest również bliskim przyjacielem Rockefellerów i Rothschildów.

W przemówieniu w nowojorskim hotelu Plaza w październiku 1996 roku David Rockefeller powiedział: “Jego Wysokość Aga Khan jest człowiekiem z wizją, intelektem i pasją. Miałem przyjemność znać go przez prawie czterdzieści lat, od kiedy był studentem Harvardu i współlokatorem mojego bratanka Jaya Rockefellera”.

Ze swojej strony Khan wyraził “gorące podziękowania” dla Rockefellera, dodając: “On, jego rodzina i jego organizacje filantropijne od wielu lat są bliskie mojej rodzinie, naszej pracy i mnie. Podziwiam ich za konsekwentne i wzorowe zaangażowanie w sprawy świata”.

Wiadomość od ich wspólnego kumpla Lorda Rothschilda chwaliła Khana za jego “promocję przedsiębiorczości sektora prywatnego i rozwoju obszarów wiejskich”.

Neokolonialna grabież ziemi


Khana, Rockefellera i Rothschilda łączy także wspólne członkostwo w Klubie 1001 WWF.

Według badaczy, ta mało znana grupa została założona w latach 70. przez osoby, w tym tatę Karola, nieżyjącego już księcia Filipa, oraz księcia Bernharda z Holandii.

Jak zauważyliśmy w tym raporcie, Bernhard był kiedyś w nazistowskim SS, zanim założył WWF.

Przewodniczył również Komitetowi Sterującemu Grupy Bilderberg, której szef WEF Klaus Schwab był członkiem.

Bernhard był również honorowym sponsorem trzeciego Europejskiego Sympozjum Zarządzania Schwaba w Davos w 1973 roku, kiedy to ciało, które miało stać się Światowym Forum Ekonomicznym, po raz pierwszy przyjęło bardziej jawne stanowisko polityczne, uzgadniając dokument, który stał się znany jako “manifest z Davos”.


WWF jest znany z wyrzucania rdzennych mieszkańców z ich ziemi w imieniu swoich przyjaciół z wielkiego biznesu pod fałszywą zieloną flagą “ochrony” i jest dziś bardzo prominentny w przemysłowo-finansowym lobby wzywającym do Nowego Ładu dla Natury.

Tutaj zauważymy jedynie, że Karol jest bardzo zaangażowany w tę agendę, popierając ideę “kapitału naturalnego” i faktycznie uruchamiając nowy “sojusz kapitału naturalnego”.

Ale tego można się spodziewać, ponieważ jest on prezesem WWF-UK i jest z tego “dumny”.

Na stronie WWF deklaruje: “Od dawna podziwiam jej wysiłki w walce z wieloma zagrożeniami dla światowej dzikiej przyrody, rzek, lasów i mórz. I przekonałem się, jak skutecznie wykorzystuje swoją wiedzę i międzynarodowy zasięg, aby stawić czoła przyczynom degradacji, takim jak zmiany klimatyczne i niezrównoważone wykorzystanie zasobów naturalnych”.

Po raz kolejny godnie brzmiący język maskuje zupełnie inną rzeczywistość: w tym przypadku jest to nowo przyspieszona fala globalnej grabieży ziemi, która od wieków była cechą brytyjskiego imperium nastawionego na zysk.

Kształtowanie historii


Teraz, gdy Karol wyszedł ze swojego 70-letniego stażu w poczekalni Windsorów, stał się królem Karolem III i tym samym historycznie związał się ze swoimi dwoma poprzednikami o tym samym imieniu.

Karol I, który został królem w 1625 roku, był ostatnim z ancien régime’u, obrońcą porządku feudalnego. Uznany za winnego tyranii i zdrady, został ścięty na oczach londyńskich tłumów w 1649 roku.

Był to punkt kulminacyjny angielskiej rewolucji, która, jak wiele innych, została szybko skierowana w kierunku sprzecznym z interesami mas ludzi, którzy za nią walczyli i umierali.

Kiedy Oliver Cromwell rozgromił pod Burfordem radykalne elementy swojej Armii Nowego Modelu, został wynagrodzony uroczystym bankietem przez finansistów z londyńskiego City.

Od tego momentu w centrum zainteresowania kraju znalazł się handel, ekspansja i wyzysk, w tym oczywiście handel niewolnikami.

Począwszy od krwawej okupacji Irlandii przez Cromwella, przez 11 lat rządów republikańskich, znanych jako Commonwealth, brytyjskie imperium zaczęło nabierać kształtów, zajmując Jamajkę, Surinam, Świętą Helenę, Nową Szkocję i Nowy Brunszwik.

Kiedy syn straconego króla, Karol II, objął tron wraz z przywróceniem monarchii w 1660 roku, był to król “konstytucyjny”, podporządkowany parlamentowi i szczęśliwy, że może działać jako figurant dla militarno-merkantylnej jednostki znanej jako Imperium Brytyjskie.

Karol III wydaje się być na dobrej drodze do połączenia najgorszych elementów obu poprzedników, łącząc feudalizm w starym stylu z nowoczesną kontrolą korporacyjną, aby wykuć “zrównoważone” globalne imperium zbudowane na cyfrowej pańszczyźnie i wampiryzmie wpływu.

Ważne jest jednak, aby pamiętać, że spiski nie mogą odnieść sukcesu, jeśli ludzie są świadomi tego, co się dzieje.

Badając i ujawniając niewłaściwe działania, możemy zrzucić z siebie status bezradnych i pasywnych widzów historii, aby stać się aktywnymi i zaangażowanymi uczestnikami, częścią oporu.

Karol i jego współpracownicy z klasy rządzącej muszą ubierać swój podstępny plan w pozory “czynienia dobra”, “filantropii” lub “ochrony przyrody”, ponieważ wiedzą, że w przeciwnym razie reszta z nas nie zgodziłaby się na to.

Kiedy ta iluzja zostanie zniszczona, a straszna rzeczywistość ujawniona, wtedy przyzwoici ludzie na całym świecie definitywnie odwrócą się od tych nikczemnych pasożytów i ich imperium wyzysku.

Udostępnij

 1. I am currently writing a paper that is very related to your content. I read your article and I have some questions. I would like to ask you. Can you answer me? I’ll keep an eye out for your reply. 20bet

 2. Наша команда опытных исполнителей готова предъявить вам новаторские системы, которые не только обеспечивают надежную охрану от холодных воздействий, но и преподнесут вашему жилью трендовый вид.
  Мы работаем с новейшими веществами, заверяя продолжительный термин использования и превосходные результаты. Изоляция фронтонов – это не только экономия тепла на тепле, но и заботливость о природной среде. Спасательные разработки, какие мы производим, способствуют не только твоему, но и сохранению природных ресурсов.
  Самое центральное: Ремонт и утепление фасада дома у нас начинается всего от 1250 рублей за метр квадратный! Это доступное решение, которое переделает ваш домик в истинный тепловой уголок с скромными расходами.
  Наши труды – это не единственно утепление, это формирование поля, в где всякий аспект отразит ваш личный манеру. Мы учтем все все твои желания, чтобы осуществить ваш дом еще еще более гостеприимным и привлекательным.
  Подробнее на http://www.ppu-prof.ru
  Не откладывайте дела о своем помещении на потом! Обращайтесь к исполнителям, и мы сделаем ваш домик не только теплее, но и моднее. Заинтересовались? Подробнее о наших проектах вы можете узнать на веб-ресурсе. Добро пожаловать в обитель гармонии и качества.

 3. I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

 4. Мы компания SEO-экспертов, занимающихся увеличением трафика и улучшением рейтинга вашего сайта в поисковых системах.
  Мы получили признание за свою работу и хотим поделиться с вами нашим опытом и навыками.
  Какие выгоды ждут вас:
  seo продвижение низкая цена
  • Исчерпывающая оценка вашего сайта и разработка индивидуальной стратегии продвижения.
  • Модернизация контента и технических аспектов вашего сайта для оптимальной работы.
  • Систематический мониторинг и анализ результатов с целью улучшения вашего онлайн-присутствия.
  Подробнее https://seo-prodvizhenie-ulyanovsk1.ru/
  Многие наши клиенты отмечают улучшения: увеличение трафика, улучшение рейтинга в поисковых системах и, конечно, увеличение прибыли. У нас вы можете получить бесплатную консультацию, для того чтобы обсудить ваши требования и разработать стратегию продвижения, соответствующую вашим целям и финансовым возможностям.
  Не упустите возможность увеличить прибыль вашего бизнеса в онлайн-мире. Свяжитесь с нами уже сегодня.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ROCKEFELLER, ROTHSCHILD I PODWALINY ”WIELKIEGO RESETU” – CZYM PRZEZ LATA ZAJMOWAŁ SIĘ KRÓL KAROL ?

Globalna Świadomość5 października 20226 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułKAMERUN POLIGONEM TESTOWYM DLA CYFROWEJ KARTY $ZCZEPIEŃNastępny artykułJAK CHCĄ NAM WYKREOWAĆ ŚWIATOWĄ KATASTROFE GŁODU ?

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

LUDZIE NIE CHCĄ WOJNY !!! CO CHCĄ ZGOTOWAĆ NAM ELITY ? CYFROWE IDENTYFIKATORY NA CAŁYM ŚWIECIE ! NIE UCIEKNIESZ OD

.comments-title

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

TAJNY KOD BIBLII – CZYM NAPRAWDĘ JEST SZYSZYNKA ? DLACZEGO WSZYSTKIE PRZEPOWIEDNIE I AGENDA ELIT WSKAZUJE NA 2030 ROK ?

Kategorie

AGENDA 2030 (259) Alternatywna historia świata (185) Bez kategorii (17) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

 • ROCKEFELLER, ROTHSCHILD I PODWALINY ”WIELKIEGO RESETU” – CZYM PRZEZ LATA ZAJMOWAŁ SIĘ KRÓL KAROL ?
 • Nawigacja wpisu
 • Globalna Świadomość
 • Podobne wpisy
 • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
 • Ostatnie wpisy
 • Kategorie
 • O czym myślisz?