Przekraczając Rubikon

TAJEMNICZY GRIMORE Z ARMADEL – TAK BRZMIĄ OKULTYSTYCZNE I MASOŃSKIE MODLITWY

TAJEMNICZY GRIMORE Z ARMADEL – TAK BRZMIĄ OKULTYSTYCZNE I MASOŃSKIE MODLITWY

Grimoire of Armadel to mały Grimoire z XVII wieku, oryginalny rękopis jest przechowywany w Bibliothèque de l’Arsenal w Paryżu. Armadel został przetłumaczony na język angielski przez słynnego masona, okultystę i założyciela Zakonu Złotego Brzasku, MacGregora Mathersa. Po raz pierwszy została opublikowana w 1980 roku.

Pierwszą rzeczą, która przyciąga zainteresowanie, są modlitwy i wezwania do Boga, co potwierdza różne opinie, że magia wcale nie jest przeciwna religii. Chociaż autor jest nieznany, był z pewnością osobą głęboko religijną. 

Na przykład Grimoire of Armadel zaczyna się tak:

Słuchaj człowieku! Pan, nasz Bóg, jest jedynym Panem. Kochaj Pana Boga swego całym sercem.

Dość ciekawe jest to, że Grimoire został napisany od tyłu i należy zacząć go czytać od ostatniego rozdziału. Mathers zredagował go i ułożył rozdziały we właściwej kolejności. Wszystkie magiczne operacje w tym Grimuarze są wykonywane w imię Boga iz Jego błogosławieństwem, z modlitwą i postem, co dla wielu może wydawać się nieco dziwne.

W pierwszej części autor miękko i alegorycznie nawiązuje do struktury świata, ale na pierwszy rzut oka wydaje się, że zadaje bezsensowne i niespójne pytania. 

W drugiej części przechodzi do czynności magicznych:

Grimoire Armadel: obiecuje ujawnić ci wszystkie sekrety świata

W Dzień Słońca i Godzinę Słońca taki znak można narysować na pergaminie i wypisać półkolami pierwsze litery imienia i nazwiska. Noś go po lewej stronie klatki piersiowej – a ten znak sprawi, że duchy będą ci posłuszne. (Jest to rodzaj odpowiednika ochronnej pieczęci Salomona).

Dniem Słońca jest niedziela, a godzina Słońca to pierwsza i ósma godzina, kiedy długość światła dnia dzieli się na 12 części. Jeśli nie ma kalendarza astronomicznego, takiego jak aplikacja Zegar planetarny, operację można przeprowadzić natychmiast po wschodzie słońca.

W dalszej części księgi podane są inne sigile dla wiedzy o wszystkich naukach tajemnych i okultystycznych, wiedzy o Trójcy, naturze aniołów, wiedzy o tym, kto jest obiecanym Mesjaszem, o upadku aniołów, o tym, co ludzkie dusza jest naprawdę. 

Istnieją sigile, które przywołują dobre duchy Aniołów Sachiela i Zadkiela – które podobno udzielają dobrych rad w każdej sprawie, ujawniają lokalizację skarbów i zapewniają bogactwo.

Na końcu grymuaru podane są sigile wzywające diabły – anioły Ciemności, które potrafią opowiedzieć o swojej naturze, sigile wzywające Samaela – który uczy nekromancji i prawoznawstwa (ciekawe, że te dwie „nauki” stoją obok siebie). Każdy duch jest przywoływany na określony dzień i godzinę w określonym miejscu: czy to dom, las czy opustoszałe miejsce.

W porównaniu do innych grymuarów, takich jak te same Klucze Króla Salomona, grymuar Armadel jest bardzo prosty, wręcz uproszczony, ponieważ jego znaki nie wymagają ani złota, ani skóry lwa, tylko papier i atrament. Postu nie należy zachowywać przez 7 dni, jak to jest zwykle w zwyczaju, ale tylko wieczorem przed wezwaniem. 

Dlatego Armadel prosi o praktykę. Na koniec, jak opisano, choć niezbyt szczegółowo, ewokację należy przeprowadzić w magicznym kręgu, po przeczytaniu 3 modlitw do Pana i zaklęciu przywołującym, a następnie duch powinien zostać bezwzględnie uwolniony.

Ale zdecydowanie nie zaleca się wykonywania takich operacji. Bo jeśli coś jest ukryte przez Stwórcę przed ludzkim wzrokiem, to nie jest to konieczne, a może być szkodliwe dla człowieka lub dla jego zbawienia. Poza tym nikt nie da gwarancji, że demony nie pojawią się pod postacią aniołów, co jest znacznie bardziej prawdopodobne do wyznania. 

Jest to boleśnie podobne do niemal swobodnego odkrywania wszystkich tajemnic świata – jak jabłko wiedzy – które Wąż ofiarował Adamowi i Ewie. Nie trzeba dodawać, że pomimo wszelkich odniesień do Boga, takie działania są generalnie potępiane, ponieważ panuje powszechne przekonanie, że obrzędy religijne otrzymują łaskę od Boga, a praktyki magiczne są złudzeniami diabła.

Niemniej jednak Grimoire jest tutaj przedstawiony tylko w celu ogólnego rozwoju i edukacji.

Udostępnij

TAJEMNICZY GRIMORE Z ARMADEL – TAK BRZMIĄ OKULTYSTYCZNE I MASOŃSKIE MODLITWY

Globalna Świadomość19 listopada 20226 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułSETKI ZABITYCH, SKANDALE, TAJNA SYMBOLIKA – ROZPOCZYNAJĄ SIE OKULTYSTYCZNE MISTRZOSTWA ŚWIATANastępny artykułANTARKTYCZNA ENIGMA – GŁĘBOKA ANALIZA OPERACJI ”HIGHJUMP”

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

DLACZEGO KRÓLOWIE BYLI ”WIELCY” – LISTA PRZEDRESETOWYCH WŁADCÓW ŚWIATA ŻYJĄCYCH PO 200 LAT ! CZY POŁOWA LUDZI NA ZIEMI NOSI

Ostatnie wpisy

KLAUS SCHWAB PRZYZNAJE ŻE AGENDA 2030 SYPIE SIĘ NA KAWAŁKI ! PRZEDRESETOWY ŚWIAT – CZY KOŚCIOŁY I KATERDY BYŁY ODBIORNIKAMI

Kategorie

AGENDA 2030 (185) Alternatywna historia świata (174) Bez kategorii (6) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (178) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • TAJEMNICZY GRIMORE Z ARMADEL – TAK BRZMIĄ OKULTYSTYCZNE I MASOŃSKIE MODLITWY
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?