Przekraczając Rubikon

KSIĘGA GIGANTÓW I ZNISZCZENIE BIBLIJNYCH NEFILIM

KSIĘGA GIGANTÓW I ZNISZCZENIE BIBLIJNYCH NEFILIM

Ponad 50 lat temu w jaskiniach Qumran badacze natknęli się na jedno z najważniejszych odkryć archeologicznych stulecia, odkrywając tysiące starożytnych zwojów. Wśród nich znaleźli Księgę Gigantów, która mówi o Nefilim i ich zniszczeniu. Wśród odkrytych artefaktów znajdowały się między innymi tysiące antycznych zwojów, które oferowały niezwykle ważny wgląd w naszą przeszłość. Wiele z tych zwojów pomogło uzupełnić zaginiony fragment historii Ziemi.

Jednak archeolodzy byli zaskoczeni, gdy natknęli się na rzadki i niezwykły tekst: starożytny zwój, który opisuje upadek starożytnych Nefilim.

Nazywana Księgą Olbrzymów, mówi o istotach, które zamieszkiwały naszą planetę w odległej przeszłości i jak zostały zniszczone. Ale czym są Nefilim? Według historyków głównego nurtu, istoty te są mitycznymi stworzeniami, które ponoć istniały na naszej planecie. Jednak prawda kryjąca się za Nefilim może być bardziej tajemnicza niż ktokolwiek z nas sobie wyobrażał. Zaczynając od początku, musimy zrozumieć, że nawet dziś, w XXI wieku, słowo 'Nefilim’ nie jest w pełni zrozumiałe.

Na przestrzeni lat uczeni zaproponowali wiele etymologii, wśród nich: 'Upadli’, 'Apostaci’, a nawet 'ci, którzy powodują upadek innych’.Jednak niezależnie od ich nazwy i znaczenia, enigmatyczni Nefilim od dawna uważani są za gigantyczne istoty, które zamieszkiwały naszą planetę w odległej przeszłości.

Istnieje kilka starożytnych tekstów, które odnoszą się do Nefilim. Jednym z tych tekstów jest Księga Rodzaju, która bez wątpienia opisuje te tajemnicze istoty.

Większość informacji zebranych dzisiaj pochodzi z apokryficznej Księgi Enocha. To starożytne dzieło jest historycznie przypisywane pradziadkowi Noego. Enoch odgrywa bardzo ważną rolę w historii i co ciekawe, jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci w Księdze Rodzaju. Zgodnie z Księgą Rodzaju, Enoch żył 265 lat. Został zabrany przed oblicze Boga i: „chodził z Bogiem: i już go nie było, bo Bóg go zabrał”.

W tym czasie naszą planetę zamieszkiwali podobno „Aniołowie”, którzy przez lata wchodzili w interakcje ze śmiertelnymi ludźmi, ostatecznie krzyżując się z „córkami ludzi”, co doprowadziło do powstania rasy istot opisywanych jako nienaturalnie silne, określanych jako gigantyczne hybrydy lub Nefilim. Jednak historie o Nefilim różnią się w Księdze Rodzaju i w starożytnych zwojach znalezionych w jaskiniach Qumran.

Księga Gigantów – która, nawiasem mówiąc, jest niekompletna – oferuje inną perspektywę na temat Nefilim. Zgodnie ze starożytnym tekstem, Giganci – Nefilim – zdali sobie sprawę, że z powodu ich brutalnych zachowań, czeka ich nieuchronna zagłada. Poprosili Enocha, by przemówił w ich imieniu do Boga. Starożytne teksty szczegółowo opisują, jak Nefilim żyli na Ziemi i tworzyli chaos i zniszczenie. W pewnym momencie historii zaczęli mieć prorocze sny o Armagedonie, a strach ogarnął ich serca.

Według tekstów, pierwszym z Nefilim, który miał takie prorocze sny był Mahway, tytan, syn anioła Barakela. Zgodnie z jego snem, ogromna tablica została zanurzona pod wodą, a gdy ta wypłynęła na powierzchnię, pozostały tylko trzy imiona. Uważa się, że symbolizuje to wielki potop i ostateczne rozproszenie wszystkich oprócz synów Noego.

Nefilim nie byli pewni znaczenia swoich snów i spędzili czas na debatowaniu nad tym, co przyśniło się Mahwayowi. Jednak nie udało im się zinterpretować znaczenia. Nie minęło wiele czasu, a dwaj kolejni giganci, Ohya i Hahya, synowie upadłego anioła Shemyaza, zaczęli mieć podobne sny: Ohya i Hahya śnili, że wyrwano drzewa z korzeniami, z wyjątkiem trzech. Gdy Giganci uświadomili sobie proroczą naturę swoich snów, szukali pomocy u Enocha. Jednak Enocha nie było już na Ziemi, więc Nefilim wysłali jednego z nich w kosmiczną podróż. Po kosmicznej podróży Mahway przybywa do Enocha i przedstawia mu swoją prośbę.

Zwróć uwagę na osobliwy opis:

Wzbił się w powietrze jak silny wiatr i leciał z rękami jak orły […] świata zamieszkałego i przeszedł nad Spustoszeniem, wielką pustynią [… ] i ujrzał go Enoch, i zawołał go, a Mahway rzekł do niego [… ] tam i z powrotem po raz drugi do Mahwaya [… ] . Giganci precz 8 twoje słowa, i wszystkie potwory ziemi. Jeśli [ … ] zostały przeniesione [ … ] od dni [ … ] ich [ … ] i zostaną dodane [ … ] [ … ] to dowiemy się od ciebie ich znaczenia [ … ] 11[ … dwieście tr]eesów, które z nieba [zstąpiły] (Źródło)

Jeśli dokładnie przeanalizujemy powyższy tekst, to można z niego wyprowadzić osobliwą interpretację: „…wzbił się w powietrze… z rękami jak orły… zostawił za sobą zamieszkany świat i przeszedł nad Spustoszeniem…”.

Co ciekawe, wiele osób zgodzi się, że opisana w tym starożytnym tekście podróż prowadzi w kierunku kosmosu, pozostawiając planetę za sobą… opisując resztę planety, gdy podróżnik opuszczał ziemską atmosferę. Wszystko to można sprowadzić do naszej osobistej interpretacji, która ostatecznie zależy od naszych przekonań. Wracając do Księgi Olbrzymów, widzimy, że Enoch wysyła Mahwaya z powrotem na Ziemię, obiecując jedynie, że będzie on rozmawiał z Bogiem w imieniu Nefilim.

Jednak tablice, które Enoch wysłał w odpowiedzi, nie przyniosły dobrych wieści dla Gigantów:

Skryba [Enoch … ] [ … ] odpis drugiej tablicy, którą [Epoka] se[nt … ] napisanej pismem Enocha, skryby [ . .. W imię Boga wielkiego] i świętego, do Szemihazy i wszystkich [jego towarzyszy … ] niech będzie wam wiadomo, że nie [ . .. ] i rzeczy, które uczyniliście, i że żony wasze [ . . . ] oni i ich synowie, i żony ich [synów . . . ] poprzez waszą rozwiązłość na ziemi, i że była na was [ . . . i ziemia woła] i skarży się na was i na uczynki waszych dzieci [ . . . ] na szkody, które jej wyrządziliście. Dopóki Rafael nie przybędzie, oto nadchodzi zniszczenie, wielka powódź, która zniszczy wszystko, co żyje] i wszystko, co jest na pustyniach i w morzach. A znaczenie tej sprawy [ … ] na was za złe. Ale teraz rozwiążcie więzy, które was przywiązują do zła [ … ] i módlcie się. (Źródło)

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KSIĘGA GIGANTÓW I ZNISZCZENIE BIBLIJNYCH NEFILIM

Globalna Świadomość3 marca 20236 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułTŁUMIONE TECHNOLOGIE – ”ZIEMSKIE UFO” I DARMOWA ENERGIANastępny artykułTAJEMNICE POLSKIEGO OKULTYZU

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

25 LAT MATRIXA – UKRYWANA PRAWDA O POWSTANIU FILMU ! CZY 'PLANDEMIA’ BYŁA OKULRYSTYCZNYM RYTUAŁEM O PODŁOŻU SATANISTYCZNYM ? CZY

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

GŁÓD ADRENOCHROMU ! PRAWDZIWA CENA SŁAWY W HOLLYWOOD ! LUDZIE NIE CHCĄ WOJNY !!! CO CHCĄ ZGOTOWAĆ NAM ELITY ?

Kategorie

AGENDA 2030 (259) Alternatywna historia świata (185) Bez kategorii (16) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • KSIĘGA GIGANTÓW I ZNISZCZENIE BIBLIJNYCH NEFILIM
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?