AGENDA 2030

MASOŃSKI EKSPERYMENT CYFROWEJ KONTROLI NA UKRAINIE

MASOŃSKI EKSPERYMENT CYFROWEJ KONTROLI NA UKRAINIE

Walka między Rosją a Ukrainą trwa już od nieco ponad roku, kończąc życie setek tysięcy młodych mężczyzn i zmuszając miliony do przesiedlenia. Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow zaprosił zachodnich producentów broni do przetestowania ich najnowszej broni przeciwko Rosjanom w 2022 roku. I rzeczywiście, wszelkiego rodzaju broń napływa na Ukrainę.

To naprawdę poligon doświadczalny. Nasuwa się więc pytanie, czy coś jeszcze jest tam testowane? Wydaje się, że rząd ukraiński jest dość chętny do wykorzystania własnych obywateli jako królików doświadczalnych, a rząd amerykański wydaje się dość chętny do pokrycia rachunku. Czy dolary z amerykańskich podatków idą na jakieś inne „ciekawe projekty”?

Oto, co Stany Zjednoczone finansują na Ukrainie.

Tak, właściwie. Wołodymyr Zełenski został prezydentem Ukrainy w maju 2019 roku i niemal natychmiast przedstawił swój pomysł „państwaw smartfonie”. Na początku września 2019 r. na Ukrainie uruchomiono Ministerstwo Transformacji Cyfrowej, na którego czele stoi uczestnik Światowego Forum Ekonomicznego Mychajło Fiodorow.

Według Federowa celem nowego resortu rządu było usprawnienie usług rządowych, ułatwienie ubiegania się o prawa jazdy, paszporty , i tak dalej. Ukraina od dawna cieszy się reputacją najbardziej skorumpowanego kraju w Europie, a młodzi politycy, tacy jak Federow, chcą wykorzystać nowe technologie do wprowadzania zmian.

Tak więc na początku lutego 2020 r. ukraiński rząd uruchomił aplikację „Diia” na smartfony. Opracowany przez wolontariuszy z EPAM Systems, Diaa był reklamowany jako sposób na usprawnienie usług rządowych. Do 2021 roku pozwolił Ukrainie stać się pierwszym krajem europejskim, który przyznał paszporty cyfrowe i jednym z pierwszych, który wydał cyfrowe prawa jazdy.

Federov poinformował w 2021 roku, że korzysta z niego około jedna czwarta populacji Ukrainy i zyskuje na popularności. Według stanu na styczeń 2023 r. korzystała z niego około połowa dorosłej populacji Ukrainy .

Istnieje pewna pozytywna strona usprawnienia usług rządowych. Diia umożliwiła Ukraińcom łatwe otwieranie nowych firm, dzięki czemu wszystkie wymagane dokumenty rządowe są łatwo dostępne, jest to pomocne dla młodych przedsiębiorców.

Jednak negatywne konsekwencje stały się również łatwo widoczne. W ciągu roku od jego uruchomienia miliony Ukraińców odkryły, że ich dane osobowe, takie jak prawa jazdy, informacje z mediów społecznościowych i informacje bankowe, były przedmiotem handlu online . 

Zawsze istniało ryzyko utraty portfela i prawa jazdy, ale przy wszystkim online ryzyko oszustwa i kradzieży tożsamości wzrasta astronomicznie. Na początku swojej prezydentury Zełenski mówił o usprawnieniu procesu głosowania za pośrednictwem aplikacji.

Pomijając fakt, że eksperci nigdy nie byli zgodni co do bezpieczeństwa głosowania online , do lipca 2022 roku ZełenskI zdelegalizował partie opozycji politycznej i zamknął firmy medialne o alternatywnych poglądach.

Posiadanie jednej centralnej aplikacji, która kontroluje ważne dokumenty wszystkich, znacznie ułatwia każdej partii rządzącej utrzymanie władzy. Kontrolowanie wyborów to dopiero początek. Diia wystartowała w lutym 2020 r., a do marca 2020 r. Diia pomagała ukraińskiemu rządowi w egzekwowaniu polityki blokad, jak omówiono w niedawnym raporcie Redacted.

Zredagowany raport pokazuje fragmenty różnych szczytów WEF, a o 2:06 zawiera fragment artykułu WEF mówiącego: „Ta cyfrowa tożsamość określa, do jakich produktów, usług i informacji mamy dostęp – lub odwrotnie, co jest dla nas niedostępne”.

Diia (i inne produkty tożsamości cyfrowej) zostały wprowadzone na rynek jako udogodnienie, ale nie daj się zwieść. Twórcy tej technologii od początku widzieli ich potencjał jako mechanizmu kontrolnego.

Zredagowany raport pokazuje również fragmenty przemówienia Federowa na szczycie WEF 2021, a o 5:40 otwarcie przyznaje, że pandemia pozwoliła ukraińskiemu rządowi przyspieszyć cyfrową transformację Ukrainy. „Pandemia przyspieszyła nasze postępy”, mówi Federov. „Ludzie naprawdę domagają się teraz cyfrowych usług online.

Ludzie nie mają innego wyboru, jak tylko zaufać technologii”. Zredagowany raport śledzi przemianę Diii z wygodnej służby w narzędzie wojskowe. O 18:39 omawiają wywiad w Wired z Antonem Melnykiem, doradcą w Ministerstwie Transformacji Cyfrowej Ukrainy. W marcu 2022 r. dr Melnyk stwierdził: „Zrestrukturyzowaliśmy Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w przejrzystą organizację wojskową”.

Funkcje wojenne w aplikacji

Wkrótce po inwazji rosyjskiej Diia dodała wszelkiego rodzaju nowe funkcje wojenne. Ukraińcy mogą zgłaszać ruchy wojsk rosyjskich za pośrednictwem chatbota Diia, eVorog (eEnemy). Ukraińcy mogą otrzymywać płatności rządowe, nawet jeśli zostaną wysiedleni. Ale Diia na tym nie poprzestaje. Diia zachęca obywateli do donosu na swoich sąsiadów.

Funkcje wojenne pozwalają każdemu obywatelowi anonimowo oskarżyć innego obywatela o bycie rosyjskim kolaborantem. Rządy Stalina w Związku Radzieckim pokazały, jak źle może się to potoczyć. Ukraińcy nienawidzą Stalina i słusznie. 

Ale używanie najnowocześniejszych technologii do zachęcania do dokładnie tego samego rodzaju niszczących społeczność donosów to strona prosto z jego – Stalina podręcznika. Pomiędzy donosicielstwem a swoją jedyną oficjalną, zatwierdzoną przez rząd stacją informacyjną, Diia szybko staje się Stalinem w smartfonie.

Oto dlaczego Amerykanie powinni się tym przejmować.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego powinniśmy interesować się tajnikami ukraińskiej biurokracji, są dwa ważne powody, dla których warto zwrócić na to uwagę. Po pierwsze, Amerykanie płacili za znaczną część rozwoju technicznego. Po drugie, koncepcja „rządu w smartfonie” szybko rozprzestrzenia się na całym świecie. USAID wspiera cyfrową transformację Ukrainy od 2016 roku.

Wolontariuszami, którzy opracowali Diię, byli Ukraińcy pracujący dla EPAM Systems, firmy zajmującej się inżynierią oprogramowania z siedzibą w Pensylwanii. A EPAM Systems może być prywatną firmą, ale USAID nie. Jest finansowany przez podatników . Po rosyjskiej inwazji USAID przekazało Ukrainie kolejne 8,5 miliona dolarów na pomoc w rozwoju wojennych funkcji Diii. Dyrektor USAID Samantha Power przemawiała na Światowym Forum Ekonomicznym w 2023 roku, zachwalając „sukces Diii”.

Ona i Federov rozmawiali o ogromnych sukcesach i dyskutowali o dzieleniu się modelem Diii z innymi krajami. Nawiasem mówiąc, Samantha Power jest żoną Cass Sunstein, autorki Nudge i wielu innych książek , które niektórzy mogą uznać za prospołeczną manipulację. Power oświadczył, że USAID zamierza szukać liderów w krajach rozwijających się, którzy dzielą się z nimi technologią podobną do Diia, aby pomóc w modernizacji ich krajów. Szczególnie wymieniła Zambię , Dominikanę i Ekwador.

W styczniu Estonia ogłosiła , że rozpocznie testy swojej aplikacji mRiik, wzorowanej na ukraińskiej Diia. I oczywiście wszystko to brzmi bardzo miłosiernie…. Nie można jednak pominąć zachęt finansowych.

Cyfrowa zmiana w Ameryce

Stany Zjednoczone przeżyły gigantyczny szok online, gdy w 2020 i 2021 r. wprowadzono blokady. Amerykańska „transformacja cyfrowa”, choć była tylko częściowa, jeszcze bardziej wzbogaciła już i tak bogate firmy technologiczne . 

Mimo że majątek miliarderów może wahać się dość dramatycznie, do końca 2022 r. amerykańscy miliarderzy nadal byli o 50% bogatsi niż przed pandemią. Miłośnicy ekonomii wolnorynkowej zauważą, że wzrost możliwości technologicznych to rosnąca fala, która podnosi wszystkich na duchu. To może być prawda, ale zadaj sobie pytanie, czy większość ludzi, których znasz, jest o 50% bogatsza niż przed pandemią?

Prawdopodobnie nie. W ciągu ostatnich kilku lat nasze życie zostało przeniesione do sieci (przez blokady). Niektórzy skorzystali, ale jakość życia przeciętnego obywatela spadła.

Połącz przejście do świata cyfrowego z odbudową po zniszczeniach wojennych, a zobaczysz ogromne możliwości zarobku. Szacuje się, że jak dotąd odbudowa Ukrainy będzie kosztować ponad 1 bilion dolarów . Zełenski i dyrektor generalny BlackRock Larry Fink doszli już do porozumienia w sprawie kierowania odbudową Ukrainy. USAID może być charytatywny, ale BlackRock nie. Ukraina jest w trakcie niszczenia i odbudowy.

Dla niektórych osób będzie to niezwykle opłacalne, a Big Tech wydaje się być zdeterminowany, aby zdobyć swój kawałek tortu. Tego typu rzeczy nie są nowe. Generał brygady Smedley Butler, weteran bojowy i zdobywca Medalu Honoru, napisał w latach trzydziestych XX wieku , że wojna to biznes . 

Książka pełna jest przykładów branż generujących ogromne zyski w czasie konfliktów sto lat temu. Spekulacje wojenne nie są nowe. To nie jest spisek. To ludzka natura. Nie ma powodu, by nie sądzić, że te same potężne postacie Big Tech nie będą nadal forsować ekspansji swoich biznesów, przenosząc życie na całym świecie do Internetu, z konfliktami zbrojnymi lub bez nich.

Czy wszyscy zostaniemy zepchnięci do funkcjonowania przez smartfon?

Czy funkcjonalne społeczeństwa zostanie zepchnięte na smartfon? Jest to prawdopodobne, choć nie bliskie. Ustawa Improving Digital Identity Act z 2021 r. jest teraz w Kongresie. Jest kilka jego wersji w trakcie recenzji. Wersja senacka faktycznie stwierdza, że rząd nie może wymagać tożsamości cyfrowej dla jakiegokolwiek rodzaju transakcji.

Amerykanie nadal są średnio zaniepokojeni prywatnością i koncentracją władzy. Wiele obaw związanych z cyfrowymi walutami Banku Centralnego dotyczy również cyfrowej identyfikacji. OP opublikował w zeszłym miesiącu artykuł omawiający całkowitą utratę anonimowości, która nastąpi po wdrożeniu CBDC.

Są też inne, mniej omawiane zastosowania. Spójrz na geofencing. Federalny sędzia okręgowy właśnie wydał 6 stycznia pierwszy w historii nakaz „geofencingu” dla każdego, kto znajdował się w pobliżu Kapitolu. Dało to policji uprawnienia do przeszukiwania danych z telefonów komórkowych każdego Amerykanina, którego współrzędne znajdowały się w okolicy, niezależnie od czy mieli coś wspólnego z „shenaniganami” na Kapitolu.

Wyobraź sobie, że mogliby odebrać ci prawo jazdy lub zamrozić twoje konto bankowe. W tej chwili nie jest to możliwe. Ze wszystkimi twoimi ważnymi dokumentami powiązanymi z czymś takim jak Diia, może tak być.

Oto jak mogłoby się to rozwinąć.

Nie sądzę, żebyśmy wszyscy zostali zmuszeni do czegoś takiego jak Diia w ciągu roku, ale myślę, że jesteśmy na początku pewnego łańcucha wydarzeń. Identyfikatory cyfrowe zaczynają być oferowane jako udogodnienie, stają się popularne, zaczynają być preferowane przez firmy i rządy, a ostatecznie tracimy opcję fizycznych identyfikatorów.

I oczywiście jakiś wymyślony kryzys (zmiana klimatu, kolejna pandemia, gorąca wojna) mógłby przyspieszyć to szybciej, jak to się stało na Ukrainie. Narzędzia do wdrożenia CBDC powiązane z tożsamością cyfrową są już dostępne. Spójrz na chiński system kredytów społecznych. U nas też jest to technicznie możliwe. Brzmi to szalenie, ale teorie spiskowe okazywały się tak konsekwentnie ostatnio, że nie sądzę, aby sceptycyzm wobec tych nowych, dochodowych technologii był nierozsądny.

Jak zachować naszą prywatność

Musimy pamiętać, że życie to coś więcej niż wygoda. Jeśli nadal będziemy handlować prywatnością dla wygody, może się okazać, że nie pozostanie nam wiele wolności. Jeśli chcemy zachować pewną dozę prywatności i kontroli nad własnym życiem, jeśli chcemy uniknąć konstruowanego dla nas techno-więzienia, jeśli Amerykanie nie chcą naszego własnego „Stalina w smartfonie”, musimy unikać karmienie cyfrowej bestii. 

Tak, to trudne i nie, dla 99,9% z nas życie całkowicie offline nie będzie realistyczne. Ale możemy w jak największym stopniu utrzymywać nasze przyjaźnie i zakupy offline. Możemy ociągać się, jeśli chodzi o zdobywanie najnowszych inteligentnych gadżetów. Być może najważniejsze jest to, że ci z nas, którzy mają nastolatki i młodych dorosłych, mogą poświęcić czas na wyjaśnianie młodszym pokoleniom naszych obaw dotyczących prywatności, więc starają się również żyć offline.

Cyfrowe więzienie jest w trakcie budowy, ale to jeszcze nie koniec. Wielkie plany, takie jak „rząd w smartfonie”, zawsze w pewnym momencie się rozpadają. Problemy z Diią są oczywiste dla każdego, kto zwraca na to uwagę. Jeśli wystarczająco wielu z nas może odłożyć przeniesienie wszystkiego do sieci, miejmy nadzieję, że ten impet sam się załamie.

Co o tym wszystkim myślisz?

Czy uważasz, że Stany Zjednoczone finansują Diia na Ukrainie jako poligon doświadczalny do wdrażania tej technologii? Czy wiedziałeś o rozprawieniu się z dysydentami przez Zełenskiego? Jak dbasz o swoją prywatność w Internecie? Co zrobisz, jeśli wszystko zostanie przeniesione do aplikacji cyfrowej?

Szczepionki były pierwsze testowane na Ukrainie , a obecnie…Unia Europejska ogłasza DIGITAL ID dla pełnej kontroli… czy to było testowane na Ukrainie…

Właśnie wczoraj ogłoszono na stronie UE, że Cyfrowa Tożsamość i Cyfrowy Portfel będą dostępne dla wszystkich obywateli. Ci europejscy lucyferianie realizują agendę Antychrysta do całkowitego zniewolenia. Chcą nas kontrolować i „czipować”… jest to z pewnością przygotowanie do „Znaku Bestii”…

BĘDZIE TO OZNACZAŁO ABSOLUTNĄ KONTROLĘ NAD NASZYMI DZIAŁANIAMI I MOŻLIWOŚĆ NAKŁADANIA SANKCJI W SPOSÓB QUASI-AUTOMATYCZNY.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MASOŃSKI EKSPERYMENT CYFROWEJ KONTROLI NA UKRAINIE

Globalna Świadomość15 marca 20236 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułPOLITYKA ”ZEROEMISYJNA” – POŁOWA LUDZI NA ZIEMI MA UMRZEĆ Z GŁODUNastępny artykuł”CZARNE LUSTRO” – PO CO DALI NAM SMARTFONY

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

NEO BIG BROTHER – SŁÓŻBY ELIT MOGĄ JUŻ WIDZIEĆ CO ROBISZ W DOMU DZIĘKI WI-FI WHO OSTRZEGA – ”CIAŁA ZALEGAJĄCE

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

KRÓLOWA ŚWIATOWYCH SATANISTEK AMBASADOREM U-KRAINY NEO BIG BROTHER – SŁÓŻBY ELIT MOGĄ JUŻ WIDZIEĆ CO ROBISZ W DOMU DZIĘKI WI-FI

Kategorie

AGENDA 2030 (183) Alternatywna historia świata (173) Bez kategorii (6) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (177) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • MASOŃSKI EKSPERYMENT CYFROWEJ KONTROLI NA UKRAINIE
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?