Przekraczając Rubikon

KRÓLOWA ILLUMINATI – OKULTYSTYCZNA SYMBOLIKA NA KONCERTACH BEYONCE

KRÓLOWA ILLUMINATI – OKULTYSTYCZNA SYMBOLIKA NA KONCERTACH BEYONCE

Gdybyś nie wiedział, Beyoncé jest wielką, ogromną, gigantyczną gwiazdą. Kiedy więc nadszedł czas, aby wyruszyła w nową światową trasę koncertową, lepiej uwierz, że pieniądze zostały wydane na stworzenie wielkiego, ogromnego, gigantycznego show. A biorąc pod uwagę fakt, że mówimy o Beyoncé, lepiej wierzyć, że całość była pełna wielkiej, ogromnej, gigantycznej symboliki.

Jestem pewien, że długoletni czytelnicy tej strony wcale nie są zaskoczeni. W końcu mój pierwszy artykuł o Bey miał miejsce ponad czternaście lat temu i od tego czasu nieustannie publikuje materiały, które są wysoce symboliczne. Jest ku temu powód.

Beyoncé cieszy się szczególnym statusem w branży muzycznej: Jest „Królową Bey”. Otrzymała królewski status, który nieustannie odzwierciedla się we wszystkim, co robi.

Podczas gdy cała jej osobowość jest otoczona aurą podobną do bogini, jej status oznacza również, że jest ostatecznym prototypem, który przenosi wszystkie przesłania i symbolikę okultystycznej elity. Pod wieloma względami jest ona figurą globalnego przemysłu muzyki pop.

Jak na ironię, gdy rozszyfruje się otaczającą ją symbolikę, Beyoncé jest przedstawiana jako dokładne przeciwieństwo rodziny królewskiej: Jest robotycznym niewolnikiem, który wykonuje polecenia tych, którzy ją zaprogramowali.

Jeśli to ostatnie zdanie nie ma dla ciebie absolutnie żadnego sensu, czytaj dalej. Ponieważ obrazy w jej Renaissance World Tour nie mogą być jaśniejsze. Podzielone na sześć aktów show jest napędzane przez nadrzędną narrację o „odrodzeniu” Beyoncé jako androida, której kulminacją jest niepokojący fragment o kontroli umysłu.

Przyjrzyjmy się temu.

Renesans

Zanim jeszcze rozpocznie się spektakl, publiczność zostaje uraczona flagami LGBT Pride, ponieważ, cóż, jest to po prostu obowiązkowe. Podczas całego występu publiczność zobaczy tancerzy płci męskiej przebranych za kobiety, ponieważ jest to również obowiązkowe. Podczas piosenki Run The World (Girls) pojawiają się nawet tancerze trans/drag, co jest raczej sprzeczne.

Jak wspomniano powyżej, Beyoncé została stworzona do promowania agend. A reszta show wyjaśnia, jak została zbudowana. Oczywiście w symboliczny sposób.

Od samego początku program zaczyna się od interesującej symboliki.

renaissance2 The Intense Symbolism in Beyoncé's Renaissance World Tour

Pełne zdjęcie ujawnia Beyoncé, która nie ma na sobie zbyt wielu ubrań.

Jak widać, na powyższym zdjęciu jest dużo skóry i ciała. To jest „ludzka” Beyoncé. Podczas pierwszej części koncertu ludzka Bey wykonuje niektóre ze swoich wolniejszych i inspirowanych gospel piosenek R&B.

Jednak w pierwszej przerwie następuje metamorfoza.

renaissance3 The Intense Symbolism in Beyoncé's Renaissance World Tour

Podczas pierwszej przerwy widzimy, jak ludzka Beyoncé zmienia się w błyszczącego robota.

To tutaj ludzka Beyoncé zamienia się w sztuczny twór. Jak widzieliśmy w poprzednich artykułach, elita uwielbia przedstawiać swoich branżowych niewolników jako androidy, które zostały zaprogramowane poprzez kontrolę umysłu Monarchy. Jeśli uważasz, że posuwam się za daleko, czytaj dalej. Ponieważ słowa „KONTROLA UMYSŁU” dosłownie pojawią się na ekranie w dalszej części programu.

renaissance4 The Intense Symbolism in Beyoncé's Renaissance World Tour

Dwie zrobotyzowane Beyoncés leżały naprzeciwko siebie – sposób reprezentowania rozdwojonej osobowości niewolników MK.

renaissance5 The Intense Symbolism in Beyoncé's Renaissance World Tour

Kilkakrotnie podczas pokazu widzimy ten dziwny obraz: Skrzydlatą Beyoncé jadącą na rakiecie. Program wojenny jest tutaj. W rzeczywistości jest cały segment programu, który obraca się wokół wojny.

renaissance6 The Intense Symbolism in Beyoncé's Renaissance World Tour

Nogi robota Beyoncé są rozłożone i znajduje się tam tunel.

Tak, widzowie programu są zabierani do pochwy Beyoncé. I najwyraźniej sięga ona bardzo głęboko.

renaissance6 1 The Intense Symbolism in Beyoncé's Renaissance World Tour

Na końcu tunelu pojawia się Beyoncé-bot (wewnątrz siebie?) i naśladuje rogi na jej głowie. Musi nam pokazać, kto ją zaprogramował.

renaissance7 The Intense Symbolism in Beyoncé's Renaissance World Tour

Beyoncé stoi pod słońcem/gwiazdą w błyszczącym stroju androida.

Jest to bezpośrednie nawiązanie do postaci Marii z filmu Metropolis z 1929 roku.

renaissance8 The Intense Symbolism in Beyoncé's Renaissance World Tour

Film Metropolis jest niezwykle ważny dla okultystycznej elity – zwłaszcza w branży rozrywkowej. Przez lata wiele artystek odwoływało się do Marii w swoich utworach, w tym sama Beyoncé przy kilku okazjach.

beyoncerobot2 e1288061886971 The Intense Symbolism in Beyoncé's Renaissance World Tour

Beyoncé, jakieś 13 lat temu.

Jest powód, dla którego ta postać z mało znanego niemieckiego filmu wciąż pojawia się w kulturze popularnej: Jej historia jest dziś bardzo aktualna.

W Metropolis Maria jest charyzmatyczną przywódczynią, która jest kochana i darzona zaufaniem przez klasę robotniczą. Jednak naukowiec z elity porywa ją i tworzy androida, który przyjmuje jej podobieństwo. Robot zostaje następnie wysłany do robotników, gdzie jest wykorzystywany do deprawowania ich moralności i popychania ich do pracy wbrew ich własnym interesom. Punktem kulminacyjnym filmu jest robot Maria wykonujący erotyczny taniec, w którym uosabia Babilon, Wielką Nierządnicę Apokalipsy.

Krótko mówiąc, Maria jest idealną postacią reprezentującą rolę gwiazd pop w dzisiejszej kulturze popularnej.

renaissance9 The Intense Symbolism in Beyoncé's Renaissance World Tour

Przez cały czas trwania pokazu wyświetlanych jest wiele segmentów wideo pokazujących Beyoncé zanurzoną w wodzie (jak nienarodzone dziecko), podłączoną do wszelkiego rodzaju rur i urządzeń. Jest tworzona i programowana przez swoich opiekunów.

renaissance10 The Intense Symbolism in Beyoncé's Renaissance World Tour

To podsumowuje cały program.

Na powyższym zdjęciu jest wiele symboliki. Całe ciało Beyoncé jest wykonane z obwodów, co potwierdza, że nie ma już ludzkiej Beyoncé. Co ważniejsze, ma ona jedno oko zakryte elektryczną rzeczą – doskonały sposób na przedstawienie jej statusu jako niewolnika przemysłu. W centrum ekranu renderowana wersja twarzy Beyoncé otoczona jest fazami księżyca – sposób na wskazanie, że w tworzenie tego robota zaangażowane były jakieś czary. Dokładnie jak w Metropolis.

renaissance11 The Intense Symbolism in Beyoncé's Renaissance World Tour

Ten obraz jest również dość wymowny. Beyoncé jest dosłownie zakuta w kajdany, podczas gdy w drugiej ręce trzyma mikrofon. Czy jest lepszy sposób na przedstawienie niewolnicy przemysłu rozrywkowego?

renaissance12 The Intense Symbolism in Beyoncé's Renaissance World Tour

Pod koniec programu widzowie są poddawani wirującemu hipnotycznemu wzorowi, podczas gdy w tle odtwarzane są przerażające dźwięki.

renaissance13 The Intense Symbolism in Beyoncé's Renaissance World Tour

Na ekranie wyświetlany jest cytat „Ktokolwiek kontroluje media, kontroluje umysł”, który przypisuje się Jimowi Morrisonowi.

Obecność tego cytatu w tym programie jest dość ironiczna. Beyoncé jest produktem, który jest dosłownie własnością „tego, kto kontroluje media”. Każdy aspekt jej kariery jest obsługiwany przez największe nazwiska we wspomnianych mediach. Innymi słowy, ci, którzy kontrolują media, mówią widzom, że kontrolują ich umysły.

Potem sprawy stają się jeszcze bardziej rażące.

renaissance14 The Intense Symbolism in Beyoncé's Renaissance World Tour

W niepokojącym segmencie widzom wyświetlane są słowa „KONTROLA UMYSŁU”. Bonus: W centrum słowa „CONTROL” znajduje się postać na czworakach sugerująca seksualną uległość (programowanie kociaków beta).

renaissance15 The Intense Symbolism in Beyoncé's Renaissance World Tour

W piosence 'America Has a Problem’ Beyoncé wciela się w rolę robotycznej prezenterki wiadomości, która nosi rogi przypominające Baphometa.

renaissance16 The Intense Symbolism in Beyoncé's Renaissance World Tour

Beyoncé zostaje uniesiona w powietrze i unosi się nad tłumem, jakby była jakąś boską postacią.

Konkluzja

Przemysł muzyczny uwielbia przedstawiać Beyoncé jako królową przemysłu muzycznego i nie szczędzono wydatków, aby Renaissance World Tour było wydarzeniem… odpowiednim dla królowej. Kiedy jednak przeanalizuje się narrację stojącą za show, jedna rzecz staje się jasna: Beyoncé jest przedstawiana jako dokładne przeciwieństwo rodziny królewskiej. Program opowiada historię ludzkiej piosenkarki, która przekształca się w niewolnika-robota dzięki połączeniu nauki i okultyzmu – podobnie jak w przypadku programowania Monarch.

W miarę postępów w programie, rzeczy stają się coraz bardziej rażące. Na jednym ze zdjęć piosenkarka jest dosłownie zakuta w kajdany, gdy trzyma mikrofon. Czy mogą to wyjaśnić, że chodzi o kontrolę umysłu? Wydaje mi się, że tak. Ponieważ dosłownie błysnęli słowami „KONTROLA UMYSŁU” w dalszej części programu.

Krótko mówiąc, Renaissance World Tour opowiedział historię transformacji Beyoncé z uduchowionej piosenkarki R&B w narzędzie elity, które zostało zredukowane do niewolnictwa. A ludzie przez cały czas wiwatowali.

Udostępnij

KRÓLOWA ILLUMINATI – OKULTYSTYCZNA SYMBOLIKA NA KONCERTACH BEYONCE

Globalna Świadomość17 sierpnia 202317 sierpnia 2023

Konkluzja

Przemysł muzyczny uwielbia przedstawiać Beyoncé jako królową przemysłu muzycznego i nie szczędzono wydatków, aby Renaissance World Tour było wydarzeniem… odpowiednim

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułCICHA WOJNA – BRONIE ELEKTROMAGNETYCZNE PSYCHOTRONICZNE SĄ OPATENTOWANE W POLSCE !Następny artykułTAJEMICA ”KSIĘGI GIGANTÓW” – NIEZNANA HISTORIA GATUNKU LUDZKIEGO

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

DLACZEGO KRÓLOWIE BYLI ”WIELCY” – LISTA PRZEDRESETOWYCH WŁADCÓW ŚWIATA ŻYJĄCYCH PO 200 LAT ! CZY POŁOWA LUDZI NA ZIEMI NOSI

Ostatnie wpisy

”TURBO RAK” ATAKUJE MŁODYCH LUDZI – CO JEST PRZYCZYNĄ? SZOK ! – RZĄD ŚWIATOWY PODPISAŁ TRAKTAT O RACJONOWANIU ŻYWNOŚCI I

Kategorie

AGENDA 2030 (184) Alternatywna historia świata (173) Bez kategorii (6) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (177) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • KRÓLOWA ILLUMINATI – OKULTYSTYCZNA SYMBOLIKA NA KONCERTACH BEYONCE
  • Konkluzja
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?