Świat jest inny

PIEKŁO NA HAWAJACH – CZY BROŃ ENERGETYCZNA ZNIŚCZYŁA RAJSKĄ WYSPĘ ?

PIEKŁO NA HAWAJACH – CZY BROŃ ENERGETYCZNA ZNIŚCZYŁA RAJSKĄ WYSPĘ ?

Wyspa Maui w amerykańskim stanie Hawaje została dotknięta niszczycielskimi pożarami już 10 sierpnia. Według doniesień prasowych, co najmniej 36 osób zginęło w pożarze w mieście Lahaina, a wyspa stała się obszarem klęski żywiołowej. Pożary spowodowały również ewakuację tysięcy mieszkańców i turystów. Istnieje wiele możliwych przyczyn tych zdarzeń, w tym susza, która zwiększyła ryzyko powstania ognia w lasach i gospodarstwach rolnych: Zmiana klimatu, która wpłynęła na wzorzec opadów i temperatur na Hawajach oraz zaniedbanie lub wandalizm niektórych osób, które podpaliły niektóre obszary. Ale jest też inna wersja. Osoba, która przeżyła pożar na Hawajach twierdzi, że pożary na wyspie nie były klęską żywiołową.

Użytkownicy pionierskich portali społecznościowych wyemitowali również klipy wideo (nie udało się potwierdzić ich autentyczności), twierdząc, że ujawniają prawdziwą przyczynę pożarów na wyspie Maui w amerykańskim stanie Hawaje. Wideo pokazuje potężny laser spadający z nieba i uderzający w budynek na jednej z głównych ulic wyspy. Kilka kont w mediach społecznościowych twierdziło, że laser spowodował katastrofę.

Podczas samego pożaru było wiele niezwykłych momentów. Wykonano więc kilka ujęć z dronów, na których ogień rozprzestrzeniał się jakby pierścieniami:


Tuż przed pożarem na wyspie zerwał się wiatr, który przewrócił stojące od 150 lat filary:

Wyspa Maui jest dość duża, ma prawie 770 mil kwadratowych. Ale z jakiegoś powodu miasto spłonęło, chociaż lasy nie zostały poważnie zniszczone. Możliwe wyjaśnienie tego tragicznego wydarzenia pochodzi z Kalifornii, gdzie początek pożaru w mieście wyglądał następująco:

Na pierwszy rzut oka widać, że pali się benzyna wypływająca ze stacji benzynowej, ale to nie benzyna – to zwykły chodnik. Istnieją pewne teorie, które twierdzą, że pożary są wynikiem ataku, interwencji rządu lub nieudanego eksperymentu naukowego. Teorie te nie są jednak oparte na solidnych lub wiarygodnych dowodach i zostały obalone przez władze lokalne i federalne.

Ukierunkowana broń energetyczna

Broń energetyczna to broń, która wystrzeliwuje wiązkę energii w cel bez użycia pocisku. Energia ta może być elektromagnetyczna, cząsteczkowa lub podcząsteczkowa. Broń ta może być wykorzystywana do celów nieśmiercionośnych lub śmiercionośnych. Stany Zjednoczone Ameryki są jednym z krajów pracujących nad rozwojem ukierunkowanej broni energetycznej do celów wojskowych, oczekując, że stanie się ona częścią przyszłości działań wojennych.

Broń energetyczna kierowana dzieli się na różne typy w zależności od rodzaju wykorzystywanej energii. Niektóre popularne typy to:

 • Laser: Wykorzystuje wiązkę światła o wysokiej energii do uszkodzenia lub unieszkodliwienia celu.
 • Kuchenka mikrofalowa: Wykorzystuje krótkie fale elektromagnetyczne, aby wywołać ciepło lub porażenie prądem celu.
 • Cząsteczki: Wykorzystuje przyspieszone cząstki, takie jak elektrony lub protony, do penetracji lub detonacji celu.
  Chiny: Mogą strzelać w nieskończoność

Jak donosi South China Morning Post, przedstawiciele krajowego Narodowego Uniwersytetu Technologii Obronnych twierdzą, że opracowali najnowocześniejszy system chłodzenia, który pozwoli laserom wysokoenergetycznym pozostać włączonym „w nieskończoność” bez nadmiernego nagrzewania się. Chociaż technologia laserowa istnieje od dziesięcioleci, te wysokoenergetyczne wiązki wytwarzają tak dużo nadmiernego ciepła, że często hamowały poprzednie próby podobnych systemów uzbrojenia na całym świecie.


Według raportu, nowy chiński system chłodzenia będzie wykorzystywał gaz wdmuchiwany przez broń w celu usunięcia nadmiaru ciepła i umożliwienia broni wystrzeliwania precyzyjnych wiązek laserowych w nieskończoność bez utraty mocy lub zniekształceń.

„Wysokiej jakości wiązki mogą być wytwarzane nie tylko w pierwszej sekundzie, ale także utrzymywane w nieskończoność” – napisał zespół w nowym artykule na temat technologii chłodzenia, opublikowanym w chińskim czasopiśmie Acta Optica Sinica.

Wyścig zbrojeń

Stany Zjednoczone, jak zauważa South China Morning Post (SCMP), często zajmują się podobną technologią. Jednak projekty te w dużej mierze nie stały się bronią głównego nurtu, ponieważ, jak sugeruje raport, po prostu nie były wystarczająco destrukcyjne. W tweecie na temat tych doniesień, były brytyjski urzędnik wojskowy Steve Weaver zauważył, że jeśli te wiadomości są prawdziwe, to postawiłoby to Chiny przed Stanami Zjednoczonymi na więcej niż jeden sposób.

„Oprócz zapewnienia rzekomo tańszej alternatywy dla starych systemów rakietowych, ponieważ tradycyjna amunicja nie byłaby potrzebna, lasery te mogłyby być również wykorzystywane do zestrzeliwania satelitów, takich jak te dostarczane przez system Starlink Elona Muska” – powiedzieli naukowcy wojskowi w SCMP.

Twierdzenia te należy oczywiście traktować poważnie, do czasu, aż zobaczymy system w akcji.

Udostępnij

PIEKŁO NA HAWAJACH – CZY BROŃ ENERGETYCZNA ZNIŚCZYŁA RAJSKĄ WYSPĘ ?

Globalna Świadomość18 sierpnia 202318 sierpnia 2023

Ukierunkowana broń energetyczna

Broń energetyczna to broń, która wystrzeliwuje wiązkę energii w cel bez użycia pocisku. Energia ta może być elektromagnetyczna, cząsteczkowa lub

Wyścig zbrojeń

Stany Zjednoczone, jak zauważa South China Morning Post (SCMP), często zajmują się podobną technologią. Jednak projekty te w dużej mierze

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułTAJEMICA ”KSIĘGI GIGANTÓW” – NIEZNANA HISTORIA GATUNKU LUDZKIEGONastępny artykułKTO I DLACZEGO ZAATAKOWAŁ HAWAJE BRONIĄ ENERGETYCZNĄ ?

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TAJEMNICA DATY 23 WRZEŚNIA – CO POKAZUJE NAM PREDYKCYJNE PROGRAMOWANIE W HOLLYWOOD ? DLACZEGO ANTARKTYDA JEST TAK WAŻNA DLA ŚWIATOWYCH

Ostatnie wpisy

”TURBO RAK” ATAKUJE MŁODYCH LUDZI – CO JEST PRZYCZYNĄ? SZOK ! – RZĄD ŚWIATOWY PODPISAŁ TRAKTAT O RACJONOWANIU ŻYWNOŚCI I

Kategorie

AGENDA 2030 (184) Alternatywna historia świata (173) Bez kategorii (6) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (177) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

 • PIEKŁO NA HAWAJACH – CZY BROŃ ENERGETYCZNA ZNIŚCZYŁA RAJSKĄ WYSPĘ ?
 • Ukierunkowana broń energetyczna
 • Wyścig zbrojeń
 • Nawigacja wpisu
 • Globalna Świadomość
 • Podobne wpisy
 • Ostatnie wpisy
 • Kategorie
 • O czym myślisz?