Otwórz oczy

POKAZUJĄ NAM TO W TWARZ – ”ZOSTAWIĆ ŚWIAT ZA SOBĄ” I ZNISZCZENIE MOSTU W BALTIMORE

POKAZUJĄ NAM TO W TWARZ – ”ZOSTAWIĆ ŚWIAT ZA SOBĄ” I ZNISZCZENIE MOSTU W BALTIMORE

Zawalenie się mostu w Baltimore w stanie Maryland po zderzeniu się z nim kontenerowca Dali okazało się dla zwolenników teorii spiskowych wydarzeniem niezwykłym, którzy z zachwytem rzucili się, by o tym dyskutować, a dyskusja wciąż trwa. Jak dotąd nie odkryto żadnej fenomenalnej numerologii, ale odkryto coś innego.  

Obraz na miejscu zdarzenia przypomina kadry z hollywoodzkich filmów katastroficznych. Ogromne przęsło mostu zawaliło się na dziób 300-metrowego statku wielkości porządnego drapacza chmur i wyporności 95 tysięcy ton, rozrywając poszycie obu burt. Zniszczony 2,5-kilometrowy odcinek mostu faktycznie zablokował drogę wodną. Z wody wystaje sterta poskręcanych metalowych konstrukcji.

O randze zdarzenia świadczy fakt, że prezydent USA Joe Biden osobiście skomentował incydent, zapewniając, że most zostanie odrestaurowany na koszt rządu federalnego w możliwie najkrótszym czasie. Media uważają, że zajmie to wiele miesięcy. Biden powiedział, że katastrofa była wypadkiem, a nie atakiem terrorystycznym czy zamierzonym aktem sabotażu. Podobne oświadczenia wydało już wcześniej FBI.

Quantum Break na Xbox One

5 kwietnia 2016 roku na Xbox One, przy wsparciu Billa Gatesa, wypuszczono strzelankę trzecioosobową Quantum Break. Gra rozpoczyna się od uderzenia statku z ładunkiem suchym w ogromny most:

Następnie główny bohater gry zaczyna wędrować po gruzach, próbując wszystkich uratować:

Ratowanie tonących ludzi nie jest jednak głównym wątkiem gry. Gra nazywa się Quantum Break, czyli „Quantum Rift” i opowiada o chronicznym kataklizmie – wyłonieniu się pewnej Szczeliny, z której wypełznie wydarzenie zwane „Końcem Czasu”, kiedy czas przestanie płynąć i na zawsze zatrzyma się w całym wszechświecie.  

Choć pomysł nie jest do końca świeży, fabuła nie błyszczy jakąś wielką złożonością, a głównymi nabywcami gry są kolesie, którzy na co dzień grają w koszykówkę, słuchają rapu i mają niewielkie pojęcie o fizyce teoretycznej, czyli są gotowi kupić wszelkie pseudonaukowe bzdury – twórcy strzelanki podeszli do tematu w dorosły sposób.

Najpierw zatrudnili zespół scenarzystów, którzy pracowali przy Matrixie, Terminatorze, Powrocie do przyszłości i innych filmach z pętlą czasową. Po drugie, główny autor nie był scenarzystą, ale ważnym pracownikiem naukowym z CERN-u, który w wolnym czasie przyjechał do Stanów Zjednoczonych i wszystko wyjaśnił scenarzystom. A to tylko niektóre z niuansów wymienionych w Wikipedii. 

Gracze piszą też, że Rift powstał gdzieś w 2021 roku, kiedy Bill Gates przerzucił się z gier i zaczął pracować nad szczepionkami, więc „Koniec czasu” przypada gdzieś w naszych czasach. Most tam nie jest Francis Scott Key, ale raczej jakiś metaforyczny, który wchłonął wiele dużych mostów, więc gra jest kolejnym przykładem przewidywania najbliższej przyszłości. I to jest minimum.  

A co najwyżej Quantum Break może być próbą opowiedzenia krajom i ludziom o przejściowym kataklizmie, w jaki weszliśmy wraz z początkiem pandemii. 

Niesamowite podobieństwo tego zdarzenia do filmu Netflix 'Leave the World Behind’

We wtorek, 26 marca, ogromny statek towarowy zderzył się z mostem Francis Scott Key w Baltimore . W rezultacie potężna konstrukcja o długości 2,6 mili runęła do rzeki. Przedstawiciel Straży Przybrzeżnej powiedział, że przypuszcza się, że sześć osób nie żyje.

Internauci odkryli niesamowite podobieństwa między zawaleniem się mostu w Baltimore a sceną z filmu „Leave the World Behind” (AP/PTI)(AP)
Internauci odkryli niesamowite podobieństwa między zawaleniem się mostu w Baltimore a sceną z filmu „Leave the World Behind” (AP/PTI)(AP)

W trakcie wyszukiwania użytkownicy X zauważyli niesamowite podobieństwo tego zdarzenia do filmu Netflix z 2023 r. zatytułowanego Leave the World Behind , w którym cyberatak powoduje utratę mocy i katastrofę ogromnego kontenerowca. Użytkownik napisał na X: „Po wcześniejszym strasznym zawaleniu się #KeyBridge w #Baltimore nie mogłem powstrzymać się od przypomnienia tej sceny z filmu „Leave The World Behind”, wyprodukowanego przez Obamów. Ogromny tankowiec wypływa na brzeg po cyberataku, który wyłącza systemy nawigacyjne. Ktoś jeszcze?”Hindustan Times – Twoje najszybsze źródło najświeższych wiadomości! 

Inny napisał: „Dla tych z Was, którzy nie wiedzą… Most Francisa Scotta Key to to samo wydarzenie na moście, które miało miejsce w filmie Netflix „Leave the World Behind”. Właścicielami firmy produkcyjnej są Obamy.”

Jeden z użytkowników podzielił się teorią spiskową, mówiąc: „O mój Boże. To nie może być przypadek. Statek, który rozbił się o most Francisa Scotta Key w Baltimore, płynął na Sri Lankę. Flagą Sri Lanki jest lew. Statek z pierwszej sceny filmu „Leave the World Behind” Barracka Obamy nazywa się BIAŁY LEW.

„Czy możemy wszyscy obejrzeć film „Pozostaw świat za sobą” i porównać notatki z obecnym stanem rzeczy? Wtf” – wykrzyknął jeden z użytkowników.

O czym jest film?

Amerykański apokaliptyczny thriller psychologiczny został napisany i wyreżyserowany przez Sama Esmaila. Producentami wykonawczymi filmu byli Barack Obama i jego żona Michelle Obama za pośrednictwem ich szyldu Higher Ground Productions.

W podsumowaniu książki Leave the World Behind, napisanej przez Nicka Riganasa i udostępnionej na IMDb, czytamy: „Przynosząc ponure wieści o nieznanym wrogu i szokując pewność, że miasto pogrąża się w chaosie, elegancko ubrany nieznajomy i jego młody towarzysz zakłócają spokój Amandy i Bardzo potrzebne rodzinne wakacje Claya. Ale informacje, które przynosi niechciana para, są niewyobrażalne. Teraz na oczach wszystkich, czy im się to podoba, czy nie, odkrywa się złożona, wielopoziomowa tajemnica. Przecież niczego niepodejrzewający turyści podczas swojego krótkiego pobytu doświadczyli już szeregu tajemniczych, sprzecznych z logiką zdarzeń”.

Dodaje: „W rezultacie niejasne niedowierzanie i namacalne poczucie zagrożenia zwiększają napięcie, czyniąc nowoczesną technologię zawodną. I pozostaje pytanie. Co możesz zrobić w szybko rozpadającym się świecie, w którym nic nie ma sensu, aby chronić swoje własne i to, co było twoim ulubionym, zwyczajnym życiem?”

Ofiarami zawalenia się mostu w Baltimore są obywatele Meksyku i Gwatemali. Sześciu z nich to pracownicy budowlani, którzy w czasie tragedii zajmowali się wypełnianiem dziur w nawierzchni mostu.

Nurkowie poszukiwawczy powrócą do wód w środę, 27 marca, aby szukać szczątków sześciu pracowników, co do których obecnie przypuszcza się, że zmarli. Według policji stanowej Maryland i urzędników amerykańskiej straży przybrzeżnej poszukiwań nie można było kontynuować z dnia na dzień, ponieważ ograniczona widoczność i niebezpieczne prądy w kanale sprawiły, że było to ryzykowne.

Udostępnij

POKAZUJĄ NAM TO W TWARZ – ”ZOSTAWIĆ ŚWIAT ZA SOBĄ” I ZNISZCZENIE MOSTU W BALTIMORE

Globalna Świadomość28 marca 202428 marca 2024

Niesamowite podobieństwo tego zdarzenia do filmu Netflix 'Leave the World Behind’

We wtorek, 26 marca, ogromny statek towarowy zderzył się z mostem Francis Scott Key w Baltimore . W rezultacie potężna konstrukcja o

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułZASKAKUJĄCA SYMBOLIKA ZAMACHÓW W MOSKWIENastępny artykułEPIDEMIA ”TURBO RAKA” I ZAGADKA ZNIKNIĘCIA KSIĘŻNEJ KATE

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

EUROPA ŚPI ! ZOBACZ JAK JAPONIA WALCZY Z TYRANICZNYM 'TRAKTATEM PANDEMICZNYM’ ’100 RAZY ŚMIERTELNIEJSZA NIŻ COVID-19′ – NOWA PANDEMIA W

Ostatnie wpisy

GŁÓD ADRENOCHROMU ! PRAWDZIWA CENA SŁAWY W HOLLYWOOD ! LUDZIE NIE CHCĄ WOJNY !!! CO CHCĄ ZGOTOWAĆ NAM ELITY ?

Kategorie

AGENDA 2030 (259) Alternatywna historia świata (185) Bez kategorii (16) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • POKAZUJĄ NAM TO W TWARZ – ”ZOSTAWIĆ ŚWIAT ZA SOBĄ” I ZNISZCZENIE MOSTU W BALTIMORE
  • Niesamowite podobieństwo tego zdarzenia do filmu Netflix 'Leave the World Behind’
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?