Świat jest inny

ZACIEMNIANIE SŁOŃCA – ZŁOWIESZCZY PROJEKT BILLA GATESA STARTUJE W CZERWCU.

ZACIEMNIANIE SŁOŃCA – ZŁOWIESZCZY PROJEKT BILLA GATESA STARTUJE W CZERWCU.

Chociaż brzmi to jak scenariusz do jakiegoś dobrego filmu science-fiction, to jednak miliarder naprawdę tworzy projekt, który ma na celu zmianę ziemskiego klimatu za pomocą rozpylania milionów ton specjalnych aerozoli.

Bill Gates już w czerwcu rozpyli chemikalia w atmosferze przy pomocy tysięcy samolotów

Taki pomysł przedstawili jakiś czas temu naukowcy z Uniwersytetu Harvarda, a teraz zainteresował się nim Bill Gates. Plan zakłada przeprowadzenie długoletniego eksperymentu geoinżynieryjnego. Będzie on polegał na rozpylaniu substancji w stratosferze.

Mają one blokować ilość promieniowania słonecznego docierającego do powierzchni Ziemi, czyli ochłodzić naszą planetę i powstrzymać postęp globalnego ocieplenia. Jak wynika z opublikowanych informacji, w grę będzie wchodziło użycie tysięcy samolotów, wyposażonych w systemy rozpylania substancji w atmosferze.

Zespół naukowców sponsorowanych osobiście przez Billa Gatesa planuje przeciwdziałać skutkom globalnego ocieplenia poprzez wstrzykiwanie milionów ton pyłu do atmosfery w celu zablokowania promieni słonecznych. Pomimo wyraźnych i oczywistych obaw pierwsze testy mają się odbyć w najbliższym czasie.

Projekt SCoPEx: Wypełnianie nieba pyłem.

Nowy projekt, zatytułowany ‘’kontrolowany eksperyment perturbacji stratosferycznej’’ (Stratospheric Controlled Perturbation Experiment – SCoPEx), to złowieszczy projekt Billa Gatesa, założyciela Microsoftu i jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Plan obejmuje ponad 800 specjalnych samolotów przenoszących miliony ton węglanu wapnia (związek powszechnie stosowany w cemencie i jako środek zobojętniający kwasy) które mają być rozsypane w stratosferze.

Chodzi o to, aby naśladować skutki masowych erupcji wulkanicznych, które obniżyły globalne temperatury ziemią wulkaniczną. Gwałtowne wybuchy mogą spowodować wysłanie pyłu wulkanicznego i kropel kwasu siarkowego do atmosfery, zaciemniając Słońce i zmniejszać temperaturę ziemi (zwiększając odbicie promieniowania słonecznego). Lata temu eksplozja wulkanu Pinatubo, była drugą co do wielkości erupcja XX wieku i obniżyła globalne temperatury na około 2–3 lata.

Pierwsze testy odbyły się w połowie 2019 r. Koszt projektu to 3 mln usd a wstępne testy obejmują wysłanie balonów na wysokości 12 mil w celu zasypania 2 kilometrowego obszaru nieba. Używając śmigieł do manewrowania, balon poruszałby się przez chmurę pyłu, mieszając pył i monitorując wyniki badań.

Geoinżynieria: Manipulowanie środowiskiem.

Projekt ”SCoPEx” to tylko jeden z wielu projektów zaproponowanych w tematyce inżynierii klimatu, ale pierwszy, który zostanie wypróbowany poza laboratorium. Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Niemcy wsparły badania nad takimi projektami. Podobne wysiłki podejmowane są w Chinach i Japonii.

Obecnie istnieją dwa główne ramiona w ramach geoinżynierii: usuwanie dwutlenku węgla (CDR) i zarządzanie promieniowaniem słonecznym (SRM), przy czym ”SCoPEx” należy do tej drugiej kategorii. Projekt spotkał się z sprzeciwami ekologów, którzy wolą zarządzanie emisjami dwutlenku węgla od geoinżynierii, lecz SRM jest ekonomicznie atrakcyjny.

W raporcie z 2018 r. międzyrządowy zespół ONZ ds. zmian klimatu zasugerował, że flota wysoko latających samolotów zrzucających siarkę, w składzie podobną do tej którą emituję erupcja wulkanu, może obniżyć globalne temperatury o około 1,5 ° C, i będzie to dziesięciokrotnie tańsze od kontroli emisji dwutlenku węgla.

Czy czeka nasz apokaliptyczny koszmar?

Istnieją wyraźne obawy, że ten projekt geoinżynieryjny może się nie udać. Jedną z obaw jest to, że rozprzestrzenianie się pyłu w stratosferze może uszkodzić warstwę ozonową niezbędną do ochrony planety przed niebezpiecznym promieniowaniem ultrafioletowym, które uszkadza ludzkie komórki DNA i powoduje nowotwory oraz uszkadza wzrok.

Klimatolodzy obawiają się również, że eksperymenty geoinżynieryjne z klimatem mogą przypadkowo zakłócić krążenie prądów oceanicznych, które regulują naszą pogodę. Wdrożenie projektu w jednym kraju może spowodować deszcz i ekstremalną pogodę w innym miejscu na ziemi.

Nie wiadomo również, w jaki sposób blokowanie słońca wpłynie na uprawy i ekosystemy. Inną kluczową kwestią jest to co się stanie gdy nastąpi tak zwany „szok termiczny” który spowodowałby skok temperatur, powodując ogromne problemy dla ekosystemu planety a przyszłość naszych pokoleń była by zagrożona.

Źródło:

https://www.breakingisraelnews.com/135548/tower-babel-2019-bill-gates-block-sun/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZACIEMNIANIE SŁOŃCA – ZŁOWIESZCZY PROJEKT BILLA GATESA STARTUJE W CZERWCU.

Globalna Świadomość2 grudnia 20196 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułANIOŁ LUDZKIEJ EWOLUCJI.Następny artykułPORUSZAJĄCY FILM – „MIESZKAŃCY ZIEMI”

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

JAK ZROZUMIEĆ DZIAŁANIA ELIT – LUCYFERIAŃSKA DROGA GLOBALIZMU SEN BILLA GATESA O ZASŁONIĘCIU SŁOŃCA SPEŁNIA SIĘ ! BASTION OKULTYSTYCZNEJ KABAŁY

.comments-title

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

JAK ZROZUMIEĆ DZIAŁANIA ELIT – LUCYFERIAŃSKA DROGA GLOBALIZMU KENNEDY – PANDEMICZNA OPERACJA WOJSKOWA BYŁA PRZYGOTOWYWANA OD LAT ! OSTATECZNY POWRÓT

Kategorie

AGENDA 2030 (238) Alternatywna historia świata (182) Bez kategorii (13) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (183) Filmoteka świadomych (32) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • ZACIEMNIANIE SŁOŃCA – ZŁOWIESZCZY PROJEKT BILLA GATESA STARTUJE W CZERWCU.
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?