Filmoteka świadomych

”ETHOS” – AKTOR WOODY HARRELSON UJAWNIA SPISEK ELIT PRZECIWKO LUDZKOŚCI.

”ETHOS” – AKTOR WOODY HARRELSON UJAWNIA SPISEK ELIT PRZECIWKO LUDZKOŚCI.

Ethos , to mocny film dokumentalny, którego gospodarzem jest zjawiskowy aktor Woody Harrelson, któremu uznanie przyniosła kreacja Mickeya Knoxa, psychopatycznego mordercę przemierzającego wraz z ukochaną amerykańskie Południe i stającego się bohaterem telewizyjnych newsów w dramacie kryminalnym Olivera Stone’a Urodzeni mordercy (Natural Born Killers, 1994) wg scenariusza Quentina Tarantino. Film wzbudził burzę medialną, a reżysera oskarżano o gloryfikację morderstwa. Głosy sprzeciwu i bojkoty przyczyniły się wyłącznie do wzrostu popularności filmu i odtwórcy głównej roli.

Na ekranie często grywał postacie niedocenianych i lekceważonych bohaterów. Za rolę wydawcy pornograficznych czasopism Larry’ego Flynta w biograficznym filmie Miloša Formana Skandalista Larry Flynt (The People vs. Larry Flynt, 1996) zdobył nominację do Złotego Globu i Oscara 1997 dla najlepszego aktora pierwszoplanowego

FIlm którego narratorem jest Woody to forma swoistego śledztwa, które punktuje wady systemów i mechanizmów których żyjemy.

Dzięki oszałamiającej głębi badań i szerokiej analizie, ten film zagłębia się w powiązane ze sobą światy polityki, międzynarodowych korporacji i mediów, które działają przeciwko naszemu środowisku i wspólnemu dobru.

Większość z nas w pewnym momencie zastanawiała się, jak doszliśmy do sytuacji, w której gloryfikuje się demokrację jako fundament pod równe społeczeństwo, podczas gdy dookoła widzimy tylko polityczną niesprawiedliwość i korupcję.

Politycy otwarcie oszukują opinię publiczną przy wsparciu dużych korporacji i mediów głównego nurtu. Trwają wojny, środowisko naturalne jest niszczone, a nierówności społeczne rosną.

Film obnaża źródło mechanizmów instytucjonalnych, które wyraźnie antydemokratyczne, oraz sprzeczne z wartościami, które powinny nas łączyć.

”Ethos” otwiera puszkę Pandory, która ma swoje korzenie na skrzyżowaniu dróg, gdzie kapitalizm spotyka się z demokracją, a elity władzy stawiają zysk ponad ludźmi. Film oferuje rozwiązanie, dzięki któremu ty – widz – możesz odzyskać kontrolę nad tym co się dzieje w twoim własnym otoczeniu.

Dokument ten bada wady naszych systemów oraz mechanizmy, które działają na szkodę demokracji i środowiska naturalnego. Od konfliktu interesów w polityce i nieuregulowanej władzy korporacyjnej, do mediów informacyjnych, które służą interesom potężnych elit.

”Ethos” bada systemy, które prowadzą nas do nadmiernej konsumpcji i działań wojennych. Zbyt często media celebrują te aspekty naszego społeczeństwa, jednocześnie ignorując lub wyśmiewając postępowe myślenie i idee. Wiele aspektów sposobu funkcjonowania naszych systemów niemalże gwarantuje naszą destrukcję jako społeczeństwa i o tym właśnie jest ten film.

Złamane społeczeństwa, bieda, nierówności, zanieczyszczenie środowiska, działania wojenne. Czy jest coś z natury złego w rasie ludzkiej?

W FILMIE MOŻNA WŁĄCZYĆ NAPISY PL.

Udostępnij

”ETHOS” – AKTOR WOODY HARRELSON UJAWNIA SPISEK ELIT PRZECIWKO LUDZKOŚCI.

Globalna Świadomość13 lipca 20206 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułCO ŁĄCZY OŚRODEK ”CERN” I ”TRĄBY APOKALIPSY” – FENOMEN NIEZNANYCH DŹWIĘKÓW Z NIEBA POWRÓCIŁ.Następny artykułTVP, TVN, POLSAT – KTO

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

PROROCZY FILM ”RE-EVOLUTION” – CZEMU LUDZIE AKCEPTUJĄ OBECĄ SYTUACJĘ NA ZIEMI ? JANET OSSEBAARD POWRACA Z FILMEM -”UPADEK KABAŁY 2”

Ostatnie wpisy

WSZYSTKIE PATENTY TESLI UJAWNIONE ! MEL GIBSON – ”TO DOPIERO CZUBEK GÓRY LODOWEJ” CUDA TARTARII – POZNAJ ŚWIAT ZNISZCZONY PRZEZ

Kategorie

AGENDA 2030 (260) Alternatywna historia świata (186) Bez kategorii (17) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • ”ETHOS” – AKTOR WOODY HARRELSON UJAWNIA SPISEK ELIT PRZECIWKO LUDZKOŚCI.
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?