Przekraczając Rubikon

SYMBOLIKA ILUMINATÓW W CODZIENNYM ŻYCIU DOOKOŁA NAS.

SYMBOLIKA ILUMINATÓW W CODZIENNYM ŻYCIU DOOKOŁA NAS.

Słowo „Illuminati” oznacza „oświecony” a oficjalnie to określenie pojawiło się 1 maja 1776 roku we Freistaat Bayern . Założycielem tej doktryny jest teolog, filozof Adam Weishaupt , który był zwolennikiem liberalnych idei Europy.

Zgodnie z ideą Weishaupta, ”oświecenie” przeciwstawia się przede wszystkim religijnym uprzedzeniom i głupim przesądom w życiu codziennym, opowiadając się za równością płci i edukacją kobiet.

Jak widać, nie różni się to zbytnio od innych podobnych stowarzyszeń, które pojawiły się później w XVIII wieku. Organizacja nie była spokrewniona z istotami pozaziemskimi, gadami, ani z żadnymi innymi„władcami świata”.

Jednak w ciągu ostatnich dwóch stuleci ta grupa i sposób jej postrzegania w społeczeństwie zmieniły się dramatycznie. Teraz iluminaci są w kontakcie z Rządem Światowym, a ich celem jest stworzenie jednolitego, autorytarnego Porządku Świata.

W większości stwierdzenie to opiera się na słynnym frazie „ Novus Ordo Seclorum ”, napisanym na odwrocie banknotu dolarowego. Tłumaczy jako „Nowy porządek świata” lub „Nowy porządek wieków”.

Zdaniem teoretyków spiskowych, aby osiągnąć taki Nowy Porządek Świata i ustanowić władzę nad wszystkimi krajami, obywatele wnikają w struktury władzy, organizują morderstwa, kontrolują świeckie i religijne społeczeństwa, manipulują informacjami w mediach.

Teoretycy spisku twierdzą, że iluminaci są odpowiedzialni za zabójstwo prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego, atak z 11 września, masowe zakłócenia na globalnym rynku akcji i tak dalej.

Ogólnie rzecz biorąc, żaden wielki spisek nie jest kompletny, jeśli nie wspomina się o Iluminatach, którzy podporządkowują sobie ludzką świadomość i tworzą z ludzi posłuszne owce, które są lojalne wobec władz.

Studiując Biblię i jej proroctwa, teoretycy spisku są pewni, że są tam również wskazówki dotyczące iluminatów. Przypuszcza się, że zostanie wydany tajny dekret i zostanie utworzony rząd światowy, który podbije serca ludzi pochlebnymi i słodkimi obietnicami.

Na początku wszystko będzie „gładkie i piękne”, ale potem rząd pokaże swoje prawdziwe cele. Ten rząd będzie okrutną totalitarną siłą, która wyeliminuje zarówno wolność, jak i religię.

Wiele osób, które uważają się za sprytnych, nie wierzy w Iluminatów. Trudno jednak przeoczyć wiele dziwnych rzeczy, które codziennie zdarzają się na całym świecie a podszyte są symboliką iluminatów.

Na banknocie 1 dolara rzeczywiście znajduje się dziwny symbol – oko w trójkącie na szczycie piramidy. Jest to interpretowane jako widzące oko. Okazuje się, że jest powiązany zarówno z iluminatami, jak i masonami. W szczególności prezydent Franklin Delano Roosevelt , 1882-1945) był masonem.

Błyszczące promienie otaczają Oko, symbolizując jego wpływ na wszystkie inne kraje.

Jeśli linie oka, piramidy, litery początkowe i końcowe na napisie są połączone, pojawia się kolejny ciekawy symbol – Pentagram lub Gwiazda Bafometha . Ten sam pentagram jest widoczny na orle z tym samym banknotem, co w wielu innych symbolach korporacyjnych i rządowych Stanów Zjednoczonych.

Obecnie symbole iluminatów można zobaczyć prawie wszędzie. Ale najczęściej występują w przemyśle rozrywkowym: w filmach, kreskówkach, wideo, w ubraniach i gestach piosenkarzy i aktorów.

Wielu wokalistów wspomina w swoich tekstach o postaciach Illuminati, umieszcza je w albumach i dekoracjach scenicznych podczas występów.

Wiele popularnych gwiazd hip-hopu, takich jak Jay Z, Rihanna, Kenny West itp., Nieustannie pokazuje dłońmi znak trójkąta-piramidy.

Inne gesty popularne wśród gwiazd to gesty przyciągające wzrok. Sprawdź poniższe zdjęcia.

Komiksy Marvela mają swoją własną tajną grupę Iluminatów, która działa jako tajne stowarzyszenie. Iluminaci są nawet wspominani w grach wideo, w tym w serii Call of Duty, Street Fighter, Assassin’s Creed, Metal Gear i World of Warcraft.

Symbolikę iluminatów i ich napisy można dostrzec nawet w tak „nieszkodliwych” produktach, jak filmy animowane Disneya, SpongeBoba oraz Toma i Jerry’ego. Pojawili się także w animacjach dla dorosłych Family Guy, The Simpsons i South Park.

Czy więc iluminaci są prawdziwi?

Sceptycy bezlitośnie kpią z ludzi, którzy wierzą w istnienie iluminatów. Ale dlaczego dziwne gesty i symbole iluminatów są tak rozpowszechnione? Dlaczego można je zobaczyć w tak wielu rzeczach i miejscach? Po co pokazywać to ludziom? Dla żartu? A może jest to spowodowane czymś, o czym nadal nic nie wiemy ?

Prawda jest wciąż nieznana. Ale następnym razem, gdy obejrzysz animację, film lub teledysk, przyjrzyj się bliżej symbolice, a możesz zauważyć symbole iluminatów.

Źródło : https://www.soulask.com/illuminati-symbols-and-signs-are-all-around-us/

Udostępnij

SYMBOLIKA ILUMINATÓW W CODZIENNYM ŻYCIU DOOKOŁA NAS.

Globalna Świadomość17 lipca 20206 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułCO SKRYWA SYMBOLIKA PAPIESKIEJ SALI AUDIENCYJNEJ W WATYKANIE ?Następny artykułEXO-VATICANA – PROJEKT L.U.C.I.F.E.R I NADEJŚCIE ”OBCEGO” ZBAWICIELA.

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

OSTATECZNY POWRÓT ELOHIM – PROROCTWA ZWOJÓW Z NAD MOŻA CZARNEGO WYPEŁNIĄ SIE ZA ROK ! FLUORESTENCYJNE WÓŁKNA WYCHODZĄ Z OSÓB

Ostatnie wpisy

”ONI ŻYJĄ” BYŁ OSTRZERZENIEM – KULTOWY FILM Z POTĘŻNYM PRZESŁANIEM. TAJNE DOKUMENTY UJAWNIONE – POLASKA MIAŁA DOŁĄCZYĆ DO WOJNY NA

Kategorie

AGENDA 2030 (239) Alternatywna historia świata (182) Bez kategorii (13) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • SYMBOLIKA ILUMINATÓW W CODZIENNYM ŻYCIU DOOKOŁA NAS.
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?