Przekraczając Rubikon

ANTYCZNA CYWILIZACJA MAJÓW – CO SIĘ STANIE GDY ZACZNIESZ KLASKAĆ PRZY PIRAMIDACH W MEKSYKU ?

ANTYCZNA CYWILIZACJA MAJÓW – CO SIĘ STANIE GDY ZACZNIESZ KLASKAĆ PRZY PIRAMIDACH W MEKSYKU ?

To, co jest napisane w naszych podręcznikach do historii o piramidach, najlepiej traktować z przymrużeniem oka. Kiedy prowadzisz własne badania i przyglądasz się pracy wielu uczonych zajmujących się tym tematem, jedno staje się jasne: praktycznie nic nie wiemy o piramidach i o tym, dlaczego tu są i kto je zbudował.

Fascynujące jest to, że te struktury zostały zbudowane przez wiele społeczeństw na całym świecie, w różnych okresach i nie miały ze sobą żadnego kontaktu. Już samo to powinno unieść brew. Dlaczego wszyscy zbudowali piramidy? Jaki był ich cel? Po prostu nie wiemy, a rozwiązaliśmy tylko fragmenty tej tajemnicy.

Fakty: ”l Castillo”, inaczej Świątynia Quetzalcoatl w Meksyku. Jeśli staniesz tam w jednej linii ze schodami i klaśniesz, usłyszysz dźwięk Quetzalcoatl’a, świętego zwierzęcia Majów.

Zastanów się: Co te dziwne odkrycia mówią o historii ludzkości? Co mówią o przeszłości Ziemi? Co nam mówią o naturze rzeczywistości? Dlaczego tak wiele informacji jest ukrytych ?

Każdy, kto ci powie, że wie, jak zbudowano piramidy, nie mówi prawdy, ponieważ my nie wiemy. Wielka piramida kryje w sobie wiele tajemnic. Waży 6 milionów ton, jego ślad wynosi 13 akrów, rozciąga się na ponad 750 stóp z każdej strony, ma 481 stóp wysokości, a jej zbudowanie wymagało ponad 2,5 miliona pojedynczych bloków kamienia. Jest nie tylko duży, ale naprawdę precyzyjny obiekt. – Graham Hancock

Istnieją niezliczone dziwne matematyczne anomalie, jeśli chodzi o wielką piramidę w Egipcie. Jest ich tu zbyt wiele, aby wymienić, ale jeśli jesteś tym zainteresowany, proponuję zapoznać się z twórczością Grahama Hancocka. Ale na razie chcę się skupić na piramidzie Castillo w Chichen Itza – ruiny Majów.

Naukowcy wykazali, jak fale dźwiękowe odbijające się od stopni piramidy El Castillo wytwarzają dźwięki naśladujące dźwięk meksykańskiego Quetzalcoatl, świętego zwierzęcia kultury Majów. Po raz pierwszy zostało to odkryte przez inżyniera akustyka z Kalifornii, Davida Lubmana, w 1998 roku. „Ćwierkanie” może zostać wywołane klaskaniem w dłonie u podstawy schodów i tylko u ich podstawy. źródło )

Jakże niezwykłe jest to: starożytni mogli zbudować tę piramidę, aby potrafiła wydawać dźwięk akustyczny świętego zwierzęcia, którego czcili. To świątynia poświęcona Kukulkanowi, znanemu również jako „pierzastego węża”. Quetzalcoatl był również „upierzonym wężem” i wielu uczonych uważa, że ​​Kukulkan i Quetzalcoatl to jedna osoba.

Hiszpański kronikarz Juan de Torquemada stwierdza, że ​​Quetzalcoatl był „mężczyzną o jasnej, rumianej cerze i długiej brodzie”. Inny opisuje go następująco:

„Tajemnicza osoba… biały mężczyzna o silnej budowie ciała, szerokim czole, dużych oczach i powiewnej brodzie. Ubrany był w długą białą szatę sięgającą do jego stóp. Potępiał wszystkie ofiary, z wyjątkiem owoców i kwiatów, i był znany jako bóg pokoju… Kiedy mówiono o wojnie, podobno zatkał sobie uszy palcami ”. ( źródło )

Graham Hancock, jeden z czołowych światowych badaczy takich zagadnień, podaje inny opis z tradycji Majów w Ameryce Środkowej w swojej książce  Fingerprints of the Gods:

„Przybył zza morza w łodzi, która poruszała się samodzielnie bez wioseł. Był wysokim, brodatym białym mężczyzną, który uczył ludzi używać ognia do gotowania. Budował też domy i pokazywał parom, że mogą mieszkać razem jako mąż i żona; a ponieważ w tamtych czasach ludzie często się kłócili, nauczył ich żyć w pokoju ”.

Dziwne znaleziska piramid

Jeśli weźmiesz wysokość wielkiej piramidy i pomnożymy ją przez 43200, otrzymasz biegunowy promień Ziemi. Jeśli zmierzysz obwód podstawy i pomnożymy go przez tę samą liczbę, otrzymamy obwód równikowy Ziemi.

Liczba 43 200 pochodzi od kluczowego ruchu Ziemi, który nazywa się precesją osi Ziemi. ( Graham Hancock )

Liczba 43200 reprezentuje liczbę dni w 20 epokach precesji.

Innymi słowy, podczas wszystkich stuleci ciemności, jakich doświadczyła cywilizacja zachodnia, kiedy utraciliśmy wiedzę o wymiarach naszej planety, wszystko, czego naprawdę potrzebowaliśmy, aby ponownie odkryć tę wiedzę. Wystarczyło zmierzyć wysokość i obwód podstawy Wielkiej Piramidy i pomnożyć przez 43,200. Jakie jest prawdopodobieństwo, że to przypadek? ” 

Jak oni to zrobili? Skąd ta wiedza? Istnieje również wiele dowodów sugerujących, że wszystkie piramidy na naszej planecie są znacznie starsze, niż nam się wydaje.

Możemy tu przytoczyć kolejne dziwne odkrycia, na przykład kiedy archeolog Sergio Gomez odkrył „duże ilości” ciekłej rtęci w komorze pod trzecią co do wielkości piramidą Teotihuacan (pierzastego sługi), starożytnego miasta położonego w Meksyku. Rosemary Joyce, profesor antropologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, powiedziała, że ​​archeolodzy znaleźli rtęć w trzech innych miejscach w Ameryce Środkowej. ( źródło )

Jedno z wyjaśnień, nakreślone w badaniach opublikowanych w  Science  w 1975 roku przez archaeoastronoma Johna Carlsona, wykazało, że hematytowy obiekt wykopany w miejscu Olmeków w San Lorenzo na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej mógłby działać jak kompas zorientowany na północ magnetyczną, gdyby był unoszony na wodzie. na ciekłej rtęci. Carlson zasugerował, że Olmekowie mogli użyć do tego celu ciekłej rtęci. Inni uczeni stwierdzili z absolutną pewnością, że płynna rtęć była używana już w 1000 rpne.

W 2005 roku w Bośni odkryto gigantyczny kompleks piramid składający się z 11 struktur. Jedna z tych konstrukcji jest większa niż wielka piramida. Większość uczonych sprowadzonych w celu jej zbadania nie ma najmniejszych wątpliwości, że są one prawdziwe. Ten kompleks jest również powiązany z dziwnym zjawiskiem elektromagnetycznym, co sugeruje, że mogły to być pewnego rodzaju perpetuum mobile lub generatorem energetycznym. 

Udostępnij