Alternatywna historia świata

RESET AFRYKI – CZY SAHARA ZOSTAŁA STWORZONA SZTUCZNIE PRZEZ TAJEMNICZY KATAKLIZM ?

RESET AFRYKI – CZY SAHARA ZOSTAŁA STWORZONA SZTUCZNIE PRZEZ TAJEMNICZY KATAKLIZM ?

Zawsze myślałem, że Sahara ma tysiące lat. Oczywiście oficjalna wersja potwierdziła to w możliwie najbardziej naukowy sposób… Pod wpływem niedawnego rozgłosu związanego ze starożytnym zaginionym miastem Atlantydy znajdującym się w Afryce, uważnie przyjrzałem się kilku starszym mapom. Opierając się na tym, co widziałem, nie widziałem żadnych dowodów wskazujących na to, że afrykańska Atlantyda znajduje się na szczycie struktury Richata „Oko Afryki” . To, co widziałem, to zniszczenie większości kontynentu afrykańskiego, wraz z jego miastami, a także jego mieszkańcami.

Jak czytasz poniżej, ważne jest, aby zrozumieć, że rok 1570 ludzie wiedzieli o 1570 znacznie więcej niż my dzisiaj. To samo dotyczy ludzi, którzy żyli w 1645, 1716, 1802 roku lub w jakimkolwiek innym czasie w historii. Byli świadkami, nie my. Oczywiście, jeśli kupisz fałszywe, zgodne z narracją wyjaśnienie kartografów z przeszłości wymyślających rzeczy, ten wątek nie jest dla ciebie.

Sahara i jej fałszywa historia

„Podczas ostatniego zlodowacenia Sahara była znacznie większa niż dzisiaj, rozciągając się na południe poza jej obecne granice. Koniec okresu zlodowacenia przyniósł na Saharze więcej deszczu, od około 8000 p.n.e. do 6000 p.n.e., być może dlatego obszarów niskiego ciśnienia nad zapadającymi się lądolodami na północy. Po zniknięciu lodowców północna Sahara wyschła. Na południowej Saharze trendowi wysychania początkowo przeciwdziałał monsun, który sprowadził deszcz dalej na północ niż ma to miejsce obecnie . o około 4200 pne, jednak wycofał się na południe do monsun w przybliżeniu, gdzie jest dzisiaj, co prowadzi do stopniowego pustynnienia Sahary. Sahara jest tak suche, jak to było około 13.000 lat temu. ”

– Wikipedia

Oficjalnie eksploracja Afryki miała mieć miejsce w XIX wieku. Poniższe zestawienie dwóch map ma na celu zilustrowanie przedstawionego nam problemu. Ilustruje również kłamstwa, którymi jesteśmy celowo karmieni. Kłamstwa, które stały się częścią naszego codziennego życia.


Sahara_Desert_1.jpg

Afryka w 2018 roku

1592_Afryka.jpg

Afryka w 1592 roku

Oficjalny opis poniższej mapy  brzmi następująco:

 • Jedna z pierwszych map Afryki pokazująca prawdziwy stan wiedzy geograficznej kontynentu, stąd rozległe obszary mapy bez żadnych informacji – taki był styl Arrowsmitha, gdy mapował Afrykę, Amerykę i inne części świata, gdzie informacje geograficzne była zarówno nieznana, jak i ewoluująca. Aaron Arrowsmith po prostu odrzucił stulecia nagromadzonych mitów, nieporozumień i niezrównoważonych domysłów, na temat Afryki

Aaron Arrowsmith (1750-1823) wyemigrował do Londynu z Winston w Durham w wieku około dwudziestu lat. W 1790 zasłynął swoim wielkim wykresem świata na projekcji Mercatora. Cztery lata później opublikował kolejną dużą mapę świata w rzucie kulistym, z towarzyszącym tomem wyjaśnień. Mapy Ameryki Północnej (1796) i Szkocji (1807) są najsłynniejszymi z jego wielu późniejszych produkcji. 

Pozostawił dwóch synów, Aarona i Samuela, z których starszy był kompilatorem Atlasu Porównawczego Eton, atlasu biblijnego i różnych podręczników geografii. Prowadzili interesy w towarzystwie Johna Arrowsmitha (1790–1873), bratanka starszego Aarona. W 1834 roku John opublikował swój Atlas Londynu, najlepszy zestaw map, jakie wówczas istniały. Podążył za atlasem długą serią skomplikowanych i starannie wykonanych map, a szczególnie cenne były mapy Australii, Ameryki, Afryki i Indii. W 1863 otrzymał złoty medal Królewskiego Towarzystwa Geograficznego, którego organu był jednym z założycieli.


1570-1812_Mapa Afryki.jpg

Powyższa mapa Africae Tabula Nova z 1570 roku nie jest jak dotąd jedyną „starszą” mapą na świecie. Możemy cofnąć się o 120 lat do 1690 roku i zobaczyć ten sam obraz Afryki. Zachęcamy do przeglądania map Afryki i samodzielnej weryfikacji. To było tylko krótkie streszczenie. Aby zapoznać się z historią związaną z Saharą, odwiedź poniższy wątek:

W 1802 r. społeczeństwo naukowe nagle uświadomiło sobie, że ich wiedza o sąsiedniej Afryce równa się jednemu wielkiemu zeru…

Symbole i Miasta

Poniższe, podświetlone na czerwono symbole miast wydają się raczej nieistotne na około 400-letnich mapach. Jednak wszystkie te miejsca były miastami zamieszkałymi, a ich znikomość może być fałszywym założeniem. Zajmowali się żyjącymi i oddychającymi istotami ludzkimi. Później zobaczysz, dlaczego to pojęcie jest ważne.

Afryka_1635.jpg
1635 Africae Nova Descriptio


Na powyższym wycinku mapy z 1635 r. widzimy dwie bardzo znane nazwy, którymi są Kair i Aleksandria (trzecia, Algier, nie znajduje się na wycinku, ale znajduje się na połączonej mapie) . Siedzą obok małego symbolu miasta podobnego do tego poniżej.

Kair_legenda.jpg

Za każdym z tych maleńkich, podświetlonych symboli miasta kryło się miasto. Przyjrzyjmy się niektórym miastom oznaczonym tymi symbolami miast. Wybrałem Kair, Aleksandrię i Algier, ponieważ wiemy, że te miasta istniały i nadal istnieją.

Zgodnie z oficjalną wersją miasta, o których będę mówił później, nigdy nie istniały i odzwierciedlały wyobraźnię (lub niekompetencję) niektórych starożytnych kartografów .

1572 – Kair
1572 - Kair_1.jpg

1572 Aleksandria / 1541 Algier

Jeśli wejdziesz w ten link wyszukiwarki Google , będziesz mógł zobaczyć, różne 16-wieczne plany miast (niekoniecznie związane z Afryką) oznaczone tym samym symbolem „miasta” na różnych mapach. Poniższe liczby ludności mają zademonstrować możliwości tych miast. Oznacza to, ile osób rzekomo mogło zmieszkiwać ich mury.

Populacja Kairu – link :

 • 1400: 125 000 – 260 000
 • 1500: 400 000
 • 1575: 275 000

Populacja Aleksandrii – link + link :

 • 700: 216 000
 • 900: 175 000
 • 1800: 8000
 • 1840: 60 000

Oficjalni historycy obwiniają wzrost i spadek liczby ludności za trzęsienia ziemi, potopy, fale pływowe, plagi, wojny i inne podobne rzeczy. Wszyscy wybieramy, w co wierzyć. Osobiście uważam, że te wymówki to tylko zmyślone kłamstwa mające na celu ukrycie prawdziwej natury afrykańskich kataklizmów.

Timgad

Oto przykład dziwności, do której jesteśmy tak przyzwyczajeni, że uważamy to za normalne. Skupmy się na ruinach miasta Timgad w Algierii. Oczywiście jest to obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO . Co oznacza bez kopania, bez dotykania i bez niczego. Co się stanie, jeśli zostanie odkryte coś niechcianego? Poniżej znajduje się krótka historia Timgarda:

 • Miasto zostało założone ex nihilo jako kolonia wojskowa przez cesarza Trajana około 100 rne.
 • KD: ex nihilo oznacza „coś, co pochodzi z niczego”. Miasto, które wzięło się znikąd?
 • Pierwotnie był zamieszkany głównie przez weteranów rzymskich.
 • W V wieku miasto zostało splądrowane przez Wandalów, zanim podupadło.
 • W 535 rne bizantyjski generał Salomon stwierdził, że miasto jest puste, kiedy przybył, aby je zająć.
 • W następnym stuleciu miasto zostało na krótko ponownie zaludnione jako miasto głównie chrześcijańskie, zanim zostało splądrowane przez Berberów w V wieku.
 • Timgad został zniszczony pod koniec V wieku przez montagnardów z Aurès.
 • Rekonkwista bizantyjska ożywiła niektóre działania w mieście, bronionym przez fortecę zbudowaną na południu w 539, ponownie wykorzystując bloki usunięte z rzymskich zabytków.
 • Inwazja arabska przyniosła ostateczną ruinę Thamugadi, która przestała być zamieszkana po VIII wieku.
 • Ponieważ po VII wieku na tym terenie nie powstały żadne nowe osady, miasto zostało częściowo zachowane pod piaskiem do głębokości około jednego metra.

Więc mamy miasto zbudowane przez Bóg wie kogo i stworzone z niczego 2000 lat temu dla niektórych rzymskich weteranów. Zniszczony przez niektórych mieszkańców gór 1600 lat temu, który przestał być zamieszkany 1400 lat temu.

Timgad
50 000 obywateli


Timgad_Algieria.jpg


janusz_17.jpg


Timgad_11.jpg

Użyłem Timgadu jako przykładu zniszczonych/brakujących miast, o których w istocie jest ten artykuł. Szczerze wątpię, aby prawdziwa nazwa tego miasta miała cokolwiek wspólnego z Timgadem lub Thamugasem. Informacje o tym mieście magicznie pojawiły się w latach 70. XIX wieku, bo wszystkie ocalałe miejsca muszą mieć swoją historię. Myślę, że ten Timgad może być miastem Canatudi na tej mapie z 1635 roku 

Wygląda na to, że Timgad znajdował się na obrzeżach kataklizmu, który spowodował powstanie Sahary i zmienił cechy geograficzne innych obszarów afrykańskich. Jako przykład mógłbym wymienić pojawienie się Jezior Wiktorii, Tanganiki i Malawi.

Myślę, że to katastrofalne wydarzenie miało miejsce około 1666 roku. Mniej by mnie obchodziło dziwaczność liczby, ale to afrykańskie wydarzenie wydaje się zbiegać z powstaniem Archipelagu Santorini , które moim zdaniem miało miejsce około 1666 roku.

Czy ten kataklizm był naturalny, czy spowodowany przez człowieka lub też przez inne istoty ? Nie mam pojęcia.

Brakujące miasta

Zasadniczo, jeśli mapy, o których mowa, zawierają prawdziwe miasta, takie jak Kair, Aleksandria i Algier, nie znajduję żadnego powodu, by kwestionować przeszłe istnienie innych miast lub miasteczek obecnych na tych samych mapach. A biorąc pod uwagę, że te „urojone” miasta zostały oznaczone na wielu mapach tym samym symbolem „miasta”, uznam je za porównywalne pod względem wielkości.

Teraz, kiedy mamy w pełni zrozumieć, że za każdym z powyższych miast mogło zamieszkiwać 10.000, 50.000, 250.000 lub nawet 400.000 ludzi spójrzmy na te mapy dla porównania.
1635-1802_African_Vanished_Cities.jpg

Teraz mam kilka prostych pytań. Gdzie się podziały te wszystkie miasta i miasteczka? Nie jakieś bambusowe chaty, które sugeruje Wikipedia, co się z nimi stało? 

Jezioro_Sachaf.jpg

Mapy sugerują, że kilkaset lat temu nie było Sahary. Moim zdaniem Oko Sahary pojawiło się jednocześnie z całą Saharą. W tej chwili myślę, że Oko Sahary jest rodzajem krateru powstałym przy użyciu jakiegoś rodzaju broni, która mogła zniszczyć wszystkie wymieniane wcześniej miasta… Poniżej widzimy interesującą zależność między lokalizacjami kraterów Afryki. Moim zdaniem wydarzyło się to kilkaset lat temu.

Oczywiście naukowcy twierdzą, że stało się to miliony lat temu. Wiedzą nawet, jak odróżnić krater mający 3 mln lat od krateru 575 mln lat…. Przesuwając te w miarę młode wydarzenia miliony lat wstecz, stworzyli sobie komfort moralny do dalszych kłamstw historycznych…

Myślę, że miliony, dziesiątki milionów lub setki milionów ludzi (może to być także jakiś dodatkowy gatunek humanoidalny) zostało zabitych przez to ogromne wydarzenie. Moim zdaniem wydarzyło się to około 400-500 lat temu. Prawda jak zwykle jest ukrywana przed opinią publiczną…

Udostępnij

RESET AFRYKI – CZY SAHARA ZOSTAŁA STWORZONA SZTUCZNIE PRZEZ TAJEMNICZY KATAKLIZM ?

Globalna Świadomość24 października 20216 sierpnia 2023

Symbole i Miasta

Poniższe, podświetlone na czerwono symbole miast wydają się raczej nieistotne na około 400-letnich mapach. Jednak wszystkie te miejsca były miastami zamieszkałymi,

1572 Aleksandria / 1541 Algier

Jeśli wejdziesz w ten link wyszukiwarki Google , będziesz mógł zobaczyć, różne 16-wieczne plany miast (niekoniecznie związane z Afryką) oznaczone tym samym symbolem „miasta”

Timgad

Oto przykład dziwności, do której jesteśmy tak przyzwyczajeni, że uważamy to za normalne. Skupmy się na ruinach miasta Timgad w Algierii. Oczywiście jest to

Brakujące miasta

Zasadniczo, jeśli mapy, o których mowa, zawierają prawdziwe miasta, takie jak Kair, Aleksandria i Algier, nie znajduję żadnego powodu, by

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykuł”METAVERSE” – ZMIANA NAZWY FACEBOOK I NOWA WERSJA INTERNETUNastępny artykułANONYMOUS UJAWNIAJĄ PRAWDĘ O ŚMIERCI DIANY – OKULTYSTYCZNE ELITY KRÓLEWSKIE

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TAJEMNICE TARTARII – JAK ELITY UKRYŁY PRZED ŚWIATEM DARMOWĄ ENERGIĘ ATMOSFERYCZNĄ SZALONA TEORIA O CYKLICZNYCH RESETACH – JAK ”POŚWIĘCANA” JEST

Ostatnie wpisy

”ONI ŻYJĄ” BYŁ OSTRZERZENIEM – KULTOWY FILM Z POTĘŻNYM PRZESŁANIEM. TAJNE DOKUMENTY UJAWNIONE – POLASKA MIAŁA DOŁĄCZYĆ DO WOJNY NA

Kategorie

AGENDA 2030 (239) Alternatywna historia świata (182) Bez kategorii (13) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

 • RESET AFRYKI – CZY SAHARA ZOSTAŁA STWORZONA SZTUCZNIE PRZEZ TAJEMNICZY KATAKLIZM ?
 • Symbole i Miasta
 • 1572 Aleksandria / 1541 Algier
 • Timgad
 • Brakujące miasta
 • Nawigacja wpisu
 • Globalna Świadomość
 • Podobne wpisy
 • Ostatnie wpisy
 • Kategorie
 • O czym myślisz?