AGENDA 2030

CZY DO 2030 NAPRAWDĘ NIE BĘDZIEMY POSIADAĆ WŁASNOŚCI PRYWATNEJ ?

CZY DO 2030 NAPRAWDĘ NIE BĘDZIEMY POSIADAĆ WŁASNOŚCI PRYWATNEJ ?

Gospodarka cyrkulacyjna to odgórny program pochodzący od niewybieralnych globalistów, którzy chcą zmienić świat na swoje podobieństwo. Wielki reset wymaga gospodarki cyrkulacyjnej, która przekształci wszystkie produkty w usługi, aby zrealizować program „nic nie będziesz posiadał i będziesz szczęśliwy”.

Według wpisu na blogu Agendy z Davos „8 przewidywań dla świata w 2030 roku„, pierwsza z nich głosi: „Wszystkie produkty staną się usługami” dzięki gospodarce cyrkularnej. Wpis na blogu opiera się na eseju napisanym przez Młodego Globalnego Lidera Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) i duńską posłankę Idę Auken, który został opublikowany w Forbes w 2016 roku pod tytułem „Welcome To 2030: I Own Nothing, Have No Privacy And Life Has Never Been Better”.

Znajdziesz nas też na TELEGRAMIE bez cenzury: https://t.me/globalnainfo

„Wszystkie produkty staną się usługami”. – 8 przewidywań dla świata w 2030 r., WEF, 2016 r.

„Witamy w roku 2030. Witajcie w moim mieście – a może powinienem powiedzieć: w „naszym mieście”. Niczego nie posiadam. Nie mam samochodu. Nie mam domu. Nie mam żadnych urządzeń ani ubrań” – pisze Auken.„Wszystko, co uważałeś za produkt, stało się teraz usługą” – dodaje, dziękując jednocześnie za „przełom, jakim jest gospodarka cyrkularna”.

Gospodarka cyrkularna obiecuje wzmocnienie zrównoważonego rozwoju poprzez porzucenie linearnego modelu wartości „weź, zrób, zmarnuj” i przyjęcie modelu cyrkularnego ” weź, zrób; weź zrób”, według Accenture.

Gospodarka cyrkulacyjna

„W modelach biznesowych gospodarki cyrkularnej chciałbym, aby produkty wracały do mnie jako pierwotnego projektanta i producenta, a kiedy już ogarniesz tę koncepcję, dlaczego właściwie miałbym sprzedawać ci produkt, skoro interesuje cię przede wszystkim korzyść z tego produktu?”. – Frans Van Houten, WEF, 2016 r.

„Może uda mi się pozostać właścicielem produktu i sprzedawać korzyści jako usługę” – Frans Van Houten, WEF, 2016 r.

W gospodarce cyrkularnej duży nacisk kładzie się na recykling i ponowne wykorzystanie materiałów, a nie na ich jednorazowe użycie i wyrzucenie. Brzmi świetnie, prawda?

Ale pod powierzchnią, model biznesowy gospodarki cyrkularnej „Produkt jako usługa” gwarantuje, że ty i ja nie będziemy tak naprawdę posiadać niczego, podczas gdy korporacje zachowają własność wszystkich produktów, które wynajmują nam jako usługi.„Dlaczego właściwie miałbym sprzedawać Ci produkt, skoro interesuje Cię przede wszystkim korzyść z niego płynąca?”. – Frans Van Houten, WEF, 2016 r.

Jak wyjaśnił dyrektor generalny Royal Philips Electronics Frans Van Houten na forum WEF w 2016 r.:„W modelach biznesowych gospodarki cyrkularnej chciałbym, aby produkty wracały do mnie jako pierwotnego projektanta i producenta, a kiedy już ogarniesz tę koncepcję, dlaczego właściwie miałbym sprzedawać ci produkt, jeśli interesuje cię przede wszystkim korzyść z produktu?

„Może mógłbym pozostać właścicielem produktu, a korzyść z niego sprzedawać jako usługę” – dodał z uśmiechem.„Gospodarka cyrkulacyjna jest podejściem, które może pozwolić nam dotrzymać kroku innowacjom technologicznym, wspierać zintegrowane i zrównoważone ekosystemy oraz poprowadzić nas w kierunku lepszej przyszłości” – Klaus Schwab, Światowe Forum Ekonomiczne

Siłą napędową przejścia do gospodarki cyrkularnej jest tak zwana czwarta rewolucja przemysłowa, która doprowadzi do połączenia naszych fizycznych, biologicznych i cyfrowych tożsamości – nowej ery transhumanizmu. Według założyciela WEF, Klausa Schwaba, „Czwarta rewolucja przemysłowa wpłynie na każdy aspekt naszego życia.

Niestety nadszedł ten czas, google zablokował nam możliwość zarabiania z reklam powołując się na nierzetelne informacje medyczne…

W tym miejscu choć nie chcemy, zwracamy się do ciebie drogi czytelniku, prosimy o dobrowolne wpłaty i pomoc materialną od której zależne jest nasze być albo nie być !

Nie poddajemy się i walczymy dalej, dziękujemy za waszą pomoc i pozdrawiamy… jeśli chcesz nam pomóc:

Nr. konta: 43 1870 1045 2078 1002 4318 0001
Tytułem: ”zwrot zaliczki”

Dla wpłacających z zagranicy:Kod BIC (Swift):NESBPLPW

IBAN: PL43 1870 1045 2078 1002 4318 0001

Przelewy blik na nr. telefonu : 666642378

Paypal :arsusrex7@gmail.com

Tu możesz wesprzeć naszą działalność kupując nam pizzę;)

https://www.buymeacoffee.com/globalna.info

Znajdziesz nas też na TELEGRAMIE bez cenzury: https://t.me/globalnainfo

Aby dobrze prosperować w ramach tej nowej globalnej dynamiki, musimy przyjąć nowe modele i normy biznesowe.„Gospodarka cyrkularna jest podejściem, które może pozwolić nam dotrzymać kroku innowacjom technologicznym, wesprzeć zintegrowane i zrównoważone ekosystemy oraz poprowadzić nas w kierunku lepszej przyszłości”.

https://www.youtube.com/embed/FfUVwKHzRvI?feature=oembed„Akcelerator Circulars przyspiesza globalne przejście na gospodarkę bardziej cyrkularną” – TheCirculars.org

Światowe Forum Ekonomiczne we współpracy z firmą Accenture stworzyło akcelerator startupów dla gospodarki cyrkularnej o nazwie Circulars Accelerator, który bezpośrednio wspiera program „nic nie będziesz posiadał i będziesz szczęśliwy”,

Mający na celu zniszczenie własności indywidualnej na rzecz gospodarki cyrkularnej opartej na wynajmie, w której nic nie będziesz posiadał, a wszystkie produkty staną się usługami. Circulars Accelerator to efekt współpracy Światowego Forum Ekonomicznego, Accenture, Anglo American, Ecolab oraz UpLink – platformy innowacyjnej WEF na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDG).

Indywidualnie 17 startupów z kohorty 2022 wykonuje niezwykle innowacyjną pracę, która rzeczywiście może uczynić świat lepszym miejscem, ale w kontekście wizji WEF dotyczącej przyszłości, w której nic nie jest własnością, Circulars Accelerator staje się narzędziem przyspieszającym realizację programu wielkich zmian.„ Cokolwiek zechcesz, będziesz mógł wypożyczyć”.

17 startupów indywidualnie ogranicza ilość toksycznych odpadów, dostarcza czystą wodę pitną potrzebującym, buduje zrównoważone budynki mieszkalne oraz przynosi wiele innych pozytywnych korzyści dla ludzkości. Każdy startup chce zmieniać świat na swój własny sposób, często zaczynając od poziomu lokalnego, aby służyć swoim społecznościom. Jednak gdy zostaną wzięte pod skrzydła WEF, ich rozwiązania mogą zostać wykorzystane do realizacji wielkiego programu resetowania.

Na przykład w kohorcie 2022 znajduje się program Reflaunt, który umożliwia klientom oddanie starych ubrań i odsprzedanie ich na stronie internetowej marki, od której je kupili, w zamian za punkty sklepowe. Jest to działanie okrężne, zrównoważone, ograniczające ilość odpadów i zwracające wartość klientowi poprzez uwielbiony program wymiany. Jednak patrząc przez pryzmat wielkiego resetu, klientowi nie zwraca się gotówki, lecz kredyt sklepowy, więc jest on zmuszony oddać pieniądze sprzedawcy.

Przypomina to programowalny pieniądz i normalizuje koncepcję Cyfrowych Walut Banków Centralnych (CBDC), które zamieniają pieniądze w kupony oparte na uprawnieniach, z ograniczeniami dotyczącymi tego, co można, a czego nie można kupić.

Innym ważnym elementem wielkiego resetu jest koncepcja ESG, która oznacza Environmental, Social, and corporate Governance (środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny). Jest to metoda oceny przedsiębiorstw, która działa podobnie jak system kredytów społecznych.

Firmy, które uzyskają niski wynik ESG, nie otrzymają finansowania i będą odrzucane przez interesariuszy z powodu np. wysokiego śladu węglowego, niewystarczającej różnorodności lub inicjatyw na rzecz sprawiedliwości społecznej.„Firmy, które spełniają kryteria [ESG], zwykle mają pewne zalety, a mianowicie: redukcję kosztów; wysoką konkurencyjność w długim okresie; minimalizację interwencji regulacyjnych i prawnych; zwiększoną produktywność pracowników; oraz głównie optymalizację społecznie pozytywnych inwestycji.” – GreenPlat, kohorta startupów Circulars Accelerator 2022

GreenPlat, startup z programu Circulars Accelerator 2022, dostarcza firmom „rozwiązania, które pozwalają spełnić kryteria ESG”. Z jednej strony jest to świetne narzędzie dla firm, które chcą ograniczyć koszty, odpady i szkody dla środowiska, aby być bardziej rentownymi, pomocnymi dla klientów i przyjaznymi dla środowiska. Z drugiej strony, system GreenPlat jest również nastawiony na generowanie certyfikatów ESG, które mogą być wykorzystywane do karania lub nagradzania firm.

Według GreenPlat „firmy, które spełniają kryteria [ESG], zwykle mają pewne zalety, a mianowicie: redukcję kosztów; wysoką konkurencyjność w długim okresie; minimalizację interwencji regulacyjnych i prawnych; zwiększoną produktywność pracowników; a głównie optymalizację społecznie pozytywnych inwestycji.”„Aby osiągnąć lepszy wynik, świat musi działać wspólnie i szybko, aby zreorganizować wszystkie aspekty naszych społeczeństw i gospodarek […] Krótko mówiąc, potrzebujemy 'Wielkiego Resetu’ kapitalizmu.” – Klaus Schwab, WEF, 2020 r.

Wielki reset, jak to określił założyciel WEF Klaus Schwab, to reset kapitalizmu – przejście od tradycyjnego, opartego na podaży i popycie, napędzanego przez rynek „kapitalizmu udziałowców” do „kapitalizmu interesariuszy”, w którym niewybieralni interesariusze, tacy jak inwestorzy, bankierzy i technokraci, otrzymują całą władzę wpływania na rynki i ustalania polityki.

W ten sposób ocena ESG GreenPlat może stać się narzędziem dla niewybieralnych interesariuszy do nagradzania tych, którzy wykonują ich polecenia, i karania tych, którzy nie spełniają ich wymagań. Rozwiązania GreenPlat mogą zdziałać cuda dla firm i środowiska bez konieczności stosowania punktacji ESG, ale punktacja ESG jest częścią wizji WEF polegającej na odgórnej kontroli ze strony elitarnych miliarderów dyktujących, co firmy mogą, a czego nie mogą robić.

Inna prognoza WEF na rok 2030 mówi, że będziemy jeść mniej mięsa – będzie to okazjonalny przysmak, a nie podstawa. Niewybieralni globaliści również chcą zmienić ludzkość poprzez dietę, a ich nacisk na spożywanie mniejszej ilości mięsa na rzecz alternatywnych białek i żywności hodowanej w laboratoriach jest programem, który ma więcej wspólnego z polityką klimatyczną i uczynieniem interesariuszy bogatszymi i potężniejszymi niż cokolwiek innego.

Done Properly to kolejny startup z kohorty 2022 Circulars Accelerator, który wykorzystuje moc fermentacji do tworzenia alternatywnych białek, które mają być zdrowe i smaczne.„Od początku badaliśmy i opracowywaliśmy rozwiązania w dążeniu do ewolucji ludzkości”. – kohorta startupów Circulars Accelerator 2022

Nie ma nic złego w tym, co robi Done Properly, chociaż może być trochę zabawnie słyszeć, jak mówią: „Od początku badaliśmy i opracowywaliśmy rozwiązania w dążeniu do ewolucji ludzkości”.

Ale to właśnie program WEF, by wyeliminować mięso z naszej diety, jest najbardziej niepokojący – nie dlatego, że mięso jest niezbędne dla każdego, ale dlatego, że po raz kolejny jest to odgórny program, który nie pozostawia nam żadnego wyboru w tej sprawie.

Firmy takie jak Done Properly mogą współistnieć z firmami z branży mięsnej, ale WEF chce drastycznie ograniczyć działalność tych drugich na rzecz tych pierwszych w ramach niewybieralnej polityki.„Circulars Accelerator łączy przełomowych przedsiębiorców zorientowanych na gospodarkę cyrkularną z liderami przemysłu w celu skalowania innowacji w całym łańcuchu wartości.” – Światowe Forum Ekonomiczne, 2022 r.

Do tej pory w niniejszym artykule omówiono tylko kilka startupów z Circulars Accelerator, a powodem tego jest pokazanie, w jaki sposób ich rozwiązania mogą zostać wykorzystane przez WEF do realizacji jego programu wielkich resetów. W kohorcie 2022 jest wiele innych startupów, które prawdopodobnie wykonują pracę, która jest bardzo potrzebna społecznościom, którym służą, np. WaterPod firmy I-Drop, która dostarcza czystą wodę do uzupełniania w sklepach spożywczych w Afryce.

Mycocyle to kolejny fascynujący startup z kohorty 2022. Firma ta zaszczepia odpady grzybnią, która rozkłada odpady, wytwarzając produkt uboczny, który można przekształcić w materiały wielokrotnego użytku do budowy niedrogich mieszkań i innych projektów budowlanych. Jeśli mamy mieszkać w strąkach i jeść robaki, to jest to właściwy sposób.

Mikolog Paul Stamets eksperymentował ponad dziesięć lat temu z tą metodą z ostrygami na odpadach z oleju napędowego i ropy naftowej, odnosząc wielki sukces, i opisał to doświadczenie w wykładzie Ted z 2008 r. (patrz wideo poniżej):

https://www.youtube.com/embed/XI5frPV58tY?feature=oembed„Produkt jako usługa: Zachowanie własności produktów i sprzedaż korzyści poprzez model usługowy” – The Circular Economy Handbook, Accenture, 2021.

Startupy biorące udział w Akceleratorze 2022 Circulars naprawdę robią wspaniałe rzeczy we własnym zakresie. Jednak to właśnie ich potencjał w zakresie wspierania programu wielkiego resetu społeczeństwa, w którym „nic nie będziesz posiadał i będziesz szczęśliwy”, wydaje się czynić je atrakcyjnymi dla Światowego Forum Ekonomicznego i jego partnerów.

Wystarczy spojrzeć na propozycję modelu biznesowego gospodarki cyrkularnej „Produkt jako usługa”, aby zobaczyć, jak WEF i partnerzy wyobrażają sobie tę przyszłość:„Produkt jako usługa: Zachowanie własności produktów i sprzedaż korzyści poprzez model usługowy.”

Przemawiając podczas The Great Narrative Meeting w Dubaju w listopadzie 2021 roku, Klaus Schwab powiedział:„Aby kształtować przyszłość, musisz najpierw wyobrazić sobie przyszłość, musisz ją zaprojektować, a następnie musisz ją zrealizować”.

Gospodarka cyrkulacyjna to kolejny przykład odgórnego programu pochodzącego od niewybieralnych globalistów, którzy chcą zmienić świat na swoje podobieństwo, nie poddając tego nigdy pod głosowanie obywateli. Technokratyczna przyszłość, którą chcą kształtować, projektować i realizować, polega na całkowitej kontroli nad społeczeństwem.

Udostępnij

CZY DO 2030 NAPRAWDĘ NIE BĘDZIEMY POSIADAĆ WŁASNOŚCI PRYWATNEJ ?

Globalna Świadomość26 marca 20226 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułKIM JESTEM – KIM JEST C(ZŁO)WIEK ?Następny artykułTECHNOLOGIA DO 2030 ROKU – NAPRAWDĘ BEDZIESZ ”BATERIĄ” DLA SYSTEMU

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

CO MOŻEMY ZROBIĆ GDY NADEJDZIE ”NOWA PANDEMIA” ? CARE PODS AI – KABINY MEDYCZNE ZASTĄPIĄ LEKARZY LEGALNA PEDOFILIA – WEF

Ostatnie wpisy

TAJEMNICA CHEMTRAILS – CZY PILOCI WIEDZĄ CO ROBIĄ ? JAK POWSTAJĄ ELITY – KTO WSTĘPUJE DO TAJNYCH STOWARZYSZEŃ? CZY PRZY

Kategorie

AGENDA 2030 (209) Alternatywna historia świata (176) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • CZY DO 2030 NAPRAWDĘ NIE BĘDZIEMY POSIADAĆ WŁASNOŚCI PRYWATNEJ ?
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?