Przekraczając Rubikon

CZY LUDZKOŚĆ JEST KONTROLOWANA PRZEZ A.I – CO POKAZUJE NAM SERIAL ”WESTWORLD”

CZY LUDZKOŚĆ JEST KONTROLOWANA PRZEZ A.I – CO POKAZUJE NAM SERIAL ”WESTWORLD”

Serial 'Westworld” nie tylko tworzy fabułę, ale tworzy znaczenia. Oprócz zwykłej narracji istnieje druga warstwa, wskazówki dotyczące struktury tego świata.

Problem z tą serią polega na tym, że bardzo trudno ją ogarnąć. Nawet wybitni blogerzy, którzy rozumieją zawiłości fabuły ”Gry o Tron”, porzucili serię Westworld w sezonach 2-3. Kilka osi czasu, aktorzy, którzy mogą być zarówno ludźmi, jak i cyborgami, lub obydwoma jednocześnie – to wszystko jest bardzo trudne do przyswojenia.

Choć to tylko scenariusz artystyczny, jeśli przeniesiesz go do realnego życia – staje się przerażający.

Na przykład w pierwszym sezonie serial sumiennie sugerował, że nie wszyscy ludzie to prawdziwi ludzie, a niektórzy z nich to po prostu bioroboty, z krwi i kości, ale sztucznie stworzone, sterowalne, które czasami mogą zawieść.

Będziesz przynajmniej zaniepokojony faktem, że aby biorobot symulował naturalne zachowanie człowieka, potrzeba na przykład 20 milionów linijek kodu. A jeśli przełożysz samo zachowanie człowieka w kod, to zmieści się tylko w 5 milionach wierszy. 

Jesteśmy przecież myślącymi i bardzo złożonymi stworzeniami – jednak w rzeczywistości ludzie są po prostu bardzo prości i przewidywalni. Całe nasze zachowanie to przyczyna i reakcja – kod, który łatwo powtórzyć.

W tym i prawdopodobnie ostatnim sezonie mówi się, że cały nasz ludzki świat jest kłamstwem. To rodzaj akwarium, kulistego kształtu zwanego Ziemią kontrolowaną przez Boga, która w rzeczywistości jest przerośniętą sztuczną inteligencją. Sztuczna inteligencja jest doskonała, nie ma wad, ale nie zna litości i współczucia. To jest praktycznie opis naszego obecnego porządku światowego.

Stwierdzenie „Bóg jest wszędzie” – w tym przypadku nabiera wyraźnego znaczenia, skoro AI pisze scenariusze naszego życia, jest więc naprawdę wszechwiedzące i wszechmocne.

Jeśli ludzkość istnieje w sztucznym świecie, takim jak „Truman Show”, który jest kontrolowany przez sztuczną inteligencję, to w naszym świecie są Gracze, Gospodarze, niektórzy pół-boscy, podobni do ludzkich stworzeń. Są to w rzeczywistości hipostazy sztucznej inteligencji, które spędzają niekończącą się egzystencję na zabawie w parku zwanym „Ziemią”.

A my jesteśmy jak zwierzęta w zoo i jesteśmy stworzeni, aby bawić naszych właścicieli (w serialu ludzie są sterowani za pomocą wibracji o niskiej częstotliwości). Na przykład nie ma wątpliwości, że postęp odbywa się sztucznie. To nie jest ludzka technologia.,

Najpierw oni, nasi gospodarze, bawili się w średniowieczu z rycerzami, potem przeszli do epoki wiktoriańskiej, a teraz bawią się w epoce informacji. Otóż ​​to jest ich gra, a naszym zadaniem jest tylko stworzyć dla nich otoczenie, być ekranem lub żywą ozdobą.

”Westworld” jest po prostu kolejnym serialem, który za pomocą swojej symboliki i przekazu przedstawia mam świat w jakim poniekąd żyjemy w większości nie mając pojęcia co się dookoła nas dzieję.

Udostępnij

CZY LUDZKOŚĆ JEST KONTROLOWANA PRZEZ A.I – CO POKAZUJE NAM SERIAL ”WESTWORLD”

Globalna Świadomość5 sierpnia 20226 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułNEW YORK TIMES – ”OKAZUJE SIĘ ŻE KANIBALIZM BĘDZIE MIAŁ SWÓJ CZAS I MIEJSCE”Następny artykułTAJEMNICZY ZAKUP HOTELU – EWAKUACJA

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

25 LAT MATRIXA – UKRYWANA PRAWDA O POWSTANIU FILMU ! CZY 'PLANDEMIA’ BYŁA OKULRYSTYCZNYM RYTUAŁEM O PODŁOŻU SATANISTYCZNYM ? CZY

Ostatnie wpisy

TAJNY KOD BIBLII – CZYM NAPRAWDĘ JEST SZYSZYNKA ? DLACZEGO WSZYSTKIE PRZEPOWIEDNIE I AGENDA ELIT WSKAZUJE NA 2030 ROK ?

Kategorie

AGENDA 2030 (259) Alternatywna historia świata (185) Bez kategorii (17) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • CZY LUDZKOŚĆ JEST KONTROLOWANA PRZEZ A.I – CO POKAZUJE NAM SERIAL ”WESTWORLD”
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?