Świat jest inny

NIEOCZEKIWANE ZWROTY AKCJI I I DZIWNE WYDARZENIA KTÓRE CZEKAJĄ NAS W 2024 ROKU ?

NIEOCZEKIWANE ZWROTY AKCJI I I DZIWNE WYDARZENIA KTÓRE CZEKAJĄ NAS W 2024 ROKU ?

Według ekspertów, z którymi rozmawiała gazeta Politico, rok 2024 może nagle zaskoczyć cyfrową apokalipsą, wzrostem wpływów Afryki, zakłóceniem wyborów w USA i „chińską niespodzianką” .

Wśród „nieprzewidywalnych, ale bardzo realnych” przewidywań znajduje się odkrycie obcej inteligencji.

„To nie jest tak spekulacyjny scenariusz, jak mogłoby się wydawać. Możliwość dwukierunkowej komunikacji z inną cywilizacją w ciągu naszego życia ograniczona jest do odległości około 30 lat świetlnych. Znamy już jednak kilkanaście nadających się do zamieszkania egzoplanet w promieniu 30 lat świetlnych od Ziemi, a jesteśmy świadomi tego, co dzieje się tylko na kilku procentach z nich” – napisał lider projektu Galileo i założyciel i dyrektor Black Hole Initiative na Uniwersytecie Harvarda Avi Loeba.

Eksperci wymienili kolejne „czarne łabędzie”:

„Czarny łabędź” to wydarzenie, które początkowo wydaje się rzadkie i trudne do przewidzenia, ale po fakcie często okazuje się całkiem logiczne w oparciu o obecną sytuację.

Teorię tę po raz pierwszy wyraził amerykański matematyk i ekonomista Nassim Taleb w 2004 roku w swojej książce Fooled by Randomness, a w 2007 roku wprowadził sam termin w książce Black Swan. Pod znakiem nieprzewidywalności.” 

Zakłócenie wyborów w USA. „A co, jeśli najpotężniejszemu krajowi na świecie nie uda się przeprowadzić wolnych i uczciwych wyborów?” – zapytał Ian Bremmer, szef firmy konsultingowej ds. ryzyka politycznego Eurasia Group.

Zwolennicy prezydenta Joe Bidena są zaniepokojeni zagrożeniem dla demokracji, ich przeciwnicy obawiają się kary więzienia dla byłego prezydenta Donalda Trumpa, a przeciwnicy w USA nie mogą się doczekać chaosu w kraju, co zwiększa ryzyko wielostronnych wysiłków na rzecz unieważnienia wyborów.

Chińska niespodzianka. Kandydat DPP Lai Ching-te wygrywa wybory na Tajwanie, ogłasza niepodległość wyspy, po czym Chiny rozpoczynają operację wojskową. Stany Zjednoczone używają siły militarnej, aby bronić Tajwanu, a pewne działania Bidena zwiększają jego liczbę głosów w wyborach, przewiduje Matthew Burrows, dyrektor programowy w Stimson Center for Strategic Forecasting.

Uważa on, że możliwe jest, że Chiny doświadczą załamania finansowego z powodu problemów w gospodarce.

Cyfrowa apokalipsa i wiele więcej. „W 2020 r. nikt nie spodziewał się globalnej pandemii, ale w 2024 r. może nas dosięgnąć globalny wirus cyfrowy. A co jeśli komputery i satelity przestaną działać? Przynajmniej na kilka dni? Co by było, gdyby wirus zaatakował światowy system bankowy, wyparowując biliony dolarów bogactwa? – pyta redaktor naczelny gazety Bulwark, Charlie Sykes.“

Jego zdaniem nawet jeśli komputery i satelity przestaną działać na kilka dni, straty w światowej gospodarce sięgną bilionów dolarów.

Ostrzegł przed niebezpieczeństwem „upadku opuszczonej Ukrainy i późniejszej inwazji ośmielonych Chin na Tajwan”, poziomem niepokojów podobnym do tego z 1968 r. i skazanym przestępcą jako prezydent USA.

Rewolucja w Rosji. Pisarz magazynu Politico i redaktor polityczny Washington Monthly Bill Sher przyznaje, że „nagły koniec władzy Putina zmieni wiele równań politycznych na całym świecie”.

Zauważa jednak, że analitycy uważają Rosję za odporną na zamachy stanu ze względu na system podziału władzy wojskowej pomiędzy różnymi organami.

Dyrektor i zastępca dyrektora CIA w latach 2000–2004 John McLaughlin pisze o wysokim poparciu dla Putina i uważa, że ​​„czarnym łabędziem” w Rosji może być niezadowolenie matek żołnierzy z toczących się walk na Ukrainie, które może zmienić stanowisko Moskwy.

Atak na kandydata na prezydenta USA. Wnioskodawca może powtórzyć los Johna Kennedy’ego, zachorować lub odnieść kontuzję, mówi analityk Jeff Greenfield.

„Za każdym razem, gdy Joe Biden wchodzi na scenę lub wysiada z samolotu, jego zwolennicy wstrzymują oddech” – zauważa.

Kolejnym zagrożeniem dla wyborów w USA może być konflikt globalny, uważa autor Politico Joshua Seitz. Trudno przewidzieć, jak wpłynie to na wybory: Biden mógłby zyskać przewagę „gromadząc się wokół flagi”, a Trump mógłby umiejętnie wykorzystać krytykę dotyczącą „brzęczenia szablą” – stwierdził analityk.

Afryka zajmuje pozycję gracza globalnego.  W tym scenariuszu wpływ USA na świat zostaje znacznie osłabiony, co prowadzi do nagłych przetasowań w globalnym zarządzaniu, powiedział Reynaldo Anderson, adiunkt studiów afrykańskich i afroamerykańskich na Temple University. Według jego obliczeń państwo lub koalicja państw może dokonać przetasowań w sojuszach i globalnych stosunkach gospodarczych.

Wcześniej Saxo Bank opublikował „szokujące prognozy” na rok 2024. Jak zauważyli eksperci, w roku 2024 wreszcie stanie się jasne, że świat już zmierza w niebezpieczną, niepewną przyszłość. Te szokujące prognozy – jeśli faktycznie się spełnią – wpłyną na losy całego świata.

Udostępnij

NIEOCZEKIWANE ZWROTY AKCJI I I DZIWNE WYDARZENIA KTÓRE CZEKAJĄ NAS W 2024 ROKU ?

Globalna Świadomość7 stycznia 20247 stycznia 2024

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułCZY UJAWNIENIE AKT EPSTEINA TO KOLEJNA OPERACJA FŁASZYWEJ FLAGI ?Następny artykułGIGANTYCZNA OBŁAWA SŁÓŻB – W MIAMI OBCY WYSZLI NA

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

W EUROPIE POWSTAJE NOWY CERN, KTÓRY PRZYĆMI SWOJEGO POPRZEDNIKA ! DZIWNE WYDARZENIA PO ZAĆMIENIU SŁOŃCA – TAJEMNICZA ANOMALIA ANTARKTYCZNA TAJNA

Ostatnie wpisy

GŁÓD ADRENOCHROMU ! PRAWDZIWA CENA SŁAWY W HOLLYWOOD ! LUDZIE NIE CHCĄ WOJNY !!! CO CHCĄ ZGOTOWAĆ NAM ELITY ?

Kategorie

AGENDA 2030 (259) Alternatywna historia świata (185) Bez kategorii (16) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • NIEOCZEKIWANE ZWROTY AKCJI I I DZIWNE WYDARZENIA KTÓRE CZEKAJĄ NAS W 2024 ROKU ?
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?