Przekraczając Rubikon

PRZERAŻAJĄCE ŻYCIE ”BESTII Z APOKALIPSY” – NAJWIĘKSZEGO OKULTYSTY XX WIEKU.

PRZERAŻAJĄCE ŻYCIE ”BESTII Z APOKALIPSY” – NAJWIĘKSZEGO OKULTYSTY XX WIEKU.

1 grudnia 1947 roku zmarł wielki czarny mag i piekielny okultysta, który sam siebie nazywała ”Bestią z Apokalipsy”

Edward Alexander Crowley urodził się w rodzinie angielskiego piwowara 12 października 1875 roku. Wydawać by się mogło, że mieszkanie w rodzinie posiadającej wytwórnię piwa to marzenie każdego chłopca. Jednak nie wszystko było takie fajne. Jego rodzice byli członkami zatwardziałej sekty protestanckiej, co oznaczało nieustanne modlitwy, kazania i rodzinne czytanie Biblii o poranku. Syn tak bardzo nienawidził wszystkiego, co wiązało się z religią chrześcijańską, że jego matka z przerażeniem nazwała go Bestią.

Dziwne i niesamowite fakty na temat pana Aleistera Crowleya 2
Aleister Crowley

Inni staliby się muzykami rockowymi lub seryjnymi mordercami, ale w tamtych czasach rock and roll nie istniał, a bycie maniakiem zabójców nie było jeszcze uważane za ”fajne”. Więc Crowley Jr. wybrał własną, absolutnie unikalną ścieżkę.

W Cambridge Crowley studiował filozofię, literaturę i odnosił w tej materii znaczny sukces. Przewidywali mu nawet karierę profesjonalnego szachisty. Miał jednak inne plany, myśląc o dyplomacji,w 1897 r. pojechał nawet do Petersburga, aby ćwiczyć rosyjski, gdzie był podejrzewany nawet o szpiegostwo.

Natychmiast po powrocie z Rosji Crowley zaczął okazywać niezdrowe zainteresowanie okultyzmem i zdobywać dostępną i autorytatywną literaturę na mroczne tematy. 

W tym czasie mistrz nazywał się Alistair – jest to coś podobnego do imienia Aleksander w rzadkich językach Brytyjczyków.

Dziwne i niesamowite fakty na temat pana Aleistera Crowleya 3
Aleister Crowley

Crowley zrobił szybką karierę w okultystycznym zakonie „Golden Dawn”, chociaż zrobił tam sporo wrogów. Zakon zgromadził magów i alchemików (a to na długo przed wynalezieniem gier fabularnych). W jej skład wchodziło wiele legendarnych postaci – na przykład poeta William Yates wraz z żoną, aktywistką feministyczną Maud Gonn. Była też inna wybitna sufrażystka, aktorka Florence Farr.

Jak zapewne już się domyślasz, Złoty Brzask był rzadkim rodzajem tajnego klubu, w którym kobiety były akceptowane i miały takie same prawa jak mężczyźni. Ta postępowa magiczna organizacja istniała gdzieś do lat 70-tych XX wieku, a teraz jest wiele świątyń rozsianych po całym świecie, które deklarują przynależność do zakonu.

Dziwne i niesamowite fakty na temat pana Aleistera Crowleya 4
Jedna z nowoczesnych świątyń The Golden Dawn w Kanadzie

Absolutnie nie będziemy wam opowiadać całej biografii pana Crowleya, po to jest Wikipedia. Istnieje za to wiele interesujących i niesamowitychfaktów. Powiedzmy, że najważniejsze: gdzieś w wieku swych trzydziestu został uznany przez zakon czarnoksiężnikiem ”frotte” i satanistą najwyższego stopnia. Crowley wielokrotnie temu zaprzeczał, nie uważał się za satanistę i miał ku temu bardzo dobry powód.

Faktem jest, że Szatan jest postacią z mitologii chrześcijańskiej. Ogłaszając się satanistą, w ten sposób uznajesz prawowitość i legalność wiary chrześcijańskiej. Aleister Crowley całkowicie zaprzeczył chrześcijańskiej ideologii, nie dał jej prawa do istnienia, więc w żaden sposób nie mógł być satanistą. Tę zasadę nadal wyznaje wielu współczesnych zwolenników sfer antychrześcijańskich.

Nie będąc satanistą, Crowley wykorzystał jednak niektóre obrazy i koncepcje z arsenału diabła. Nazwał siebie Beast-666, tak jak zapisała go jego matka.

Dziwne i niesamowite fakty na temat pana Aleistera Crowleya 5
Wychudzony Crowley podczas wspinaczki na górę Chogori. Alpinizm był jego pasją

Aleister Crowley zmarł w wieku 72 lat i, jak to często bywa w przypadku skandalicznych i niezrozumiałych zmarłych, jego sława zaczęła szybko rosnąć po tym, jak nas opuścił. Bardzo powszechne wśród kreatywnych bohemy.

Wiesz, że twarz Crowleya jest na okładce Sierżanta Peppera The Beatles?

Dziwne i niesamowite fakty na temat pana Aleistera Crowleya 6
Na okładce Sgt. The Pepper’s Lonely Hearts Club Band ma łącznie 72 postacie (w tym The Beatles, którzy pojawiają się dwukrotnie w różnych stylach). Aleister Crowley jest bardzo łatwy do znalezienia: drugi w górnym rzędzie

Heavymetalowy frontmen zespołu ”Black Sabath” John Osborne, występujący pod pseudonimem „Ozzy”, napisał w 1980 roku piosenkę „Mr. Crowley ”, po czym teraz wszyscy nazywają Crowleya wyłącznie„ Panem ”.

David Bowie przypomniał Crowleya w piosence „Quicksand” z albumu „Hunky Dory” z 1971 roku. Iron Maiden, Mercyful Fate, Ministry i oczywiście Marilyn Manson również odcisnęli swoje piętno na tym gatunku.

W 1899 roku Alistair kupił dom w pobliżu Loch Ness (potwór nie został uwzględniony w zakupie). Crowley mieszkał tam do 1913 roku i, co ważne, wykonywał tam swoje złożone mroczne rytuały. Po Crowleyu posiadłość zmieniła kilku właścicieli, z których wielu miało smutne historie. Jedna popełniła samobójstwo, a jedna z gospodyń domowych oślepła, więc jej mąż opuścił ją miesiąc po osiedleniu się, zostawiając ją bez żadnej pomocy.

W 1970 roku gitarzysta Led Zeppelin Jimmy Page, wielki fan Crowleya, kupił ten dom i umieścił w nim przyjaciela, aby zajmował się domem (on sam jest zawsze w trasie i na imprezach). Według towarzysza i jego gości spędzenie nocy było niesamowicie przerażające: stale obserwowano niewytłumaczalne anomalie.

Dziwne i niesamowite fakty na temat pana Aleistera Crowleya 7
Dwór Boleskine, 1912

Podczas II wojny światowej Aleister Crowley otwarcie popierał politykę Hitlera i pisał artykuły dla jednej z amerykańskich gazet, która praktycznie była rzecznikiem III Rzeszy. Niemniej jednak wielu ekspertów, którzy studiowali biografię Crowleya, jest przekonanych, że był on podwójnym agentem brytyjskiego wywiadu i chociaż publicznie występował w imieniu Niemiec, w rzeczywistości podkopał niemieckie podziemie w Stanach Zjednoczonych.

Ogólnie tożsamość narodowa Crowleya była złożona i nieprzewidywalna. Na przykład przez całe życie uważał się za prawdziwego Irlandczyka, chociaż był w stu procentach Anglikiem. Był on też jednym za autorów Deklaracji Niepodległości Irlandii oraz napisał wiersz o św. Patryku.

Dziwne i niesamowite fakty na temat pana Aleistera Crowleya 8
Aleister Crowley z żoną Rose i córką Lilith

Udostępnij

PRZERAŻAJĄCE ŻYCIE ”BESTII Z APOKALIPSY” – NAJWIĘKSZEGO OKULTYSTY XX WIEKU.

Globalna Świadomość20 lutego 20216 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułNAJCIEKAWSZE TAJNE PODZIEMNE BAZY OBCYCH W AMERYCE.Następny artykułADRENOCHROM NAZISTÓW – OŚRODKI ”LEBENSBORN” I PORYWANE DZIECI W POLSCE.

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

25 LAT MATRIXA – UKRYWANA PRAWDA O POWSTANIU FILMU ! CZY 'PLANDEMIA’ BYŁA OKULRYSTYCZNYM RYTUAŁEM O PODŁOŻU SATANISTYCZNYM ? CZY

Ostatnie wpisy

TAJNY KOD BIBLII – CZYM NAPRAWDĘ JEST SZYSZYNKA ? DLACZEGO WSZYSTKIE PRZEPOWIEDNIE I AGENDA ELIT WSKAZUJE NA 2030 ROK ?

Kategorie

AGENDA 2030 (259) Alternatywna historia świata (185) Bez kategorii (17) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • PRZERAŻAJĄCE ŻYCIE ”BESTII Z APOKALIPSY” – NAJWIĘKSZEGO OKULTYSTY XX WIEKU.
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?