Niewygodnie informacje

CZY W 2022 ROKU WYBUCHNIE WOJNA W KTÓREJ EPICENTRUM BĘDZIE POLSKA ?

CZY W 2022 ROKU WYBUCHNIE WOJNA W KTÓREJ EPICENTRUM BĘDZIE POLSKA ?

Pewnie już wszyscy słyszeli, że Rosja szykuje się do inwazji na Ukrainę. Muszę Was zmartwić, ale jest to kłamstwo sprzedawane przez zachód ludziom po to by odciągnąć uwagę od agresywnych działań NATO w Europie. W poniższym tekście wyjaśnię Wam o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. I nie mam zamiaru tutaj wybielać Rosjan, bo tu nie o to chodzi. Kryzys we wschodniej Europie służy kompletnie czemuś innemu…

ROSYJSKIE WOJSKA NA GRANICY

Informacje podawane przez media odnośnie zgrupowania sił rosyjskich pod granicą z Ukrainą to półprawda. Faktem jest, że Rosjanie gromadzą duże siły w pobliżu granicy. Widziałem masę filmików z transportów kolejowych, drogowych w tym zdjęcia satelitarne na których widać rosyjski ciężki sprzęt.

W dodatku widziałem też takie zdjęcia satelitarne, które były zamazane (prawdopodobnie używali jakiegoś zagłuszacza) oznacza to tyle, że Rosjanie próbują ukryć dyslokację wojsk. Dlaczego przemieszczają wojska? Jest to odpowiedź na agresywne działania NATO o czym dalej napiszę. Rosjanie także wzmocnili siły na Krymie w ciągu ostatnich tygodni. Siły rosyjskie są także obecne na Białorusi po ostatnich ćwiczeniach nie wycofali wszystkich wojsk.

UKRAINA

Ukraina zbroi się jak nigdy zaryzykowałbym stwierdzenie, że Polska nigdy tyle sprzętu nie dostała od Amerykanów co teraz Ukraina, a jesteśmy członkiem NATO od lat. Zachód traktuje Ukrainę jakby już była członkiem NATO. Na przykład Ukraina ostatnio otrzymała dwie łodzie patrolowe docelowo mają dostać 16 okrętów. Stany Zjednoczone także wysłały Ukrainie trzy transze pomocy wojskowej w tym mnóstwo amunicji i sprzętu wsparcia piechoty.

Turcja także podpisała umowę wojskową z Ukrainą i dostarczają im drony, które już zostały użyte w Donbasie. Wielka Brytania zadeklarowała, że w razie inwazji Rosjan wyśle od 400 do 600 żołnierzy sił specjalnych na Ukrainę. Do tego dochodzą ćwiczenia, które odbywały się na terytorium Ukrainy z udziałem wojsk NATO w tym także ćwiczyli z Polskimi żołnierzami.

NATO JEST AGRESOREM


To co pomijają mainstreamowe media to ogromna dyslokacja wojsk NATO bliżej na wschód. W ciągu ostatnich miesięcy byliśmy świadkami ogromnych ćwiczeń NATO zaczynając od Estonii, Łotwy, Litwy, Polski, Rumunii, Bułgarii, Grecji oraz Gruzji no i tej nieszczęsnej Ukrainy. Musicie wiedzieć, że NATO prowadziło bardzo agresywne ćwiczenia na Morzu Czarnym, a także na terytorium Gruzji, która chce dołączyć do NATO. Co kilka dni były incydenty z udziałem samolotów NATO i Rosyjskich, a także okrętów.

NATO oskarża Rosję o naruszenia przestrzeni powietrznej i to samo robią Rosjanie oskarżają NATO o naruszenie przestrzeni powietrznej obie strony obrzucają się błotem. Mnóstwo różnego rodzaju samolotów w tym także drony od kilku tygodni intensywnie patroluje granicę Ukrainy i Rosji, a także w pobliżu Krymu. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja. Samoloty te także latają na naszym Polskim niebie.

Gruzja w ciągu ostatniego roku w ogromnym stopniu zwiększyła współpracę z NATO. Odbywały się tam niedawno ćwiczenia także z udziałem Polskich żołnierzy, z tego co się orientuje do teraz NATO prowadzi tam szkolenia otrzymują również sprzęt od USA.

Działania militarne NATO na wschodzie Europy jasno pokazują, że to sojusz jest agresorem. Takiej liczby mieszanych wojsk NATO jeszcze nigdy nie było, a linia frontu coraz bliżej przesuwa się na wschód. Stąd też obecność wojsk amerykańskich w Polsce. Ostatnio sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg spotkał się z Merkel gdzie stwierdził, że jeśli Niemcy nie chcą u siebie broni atomowej to sojusz może przenieść ją bardziej na wschód więc bardzo prawdopodobne jest to, że może ona trafić do Polski.

WOJNA

By zrozumieć jak poważna jest sytuacja przypomnę Wam pewną konferencję w Kijowie tzw. Platforma Krymska w której wziął udział m.in. Andrzej Duda. To było nic innego jak spotkanie członków NATO z Ukrainą w celu przypieczętowania partnerstwa. Deklaracje, które tam padały jasno pokazują co się szykuje.

– Krym to Ukraina, nie zgadzamy się na odmienną narrację; ufam, że podjęte decyzje przyczynią się do utrwalenia w społeczności międzynarodowej przekonania o konieczności stałego działania na rzecz odwrócenia skutków nielegalnej aneksji. – oświadczył Prezydent Andrzej Duda na szczycie Platformy Krymskiej.

Ukraina szykuje się do wojny z Rosją o Krym i Donbas oraz Ługańsk. Kilka miesięcy temu prezydent Ukrainy Zełenski wymienił głównodowodzącego armią na bardziej lojalnego jak ten publicznie oświadczył, że nie chce by Ukraińscy żołnierze ginęli w Donbasie co jasno pokazuje, że szykują inwazję. Zorganizowanie Platformy Krymskiej to atak polityczny na Rosję co też zmusiło Rosjan do pewnych działań.

Obserwuję od dwóch, trzech miesięcy intensywne starania rosyjskich dyplomatów w celu załagodzenia konfliktu. Nigdy czegoś takiego nie widziałem, ale Rosjanie naprawdę dwoją się i troją żeby załagodzić sytuację politycznie. Zachód ignoruje apele rosyjskich dyplomatów dlatego też Putin z Łukaszenką wywołali kryzys na granicy Polsko-Białoruskiej. Raz Łukaszenka mści się za to co ostatnio się działo u niego w kraju odnośnie wyborów, dwa nie ma wyboru zachód przekreślił Białoruś więc ten musi współpracować z Putinem.

Kryzys na naszej granicy z tzw. “uchodźcami” służy temu aby odciągnąć uwagę od Ukrainy, żeby namieszać i zmusić zachodnich polityków do rozmów. Putin rozegrał to perfekcyjnie, bo tak też się stało. Putin i Merkel oraz Łukaszenka i Merkel rozmawiali telefonicznie bez nas o nas co jasno pokazuje czym jest nasz kraj dla zachodnich “partnerów”. Potem próbowali to odkręcić organizując jakąś żałosną konferencję z której nic nie wynika.

Nie wiemy o czym rozmawiali Putin i Merkel ale można się domyślić, że jasno tutaj chodziło m.in. o gaz. Wyobraźcie sobie, że wybucha wojna między Ukrainą, a Rosją co się następnie wydarzy? Rosjanie zakręcą kurek z gazem, który biegnie przez Ukrainę no i oczywiście przez Białoruś. Za to Niemcy mają Nord Stream 2 co pozwoli im jako tako funkcjonować. Kto na tym straci? Oczywiście Polska znowu będziemy w czarnej dupie i jeśli ten kryzys gazowy nas dotknie to będzie poważny problem, szczególnie w zimę. Z historii wiemy, że to nie pierwszy raz gdy Niemcy z Ruskimi się po cichu dogadują więc dlaczego nie mieliby zrobić tego kolejny raz?

PO CO KOMU WOJNA?

Elity polityczne, które walczą o władzę potrzebują III Wojny Światowej i zbliżający się możliwy konflikt Ukrainy z Rosją to tylko jeden z elementów większej całości. Wojna z Rosją w Europie ma odciągnąć Rosję od prawdziwego celu, a są nim Chiny no i oczywiście Iran. Tam na górze między elitami trwa wojna o władzę. Chiny ostatnio podpisały umowę z Iranem co tylko wzmocni plany Chin odnośnie inicjatywy Pasa i Szlaku. Dlatego też Chińczycy dogadali się z Talibami i wspierają Afganistan, bo tamtędy ma przebiegać ten nowy jedwabny szlak.

Ta wojna już po cichu trwa od momentu zabójstwa Irańskiego generała Solejmaniego. Nowy Porządek Świata potrzebuje kolejnej wojny i było to zaplanowane już dawno. Tym razem Chiny mają być celem. Wyhodowali potwora z którym teraz chcą walczyć. Ktoś oczywiście powie mi, że wojna się nikomu nie opłaca, a czy wojna zawsze musi się opłacać?

Tutaj liczy realizacja wyższego celu jakim jest już po wojnie utworzenie światowego moratorium pod Rząd Światowy z jedną armią bez państw. A to ilu ludzi zginie i czy ktoś straci pieniądze, kogo to obchodzi? Oni tam na górze są bardzo dobrze przygotowani zaraz będziemy mieli CBDC więc już nawet nie będą musieli drukować pieniędzy wystarczy, że ktoś wstuka kilka cyfr w komputerze i kasa będzie się zgadzała.

Jeśli ten konflikt rzeczywiście wybuchnie to zacznie się na Bliskim Wschodzie. Pierwsze jaskółki zbliżającej się wojny widzieliśmy w Libanie pamiętacie tą eksplozję w Bejrucie? To nie był wypadek. Do tego wojna w górskim Karabachu między Armenią i Azerbejdżanem w tym momencie jak to piszę znowu odbyły się tam walki kilka dni temu. Albo prowokacja Izraela pod meczetem Al Aksa, która doprowadziła do ataku rakietami wykonanego przez Hamas na Izrael.

Izraelskie władze są zawiedzione, że Iranowi udaje się dogadać z zachodem odnośnie nowej umowy nuklearnej, ale mącą niesamowicie. Żydzi dwoją się i troją żeby zmusić amerykanów do ataku na Iran. Ostatnio zwiększyli budżet obronny i Izraelscy politycy i dowódcy jasno mówią w mediach bezpośrednio, że szykują się do wojny z Iranem. Wystarczy mała prowokacja zestrzelenie samolotu albo atak rakietowy i wojna zacznie się na całego.

Stoimy w obliczu wojny i ogromnego kryzysu. W ciągu ostatnich dwóch lat mnóstwo państw utworzyło cyber wojska, nowoczesna wojna to nie tylko rakiety dalekiego zasięgu ale także cyber ataki o których coraz częściej się mówi. Atak na sieci energetyczne może sparaliżować całe narody do tego stopnia, że wybuchnie w nich chaos.

SOJUSZ AUKUS

Obecnie to co dzieje się w Azji i na Pacyfiku takiego czegoś jeszcze nie było. Te ruchy wojsk w Europie wschodniej są niczym w porównaniu do tego jak mocno USA angażuje się na Pacyfiku. Utworzono sojusz AUKUS między Australią, USA oraz Wielką Brytanią. Amerykanie dozbrajają Tajwan zamieniając wyspę w jedną wielką fortece. Japonia, która współpracuje z Stanami Zjednoczonymi zbroi się na potęgę. Australia ostatnio zadeklarowała, że jeśli Chiny zaatakują Tajwan to Australia stanie w obronie Tajwanu. Do tego USA odnowiło umowę z Filipinami. Dyplomaci amerykańscy intensywnie działają w Azji aby wciągnąć kolejne kraje w tym Indie przeciwko Chinom.

SZALONE NATO

By lepiej zrozumieć jaka ogromna jest skala tego co się dzieje powiem Wam, że od kilku lat, a intensywnie od co najmniej dwóch lat jak zaczęło się całe to korona szaleństwo obserwuje ogromne ruchy wojsk. Śledzę te informacje na bieżąco dzień w dzień pojawia się coś nowego, że trudno za tym nadążyć. NATO z USA na czele intensywnie szuka sojuszników. Dlatego na przykład Donald Trump załatwił Izraelowi sojusz z Arabami, by w razie konfliktu z Iranem wsparli oni Izrael.

Amerykanie ostatnio prowadzili ćwiczenia na Atlantyku z Brazylią w tym także u wybrzeży Afryki. W przyszłej wojnie wszystkie państwa będą musiały wybrać, którąś ze stron i obecne działania przez ostatnie dwa lata pokazują, że jest to tzw. rozstawianie pionków. Na przykład ostatnio sekretarz stanu USA Antony Blinken odnowił umowę wojskową z Grecją. Albo umowa o wzajemnej obronie podpisana przez Francję i Grecję.

Okręty NATO prowadzą agresywne ćwiczenia od dłuższego czasu w rejonie Pacyfiku w tym w na Morzu Południowochińskim. Od czasu do czasu dochodzą do mnie informacje o incydentach chyba nawet jakiś okręt się z czymś zderzył jak dobrze pamiętam. To bardzo niebezpieczne zdarzenia, które mogą eskalować w poważny konflikt. W Chinach trwa cicha mobilizacja wojsk, ćwiczą oni nawet ataki na amerykańskie lotniskowce widziałem zdjęcia satelitarne z jakiejś pustyni gdzie ewidentnie widać makiety okrętów amerykańskich. Wszyscy traktują to co się dzieje bardzo poważnie i My też powinniśmy.

Zauważcie, że mimo śmiertelnej pandemii ćwiczenia wojskowe i różnego rodzaju działania militarne tylko się zwiększyły. Jakoś żołnierzy koronapierdolec nie dotyka co powinno dać Wam do myślenia. Spójrzcie też na sytuację na naszej granicy z tymi “uchodźcami” czy zauważyliście żeby ktokolwiek przejmował się tym, że ci ludzie nie noszą masek albo czy są zaszczepieni, a może są chorzy jakoś pominęli ten temat. Pandemia to zasłona dymna byśmy nie widzieli tego co się dzieje. Dostajemy tylko to co chcą byśmy zobaczyli oczywiście kto głębiej poszuka ten znajdzie informacje, nie da się ukryć takiego przedsięwzięcia na tak ogromną skalę.

Ogromne przygotowania do wojny między mocarstwami jakimi są Chiny i USA reszta czyli Iran czy tam Rosja to tylko element układanki. Amerykanie bardzo by chcieli żeby Rosja co najmniej się nie mieszała w konflikt Chiny – USA dlatego tak ochoczo wspierają wojowniczą Ukrainę. Jakiś czas temu prezydent Ukrainy Zełenski spotkał się z Joe Bidenem. Tym samym Zełenski przypieczętował los Ukrainy sprzedał swój kraj tak jak lata temu nasze elity polityczne sprzedały Polskę i dołączyliśmy do NATO co doprowadziło do takiej sytuacji, że jakikolwiek dialog z Rosją przestał być możliwy.

ROLA POLSKI

Nasz kraj ma być hubem dla przyszłego konfliktu wątpię żeby Rosjanie chcieli atakować nas tym bardziej, że są u nas wojska amerykańskie i tak będą musieli użerać się z Ukrainą i raczej dalej nie pójdą za dużo ich to będzie kosztować. W mediach sprzedają nam informacje, że Rosja szykuje się do inwazji na Ukrainę, ale to nie prawda Rosjanie przygotowują się do wojny obronnej jeśli Ukraina uderzy na Krym to będą zmuszeni wkroczyć i zająć Kijów jest to logiczne.

Rosjanie lata temu zajęli Krym tylko i wyłącznie z powodów strategicznych nie potrzebują Ukrainy bo to dziura Europy najbiedniejsze państwo na tym kontynencie. Oczywiście Putin politycznie coś tam będzie próbował uzasadnić jeśli do tego konfliktu dojdzie, ale Rosjanie nie chcą konfliktu.

Nasz kraj prawdopodobnie odegra też ważna rolę w kwestii pomocy na Bliskim Wschodzie. Jeśli wybuchnie ten poważny konflikt między Iranem i Izrael to będziemy pierwsi, którzy ochoczo przyjmą uchodźców wojennych z Izraela. Iran będzie wszystkimi możliwymi sposobami chciał zrównać ten kraj z ziemią i to się może im udać.

W planach Nowego Porządku Świata jest to by Izrael (syjoniści) i Iran (szyici) się wzajemnie zniszczyli następnie po tym co tam zostanie powstanie jakiś Islamski twór, który prawdopodobnie zjednoczy raz na zawsze w duży blok kraje arabskie.

Nowoczesna wojna jest zabójcza i jeśli wybuchnie to naprawdę zginie mnóstwo ludzi. Wyobraźcie sobie takie Chiny gdzie żyje ponad miliard ludzi jeśli ktoś użyje broni atomowej chociaż w to wątpię, bo wtedy wszyscy by się wzajemnie zniszczyli to ilość ludzi jaka zginie będzie szła w setki milionów. Plan depopulacji w najskuteczniejszym wydaniu.

Jak to się stało, że Chiny stały się tak potężne? Globaliście wyhodowali potwora za pomocą amerykańskich elit. A wszystko zaczęło się od sekretnej wizyty Kissingera członka grupy Bilderberg w Chinach w 1971 roku. To jest ten punkt w którym Chiny i USA nawiązały współpracę co doprowadziło do sytuacji, że amerykanie zaczęli budować fabryki w Chinach. Dzięki temu Chiny zaczęły rosnąć gospodarczo i mamy to co mamy.

Pozwoliło to także Chińczykom uzyskać nowoczesne technologie dzisiaj już są na takim poziomie, że nie potrzebują zachodu mogą być niezależni co najlepiej pokazują dane gospodarcze z ostatnich dwóch lat pomimo pandemii Chiny dalej się bogacą. Oczywiście władze Chińskie chciałyby dalej handlować z zachodem i dominować w budowie Nowego Porządku Świata ale myślę, że globaliści troszkę się przeliczyli. Niech przykładem tego, że Chiny wymykają się im spod kontroli będą słowa Georga Sorosa, który mówił o roli Chin w kreowaniu Nowego Porządku Świata, a teraz krytykuje Chiny.

„Myślę, że to byłby czas, ponieważ naprawdę trzeba włączyć Chiny w tworzenie nowego porządku świata, porządku finansowego świata. Są one w pewnym sensie niechętnymi członkami MFW. Grają razem, ale nie wnoszą zbyt wiele, ponieważ to nie jest ich instytucja. Ich udział nie jest współmierny… ich prawa głosu nie są współmierne do ich wagi, więc myślę, że potrzebny jest nowy porządek świata, w którym Chiny muszą być częścią procesu jego tworzenia i muszą się w niego wkupić.

Muszą być jego właścicielami w taki sam sposób, w jaki, powiedzmy, Stany Zjednoczone są właścicielami konsensusu waszyngtońskiego, obecnego porządku, i myślę, że byłby to bardziej stabilny porządek, w którym istniałaby skoordynowana polityka. Sądzę, że zalążki tego już istnieją, ponieważ grupa G20, zgadzając się na wzajemną weryfikację, skutecznie zmierza w tym kierunku.” – George Soros

Soros kilkukrotnie zaatakował w mediach prezydenta Chin Xi Jinpinga w dzienniku La Repubblica stwierdził, że Xi jest dyktatorem. Myślę, że to idealny przykład jaka wojna toczy się między elitami na górze.

WYDARZENIA

Poniżej przedstawię Wam w skróconej wersji wydarzenia z ostatnich dni byście zrozumieli skalę tego co się dzieje i że to nie jest mój wymysł tylko rzeczywistość.

– Nowy niemiecki rząd zobowiązuje się do “odstraszania” nuklearnego NATO pierwszego uderzenia

Nowy rząd Niemiec potwierdził swoje zaangażowanie na rzecz natowskiego programu odstraszania nuklearnego, w tym rolę przyznaną Berlinowi w tej strategii, zgodnie z umową koalicyjną ujawnioną 24 listopada przez socjaldemokratów (SPD), Zielonych i liberalną Wolną Partię Demokratyczną (FDP). Mölling powiedział… Obejmuje ona zobowiązanie do porozumienia NATO o podziale broni jądrowej, na mocy którego niemieccy piloci dostarczaliby bomby jądrowe przechowywane na niemieckiej ziemi w hipotetycznej wojnie….

– Miliard ludzi z obszaru euroatlantyckiego NATO

Naczelny Dowódca Połączonych Sił Zbrojnych w Europie (SACEUR), generał Tod D. Wolters, był gospodarzem konferencji dowódców w Kwaterze Głównej Połączonych Sił Zbrojnych w Europie (SHAPE) w dniach 23-24 listopada 2021 roku. Ta odbywająca się co trzy lata konferencja jest okazją dla SACEUR do spotkania się z dowódcami Sojuszniczych Dowództw Operacyjnych (ACO), starszymi rangą dowódcami i doradcami politycznymi, aby omówić priorytety NATO i znaczenie dostosowania się do dzisiejszych zmieniających się wyzwań w zakresie bezpieczeństwa.

“To historyczny czas dla Sojuszu. Miliard ludzi z obszaru euroatlantyckiego obdarzyło nas zaufaniem…” – powiedział generał Wolters.

Konferencja skupiła się na rozwoju wdrażania koncepcji Odstraszania i Obrony Obszaru Euroatlantyckiego (DDA) oraz ćwiczeniu systemu dowodzenia i kontroli (C2) niezbędnego do prowadzenia DDA. DDA jest koncepcją wojskową, która nakreśla, w jaki sposób sojusznicy NATO będą działać razem w czasie pokoju, kryzysu i konfliktu….

“DDA jest szczególnie ważne dla wojsk NATO, ponieważ ustanawia uzgodniony pogląd Sojuszu na 21-wieczne podejście do działań wielodomenowych…” – powiedział generał Wolters.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg i przewodniczący Komitetu Wojskowego admirał Rob Bauer uczestniczyli w drugim dniu konferencji, przedstawiając swoje spostrzeżenia na temat priorytetów NATO 2030 i przyszłości NATO, w tym ważnej roli, jaką wojsko odgrywa w Sojuszu.

“W ostatnich latach NATO zasadniczo przeniosło swoje wysiłki z operacji poza obszarem na obronę zbiorową (…)” – powiedział sekretarz generalny.

– Estoński ambasador NATO: nie należy wykluczać opcji nuklearnej

Zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w bezpieczeństwo europejskie i NATO jest krytyczne, twierdzi ambasador Estonii przy NATO Jüri Luik w dwóch wywiadach udzielonych w zeszłym miesiącu publikacji na temat obrony i bezpieczeństwa Defense News, wysokiego szczebla tygodnika z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy odstraszanie nuklearne nie powinno być wykluczone, powiedział Luik, nawet gdy administracja prezydenta Joe Bidena podobno rozważa politykę “no first use”.

Jeśli chodzi o użycie broni jądrowej, Luik powiedział, że: “Jeśli spojrzeć na nasz obraz zagrożeń, to prawdopodobieństwo ataku konwencjonalnego jest większe niż prawdopodobieństwo ataku nuklearnego. Uważamy, że obecna polityka utrzymuje nieprzewidywalność odpowiedzi, w tym odpowiedzi nuklearnej, co zmusza przeciwnika do myślenia”, dodając, że czyni to potencjalny atak na Estonię, Łotwę lub Litwę trudniejszym.

– Spotkanie 30 ambasadorów NATO

HMS Queen Elizabeth powitała 30 ambasadorów NATO podczas jednego z ostatnich wydarzeń związanych z rozmieszczeniem Carrier Strike Group 21 (CSG21). Dołączyli do nich zastępca Naczelnego Dowódcy Sił Sojuszniczych w Europie (DSACEUR) generał Tim Radford oraz przedstawiciele Włoch, Holandii, Wielkiej Brytanii i USA. Brytyjski minister ds. zaopatrzenia obronnego Jeremy Quin powitał delegację NATO na pokładzie HMS Queen Elizabeth, gdzie goście obserwowali starty brytyjskich i amerykańskich odrzutowców F-35 Lightning.

Minister ds. zaopatrzenia obronnego, Jeremy Quin powiedział:

“CSG21 otworzył kolejny rozdział brytyjskiego wkładu w NATO. Rozmieszczenie podkreśliło szerokość, głębokość i zasięg partnerstwa obronnego i bezpieczeństwa w sercu najdłuższego na świecie trwałego Sojuszu.”

Wizyta ma miejsce, gdy CSG21 zbliża się do końca swojego 7-miesięcznego rozmieszczenia. Grupa przebyła ponad 40 tys. mil morskich w kierunku Indo-Pacyfiku i z powrotem. Okręty i samoloty z grupy operowały i ćwiczyły z ponad 40 krajami – w tym wieloma sojusznikami z NATO – w międzynarodowej demonstracji jedności z naszymi sojusznikami i partnerami.

Brytyjska lotniskowcowa grupa uderzeniowa jest pierwszą w NATO lotniskowcową jednostką uderzeniową piątej generacji i stanowi krok naprzód w technologii wojskowej, interoperacyjności i integracji. Dowodzi ona niezachwianego zaangażowania Wielkiej Brytanii w NATO oraz w bezpieczeństwo i ochronę naszego euroatlantyckiego domu.

Włoskie odrzutowce F-35 po raz pierwszy wylądowały na HMS Queen Elizabeth, pierwszym europejskim partnerem NATO, który będzie użytkował ten samolot z nowego brytyjskiego lotniskowca. Są one tego samego wariantu B, co wspólny myśliwiec stealth RAF/Royal Navy i US Marine Corps, obecnie zaokrętowany na brytyjskim okręcie flagowym z siedzibą w Portsmouth. Włochy są jedynym partnerem NATO, poza USA i Wielką Brytanią, który używa tego wariantu.

Dowódca brytyjskiego CSG, komandor Royal Navy Steve Moorhouse powiedział:

“Fakt, że amerykańskie, włoskie i brytyjskie F-35B są w stanie latać do i z pokładów lotniczych drugiej strony, oferuje taktyczną zwinność i strategiczną przewagę dla NATO.

Ta aktywność jest wymowną demonstracją interoperacyjności brytyjskiego okrętu flagowego z innymi narodami; Włochy są trzecim narodem, który wylądował F-35B na pokładzie HMS Queen Elizabeth i siódmym wojskowym operującym samolotem F-35, z którym brytyjski CSG ćwiczył w ramach CSG21.”


– Niszczyciel Aegis i lotniskowiec atomowy w natowskich ćwiczeniach wojennych “high-end carrier strike group-level warfighting interoperability”

Niszczyciel pocisków kierowanych USS Porter klasy Arleigh Burke [wyposażony w rakiety Standard Missile 3, które podczas testów niszczyły międzykontynentalne pociski balistyczne, a ostatnio brał udział w manewrach u wybrzeży Rosji na Morzu Czarnym], samoloty US Navy P-8A Poseidon z Dowódcy Sił Zadaniowych 67 oraz tankowiec uzupełniający USNS John Lenthal (T-AO 189) klasy Henry J. Kaiser rozpoczęły udział w dowodzonym przez Francję wielostronnym spotkaniu z Rosją. Marynarki Wojennej P-8A Poseidon z Dowódcy Sił Zadaniowych 67 oraz USNS John Lenthal (T-AO 189) rozpoczęły udział w wielostronnych ćwiczeniach morskich Polaris 21 na Morzu Śródziemnym pod dowództwem francuskim, poniedziałek 22 listopada. 2021.

Siły amerykańskie dołączyły do sił morskich Włoch, Grecji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, aby rozwinąć interoperacyjność i biegłość bojową na poziomie wysokiej klasy lotniskowcowej grupy uderzeniowej wśród sojuszników NATO podczas francuskich ćwiczeń morskich, które rozpoczęły się 18 listopada.

“Udział w wielonarodowych ćwiczeniach, zwłaszcza z grupą uderzeniową lotniskowca sił sojuszniczych, gwarantuje, że Porter jest zawsze gotowy do wykonania każdej misji.”

Francuskie i sojusznicze jednostki, które wezmą udział w ćwiczeniach to francuski lotniskowiec Charles De Gaulle [jedyny nieamerykański lotniskowiec nuklearny] i lądowisko dla śmigłowców Tonnerre, niszczyciele Alsace, Provence, Aquitaine, Fregate Aconit, Forbin, Latouche Tréville, korweta Commandant Ducuing et Commandant Birot, okręty pomocnicze Marne i inne francuskie okręty, jednostki Armii Francuskiej i Francuskich Sił Powietrznych.

W NATO uczestniczą: niszczyciel włoskiej marynarki wojennej ITS Carlo Bergamini (F-590), niszczyciel hiszpańskiej marynarki wojennej SPS Méndez Nuñez (F 104), fregata greckiej marynarki wojennej HS Adrias (F-459) oraz niszczyciel brytyjskiej Królewskiej Marynarki Wojennej HMS Dragon (D35).

Polaris 21 zwiększa wysoki poziom przygotowania operacyjnego oraz pobudza strategiczną i taktyczną kreatywność wśród sojuszników i partnerów NATO poprzez trwały i intensywny scenariusz szkolenia bojowego w wielu dziedzinach działań wojennych nad i pod Morzem Śródziemnym oraz Oceanem Atlantyckim.

Sojusznicy NATO coraz częściej rozszerzają swoje zdolności do prowadzenia wojny morskiej na wysokim poziomie poprzez integrację z ćwiczeniami i rozmieszczeniem lotniskowcowej grupy uderzeniowej. W ubiegłym miesiącu norweska fregata HNoMS Fridtjof Nansen (F310) dołączyła do grupy uderzeniowej USS Harry S. Truman (CVN 75) podczas ćwiczenia Composite Training Unit Exercise (COMPTUEX) i ma towarzyszyć CSG podczas najbliższego rozmieszczenia.

Inne przykłady niedawnej integracji to udział USS Porter w październikowym ćwiczeniu Fleet Operational Sea Training (FOST) brytyjskiej Królewskiej Marynarki Wojennej oraz integracja USS The Sullivans (DDG 68) z brytyjską Królewską Marynarką Wojenną HMS Queen Elizabeth…

– Gruzja: Wyszkoleni przez USA żołnierze operacji specjalnych gotowi na kolejną wojnę

W Mukhrovani odbyły się obchody 22. rocznicy powstania Sił Operacji Specjalnych Gruzińskich Sił Obronnych. Minister Obrony Gruzji Juansher Burchuladze oraz dowódca Sił Obronnych, generał dywizji Giorgi Matiashvili zwrócili się do personelu Wojsk Specjalnych i pogratulowali im z okazji jubileuszu.

Mówił również o wsparciu Stanów Zjednoczonych i krajów zaprzyjaźnionych, strategicznego partnera w rozwoju sił operacji specjalnych.

Z okazji jubileuszu żołnierze zostali wyróżnieni bronią służbową i odznakami pamiątkowymi. Medale i certyfikaty otrzymali amerykańscy i gruzińscy żołnierze….

W ramach wydarzenia, gruzińscy i amerykańscy żołnierze przeprowadzili kulminacyjne ćwiczenia strzeleckie dla zaproszonych gości. Podczas operacji “Raid” wojsko wykorzystało amunicję, granatniki i karabiny snajperskie do zniszczenia konwencjonalnego przeciwnika i ewakuacji rannych. Przez 8 tygodni trwały wspólne ćwiczenia operacyjne (JCET) gruzińskich sił specjalnych “Operational Forces” i jednostki operacyjnej US Army.

– Ukraina rozpoczyna operację specjalną na granicy białoruskiej z wojskami, samolotami, dronami

Ukraina rozpoczęła wspólną operację specjalną “Polissia” na granicy z Białorusią. Uczestniczą w niej siły Gwardii Narodowej, Policji Narodowej, Sił Zbrojnych i straży granicznej… “W celu dalszego reagowania na ewentualne komplikowanie się sytuacji, uzgodniono ze wspólnymi interaktywnymi strukturami państwowymi wspólną specjalną operację graniczną i opracowano odpowiedni plan.

A wczoraj wieczorem oficjalnie się rozpoczęła” – powiedział. Lotnictwo, bezzałogowe statki powietrzne i techniczne środki nadzoru będą aktywnie wykorzystywane w ochronie granicy do patrolowania i monitorowania. Ponadto, przewiduje się znaczne wzmocnienie reżimu granicznego na ukraińsko-białoruskim odcinku granicy państwowej.

– Myśliwce Sił Powietrznych Ukrainy ćwiczyły strzelanie do celów naziemnych

Piloci ćwiczyli również strzelanie do celów na powierzchni wody, gdyż teren ćwiczeń obejmował Morze Czarne. Wieczorem 23 listopada jednostki Sił Powietrznych Ukrainy przeprowadziły ćwiczenia, podczas których lotnictwo bojowe szkoliło się w strzelaniu do celów naziemnych…

– Ukraina przeznacza 6,5 mln dolarów na wzmocnienie granicy z Białorusią

Gabinet Ministrów Ukrainy przeznaczył 175 milionów hrywien (6,5 miliona dolarów) [na] granicę z Białorusią… 66,9 mln UAH (2,5 mln USD) trafi do Państwowej Służby Granicznej (SBGS) ze specjalnego funduszu, a 108,1 mln UAH (4 mln USD) trafi do Gwardii Narodowej. Zauważa się, że dziś na granicy ukraińsko-białoruskiej istnieje realne zagrożenie atakami zbrojnymi…. 3098 funkcjonariuszy straży granicznej i 859 gwardzistów narodowych było zaangażowanych w pierwszą falę i 390 jednostek sprzętu. W drugiej i trzeciej fali planuje się zaangażować 1555 jednostek straży granicznej, 193 jednostki sprzętu wojskowego, 6.993 jednostki Gwardii Narodowej i ponad 100 jednostek sprzętu wojskowego.

Co by tu zrobić z Polską…

Z artykułu w Defense News autorstwa Hansa Binnendijka, Distinguished Fellow w Atlantic Council i byłego starszego dyrektora ds. polityki obronnej w National Security Council, oraz Juliana Lindley-Frencha, prezesa The Alphen Group.

Nadać priorytet głównemu zadaniu NATO: kolektywnej obronie

Od szczytu w Warszawie w 2016 roku, NATO rozmieściło 1000-osobowe grupy bojowe Enhanced Forward Presence (eFP) w trzech krajach bałtyckich i w Polsce.

USA rozmieszcza siły wielkości brygady w Polsce i siły wielkości batalionu na Litwie i w Rumunii…[Chociaż] Siły te mogłyby zostać szybko przełamane przez zdeterminowaną rosyjską napaść, biorąc pod uwagę przewagę czasową i dystansową, ale tak jak to miało miejsce w Berlinie podczas zimnej wojny, eFP zapewnia użyteczny sygnalizator.

Można zrobić więcej, by skomplikować rosyjską inwazję i zyskać czas na zaangażowanie posiłków NATO… NATO mogłoby rozmieścić w krajach bałtyckich regionalną obronę powietrzną, artylerię dalekiego zasięgu, sprzęt przeciwpancerny, uzbrojone drony i dodatkowe siły specjalne, by spowolnić natarcie. Stany Zjednoczone mogłyby również uczynić swoje okresowe rozmieszczenia “trwałymi” i promować silniejszą pozycję marynarki wojennej na Morzu Czarnym.

NATO odtworzyło swoje Siły Odpowiedzi NATO (NRF) i dodało do nich 5 000-osobową wspólną siłę uderzeniową VJTF [Very High Readiness Joint Task Force]. [I]n 2018, NATO zgodziło się na inicjatywę gotowości 4×30, która miałaby 30 batalionów, 30 eskadr lotniczych i 30 głównych bojowych środków morskich gotowych do użycia w ciągu 30 dni.

[Zaleca oparcie się na] NRF i [stworzenie] NATO Allied Command Operations Mobile Heavy Force (AMHF). AHMF byłyby siłami dowodzonymi przez Europę (być może pod dowództwem Sojuszniczego Korpusu Szybkiego Reagowania), które skonsolidowałyby wszystkie sojusznicze siły szybkiego reagowania w jedną pulę. Byłyby to wysokiej klasy siły szybkiego reagowania NATO Future Force, zdolne do działania od dna morza do przestrzeni kosmicznej i w wielu domenach: powietrznej, morskiej, lądowej, cybernetycznej, kosmicznej, informacyjnej i wiedzy.

Trzeci filar odstraszania NATO opiera się na istniejącej Inicjatywie Mobilności Wojskowej, która ma na celu zmniejszenie biurokracji przy tranzycie wojsk przez granice państwowe i złagodzenie przeszkód logistycznych. UE sfinansuje tę inicjatywę na dość solidnym poziomie 1,7 mld euro.

Amerykańska, brytyjska i francuska strategiczna broń jądrowa stanowi podstawę odstraszania nuklearnego NATO, ale Rosja dominuje w dziedzinie taktycznej broni jądrowej… Moskwa może jako pierwsza użyć broni jądrowej, aby zamrozić przegrany konflikt konwencjonalny… Natowska garstka nuklearnych bomb grawitacyjnych dostarczanych przez sojusznicze samoloty o podwójnej zdolności bojowej (DCA) to najlepsza odpowiedź, jaką dysponuje obecnie NATO…

– Sytuacja na Ukrainie podobna do tej w Gruzji przed wojną z Rosją w 2008 r. – Rosyjski Wywiad

“Prowokacyjna polityka Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej, która celowo wzmacnia w Kijowie poczucie permisywności i bezkarności, jest niezwykle niepokojąca. Podobną sytuację obserwowaliśmy w Gruzji w przededniu wydarzeń w 2008 roku. Wówczas Saakaszwili zerwał się “z łańcuchów” i próbował zniszczyć rosyjskie siły pokojowe oraz ludność cywilną Osetii Południowej. Drogo go to kosztowało” – czytamy w komunikacie.

“Amerykanie malują straszny obraz tego, jak hordy rosyjskich czołgów zaczną miażdżyć ukraińskie miasta, przekonując, że mają jakieś “wiarygodne informacje” o takich zamiarach Rosji” – napisano w oświadczeniu.

– USA rozważają dostarczenie Ukrainie kolejnych pocisków Javelin, rakiet Stinger, artylerii, śmigłowców, doradców wojskowych

Waszyngton rozważa rozszerzenie pomocy bezpieczeństwa dla Ukrainy i wysłanie doradców wojskowych, aby zapobiec nowej inwazji ze strony Rosji… według CNN… Należą do nich przekazanie na Ukrainę systemów przeciwpancernych Javelin oraz moździerzy. Rozważane są także rakiety przeciwlotnicze Stinger, a także część sprzętu wojskowego przeznaczonego wcześniej dla Afganistanu, w tym śmigłowce Mi-17.

Emerytowany ppłk Cedric Leighton powiedział, że pociski przeciwpancerne Javelin „są całkiem skuteczne przeciwko czołgom T-80, które Rosjanie faktycznie wykorzystują w tych wysiłkach przeciwko Ukrainie”. Zaznaczył jednak, że każda dodatkowa pomoc dla Ukrainy niewątpliwie grozi „dalszym zaostrzeniem napięć” z Moskwą.

– Amerykańskie bombowce ćwiczyły ataki nuklearne na Rosję

Rosja widzi wzmożoną aktywność amerykańskich bombowców strategicznych w pobliżu jej granic, powiedział rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu.

„Jesteśmy świadkami znacznego wzrostu aktywności bombowców strategicznych USA w pobliżu granic Rosji. W ciągu ostatniego miesiąca wykonali około 30 lotów do granic Federacji Rosyjskiej, czyli 2,5 razy więcej w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku” – powiedział szef obrony Rosji podczas rozmów ze swoim chińskim odpowiednikiem Wei Fenghe.

Jak podkreślił rosyjski minister obrony, „w tym miesiącu, podczas ćwiczeń Global Thunder Dowództwa Strategicznego USA, 10 bombowców strategicznych ćwiczyło użycie broni nuklearnej przeciwko Rosji, faktycznie jednocześnie z kierunków zachodniego i wschodniego”.

„Minimalna odległość od naszej granicy państwowej wynosiła 20 km” – zauważył Shoigu.

– Rakiety antybalistyczne w Polsce

Planowane w Polsce zdolności Aegis Ashore posuwają się naprzód, aby osiągnąć gotowość operacyjną do końca przyszłego roku, powiedział dyrektor wykonawczy programu Aegis Ballistic Missile Defense.

System bojowy Aegis został pierwotnie zaprojektowany jako system pokładowy do śledzenia i niszczenia nadlatujących celów wroga, ale obecnie system ten został również wdrożony do użytku na lądzie, jako “Aegis Ashore”.

System Aegis Ashore działa już w Deveselu, w Rumunii, około 90 mil od Bukaresztu. Obiekt ten, będący pod kontrolą NATO, działa już od ponad pięciu lat. Podobny do rumuńskiego obiekt planowany jest również w Redzikowie nad Morzem Bałtyckim.

W lecie, jak powiedział kontradmirał Tom Druggan, system Aegis w Polsce został wyciągnięty z magazynu i zmontowany w celu przetestowania jego działania. [Druggan] powiedział, że anteny dla systemu radarowego AN/SPY zostały już ustawione.

“Instalujemy za nim szkielet radaru” – powiedział. “Zainstalowaliśmy kilka systemów [dowodzenia, kontroli, komunikacji, komputerów i wywiadu]…”

– Ćwiczenia na Łotwie

Coroczne międzynarodowe ćwiczenia wojskowe NATO Baltic Winter Shield 2021, które rozpoczęły się w poniedziałek na Łotwie, będą świadkami wzmocnienia zdolności bojowych wojsk państw bałtyckich i sił sojuszniczych. Wspólne ćwiczenie obejmie personel wojskowy z Brygady Piechoty Zmechanizowanej Sił Lądowych, Gwardii Narodowej, Dowództwa Operacji Specjalnych, Grupy Bojowej Wzmocnionej Wysuniętej Obecności NATO rozmieszczonej na Łotwie, Batalionu Bałtyckiego i Dowództwa Operacji Specjalnych USA w Europie…. Kraje bałtyckie, w tym Łotwa, Litwa i Estonia.

„Od 21 listopada do 4 grudnia Łotwa będzie gospodarzem międzynarodowych ćwiczeń wojskowych „Zimowa Tarcza” w celu przetestowania i unowocześnienia zdolności bojowych łotewskich i sojuszniczych jednostek Sił Zbrojnych wraz z ich integracją i interoperacyjnością w ramach systemu obrony zbiorowej regionu bałtyckiego” – oświadczenie wydane przez siły zbrojne

– Estonia i Wielka Brytania wspierają Polskę

Estonia wyśle prawie 100 członków Sił Zbrojnych, aby pomóc Polsce… na granicy polsko-białoruskiej, powiedział minister obrony Kalle Laanet. Estonia pomaga także Polsce w zwiększaniu jej zdolności wywiadowczych i wyśle drony.

Personel Królewskich Inżynierów Armii Brytyjskiej jest również rozmieszczany w Polsce w odpowiedzi na kryzys i może potencjalnie pomóc również trzem państwom bałtyckim, jeśli zajdzie taka potrzeba, powiedział brytyjski minister obrony Ben Wallace… Wielka Brytania wyśle około 150 Królewskich Inżynierów.

I tak mógłbym wymieniać bez końca, a jest to tylko fragment informacji jakie się codziennie pojawiają. Stoimy w obliczu wojny i każdy powinien być świadomy zagrożenia i przygotować się na najgorsze.

Udostępnij

CZY W 2022 ROKU WYBUCHNIE WOJNA W KTÓREJ EPICENTRUM BĘDZIE POLSKA ?

Globalna Świadomość31 grudnia 20216 sierpnia 2022

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułCHEMTAILS I AGENDA 2030 – TAJNA WOJNA PRZECIWKO LUDZKOŚCI.Następny artykułTARTARIA – KLONOWANIE DZIECI PO WIELKIM RESECIE.

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

JAK PRZEŻYĆ PO ZA ”WIELKIM RESETEM ? GEOINŻYNIERIA – DLACZEGO ROSJA I CHINY MAJĄ NAJLEPSZE PLONY NA ŚWIECIE ? NAJWIĘKASZA

Ostatnie wpisy

WOJENNE PRZEDSTAWIENIE – CZY ROSJA I UKRAINA USTALIŁA JUŻ ROZEJM NA WIOSNE ? KTO KONTROLUJE I POSIADA ŚWIATOWĄ ŻYWNIŚĆ ?

Kategorie

AGENDA 2030 (49) Alternatywna historia świata (146) Bez kategorii (3) Czarna Szlachta (10) extra-terrestrial (145) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • CZY W 2022 ROKU WYBUCHNIE WOJNA W KTÓREJ EPICENTRUM BĘDZIE POLSKA ?
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?