Otwórz oczy

CZY POLSKA UDŹWIGNIE CIĘŻAR ”NIE NASZEJ” WOJNY ?

CZY POLSKA UDŹWIGNIE CIĘŻAR ”NIE NASZEJ” WOJNY ?

W związku z wojną na Ukrainie Polska stoi przed ogromnymi wyzwaniami. Chodzi zarówno o gospodarkę, jak i o setki tysięcy czy miliony uchodźców, którzy do nas napływają.

Luka w dostawach gazu rosyjskiego może rozbić naszą gospodarkę. Zdolność Baltic Pipe, który budujemy, gdy będzie już działał, to jest 2 do 3 mld sześciennych gazu na początku. Nasze własne źródła pokrywają 1/3 rosnącego zapotrzebowania. Całą resztę pokrywały dostawy z gazoportu w Świnoujściu – oraz przede wszystkim dostawy z Rosji. Załóżmy, że tych dostaw nie ma. Braknie nam, lekko licząc, od 4 do 5 mld metrów sześciennych gazu 

Do tego dochodzi kwestia cen ropy; według analityków Goldman Sachs do lata ropa może podrożeć o 1/3 ceny. Jak wiadomo, wszystko inne również zdrożeje.

Dodatkowo Polska ma i będzie mieć obowiązek utrzymać uchodźców, którzy do nas napłynęli – a nie wiemy, ilu ich będzie. To wszystko nie rysuje się najlepiej od strony gospodarcze. Spójrzmy na to jeszcze od strony kryminalnej. Polskie państwo nie robi do dziś nic z grupami kryminalnymi operującymi na granicy – wskazał.

Jak dodał, ukraińskie gangi biorą 1000 dolarów od samochodu i 300 dolarów od osoby za szybki przejazd przez granicę. Z drugiej strony już w Polsce te gangi wykorzystują polskie dobre serce i biorą pieniądze od biednych rodzin ukraińskich za przerzut. Gangsterzy potrafią wykorzystać nieświadomych tego Polaków, którzy chcą darmo przewieźć Ukraińców, od których gangsterzy pobierają opłatę.

Jest jeszcze temat czarnoskórych imigrantów z Ukrainy. Na Ukrainie rzeczywiście było bardzo wielu zagranicznych studentów, bo Ukraina przyciągała ich niskimi opłatami za studia w dużej mierze byli to studenci z Afryki. Było to łącznie około 80 tysięcy osób. Natomiast jest zarazem możliwe, że Moskwa i Mińsk dorzucili do tego tych, którzy wcześniej szturmowali polską granicę.

Ta wojna może się skończyć bardzo źle, może być bardzo wiele ofiar. To wszystko nie wygląda dobrze, także militarne. A musimy sobie zdawać sprawę, że armia ukraińska jest mniej więcej dwukrotnie większa od naszej. Jej zdolności bojowe też są większe niż zdolności bojowe naszej armii.

Skoro armii ukraińskiej jednak ciężko idzie, to zdajmy sobie sprawę z siły ruskiej machiny wojennej. Ona jest oczywiście częściowo zdezorganizowana, częściowo pozbawiona perfekcyjnej logistyki, ale jest po prostu mordercza. Będzie trwał szturm Charkowa, zacznie się szturm Kijowa. Będą ginąć już nie dziesiątki, ale setki i tysiące ludzi – mówił.

Czy polskie władze wiedzą, co zrobić z setkami tysięcy czy milionami ukraińskich uchodźców. Dzisiaj ważny jest poryw serca, ale wkrótce konieczne będą systemowe, długotrwałe działania na rzecz zapewnienia tym ludziom opieki. O tym się jednak w ogóle nie mówi.

W pewnym momencie wyglądało to tak, jakby prezydent Biden obudził się z jakiegoś staruszkowatego snu i zaczął mówić bardziej do rzeczy i bardziej zdecydowanie. Myślę, że to zmiana powiązana z optyką patrzenia na globalne bezpieczeństwo i z tym, jak Stany Zjednoczone widzą swoją rywalizację z Chinami 

Jeżeli chodzi o Unię Europejską, to mam mieszane uczucia. Jak na Unię, decyzje zostały podjęte niesamowicie szybko. Zajęło to dosłownie kilkadziesiąt godzin i poszło bardzo daleko, chociaż na przykład w systemie rozliczeń niemiecko-rosyjskich są dziury.

Zastanawiam się, na ile to jest próba pozbycia się Władimira Putina po to, żeby móc w bardziej znośnych warunkach zacząć znów prowadzić interesy z Rosją. Trochę to tak wygląda: dociśniemy was, dociśniemy ludzi, żeby jakaś grupa przy poparciu społecznym powiedziała, bardzo nam przykro Władimirze Władimirowiczu, ale proszę złożyć rezygnację.

To jest takie zaproszenie, oferta: jak to się stanie, to my wtedy możemy większość tego, co ponakładaliśmy pozdejmować i wrócić do robienia zwykłych interesów – mówił publicysta.

Co dzieje się poza wojną ? Trwa właśnie konferencja na temat polityki zdrowotnej i Polska może podpisać konwencję, która przyznaje WHO wiodącą rolę w kształtowaniu polityki w przypadku pandemii. Ponadto Mateusz Morawiecki wystosował apel o stworzenie armii europejskiej, a więc podjął postulat, który głosił trockista Altiero Spinelli, uważając, że musi powstać europejskie państwo dysponujące własną armią.

Broń masowego rażenia jaką jest telewizja skutecznie zaciemnia obraz sytuacji. To się nigdy nie skończy, ciągle powtarza się ten sam schemat. Globaliści spijają szampana i śmieją się jak łatwo można sterować miliardami ludzi.

Nowy Porządek Świata tworzy głupiego człowieka, który nie będzie miał własnego zdania, a jedyne co będzie robił to ślepo podążał za tłumem. Ostatnie dwa lata pokazały im, że to jest proste jak bardzo nadmuchany strach potrafi zmienić myślenie ludzi na potrzeby tych na górze. Koszmary z filmów i książek science fiction stają się rzeczywistością.

Niestety nadszedł ten czas, google zablokował nam możliwość zarabiania z reklam powołując się na nierzetelne informacje medyczne…

W tym miejscu choć nie chcemy zwracamy się do ciebie drogi czytelniku, prosimy o dobrowolne wpłaty i pomoc materialną od której zależne jest nasze być albo nie być !

Nie poddajemy się i walczymy dalej, dziękujemy za waszą pomoc i pozdrawiamy… jeśli chcesz nam pomóc

Nr. konta: 43 1870 1045 2078 1002 4318 0001
Tytułem: ”zwrot zaliczki”

Dla wpłacających z zagranicy:Kod BIC (Swift):NESBPLPW

IBAN: PL43 1870 1045 2078 1002 4318 0001

Przelewy blik na nr. telefonu : 666642378

Tu możesz wesprzeć naszą działalność kupując nam pizzę;)

https://www.buymeacoffee.com/globalna.info

Udostępnij

CZY POLSKA UDŹWIGNIE CIĘŻAR ”NIE NASZEJ” WOJNY ?

Globalna Świadomość9 marca 20229 marca 2022

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułDZIWNE ZJAWISKA NA UKRAIŃSKIM NIEBIE – UFO, ANIOŁY CZY TAJNA BROŃ PUTINA ?Następny artykułTRWAJĄCE MEGAKRYZYSY GOSPODARCZE I HUMANITARNE –

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

ROSJA, NATO POLSKA I USA – KTO JEST PANEM KTO SŁUGĄ ? JAK ZAŁOŻENIA AGENDY 2030 ZMIENIĄ NASZ ŚWIAT ?

O czym myślisz?

  • CZY POLSKA UDŹWIGNIE CIĘŻAR ”NIE NASZEJ” WOJNY ?
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • O czym myślisz?